Труднощі: вчитель, до якого прислухаються лише дехто

Труднощі: вчитель, до якого прислухаються лише дехто

Подобається нам це чи ні, але труднощі – це невід’ємна частина життя. Страждання існують, і їхнє заперечення нічого не змінить. Насправді, труднощі наповнюють наше існування змістом.

“Одних чоловіків труднощі змушують зламатися, а інших – бити рекорди”.

Вільям Артур Уорд

Давайте уявімо собі людину, якій жодного разу не доводилося стикатися з труднощами. Все її життя складається лише із щасливих моментів. На її шляху ніколи не було перешкод, і вона завжди отримувала усе, чого хотіла. Але якими є наслідки такого життя?

Зрештою людина, найімовірніше, стане егоїстичною і байдужою особистістю. Навряд чи вона цінуватиме те, що має, або встановлюватиме перед собою довгострокові цілі.

Труднощі не лише приносять у життя важкі моменти, а й є джерелом важливих уроків. Ті, хто знає, як отримувати такі уроки, як правило, проживають видатне та щасливе життя.

Позитивне мислення та труднощі

Філософія позитивізму почала набирати популярності близько 30 років тому. Вона розглядає щастя – як життєвий шлях, проповідуючи ідею сліпого оптимізму, який має переважати за будь-яких обставин. Отже, пропонується уникати будь-яких негативних ситуацій, людей та негативних аспектів самого життя. Тобто ми повинні жити у стані вічної радості та ейфорії, ніби у світі немає жодних причин для смутку, злості та розчарувань.

Такі концепції в своєму екстремальному прояві тільки вводять в оману. У результаті ми витрачаємо багато часу, намагаючись обґрунтувати свою нездатність досягти того щастя, про яке так часто пишуть у книгах.

Труднощі як незаперечний факт

Нікому з нас не хочеться щось втрачати. Ми прагнемо уникнути гіркоти, якою можуть наповнити наше життя зрадництво, розбите серце та неможливість досягти важливих цілей.

Якби ми могли робити все, що нам заманеться, то, мабуть, життя було б набагато простіше. Але чому ми маємо думати, що простіше – це завжди краще?

«Часто труднощі готують простих людей до виконання їх непростого призначення».

Клайв Стейплз Льюїс

Важливо, що проблеми абсолютно неминучі. Один лише факт того, що всі ми якось помремо, вже суттєво обмежує наше існування.

Однак велика частина знання того, як треба жити, полягає у здатності людини долати труднощі. Варто дивитися їм прямо в очі, усвідомлювати їх і справлятися з ними, а не намагатися уникнути або вдавати, що їх не існує.

Діяти перед труднощами – ось ключовий фактор істинного розуміння щасливого життя.

Ми страждаємо набагато більше, якщо не визнаємо труднощі, що виникають перед нами. Усвідомлення, що ми досягли межі і бажане отримати неможливо, зовсім не означає, що ми не можемо досягти інших добрих речей у житті.

Зіткнувшись із труднощами, ми пізнаємо себе. Ми починаємо розуміти життя та інших людей лише після того, як пережили власні страждання.

Погані моменти допоможуть нам стати сильнішими у тому випадку, якщо ми проявимо смирення та вивчимо їхні уроки. Труднощі оновлюють нас, спонукаючи змінюватися на краще і більше цінувати щасливі моменти життя.

Джерело