«Щоб змінити долю — треба вийти зі сценарію. Змінюйте себе, тоді зміниться сценарій»

«Щоб змінити долю — треба вийти зі сценарію. Змінюйте себе, тоді зміниться сценарій»

Всі ми прагнемо щастя, хочемо його знайти, добігти до нього, завоювати, купити… і лише одиниці серед нас зізнаються, що справді щасливі. То де ж секрет того щастя шукати?

Щастя криється у гармонії трьох понять: «хочу», «можу» і «повинен».

Але у нас найчастіше вони не збігаються. Якщо я хочу, то у мене не виходить. Якщо я повинен, то мені це не подобається. Як впорядкувати свої справи? Якщо ви хочете, але не можете, то спробуйте навчитися. Будь-яка діяльність, робота корисна. Головне — просто почати щось робити.

У нас виникають різні бажання. Але їх теж треба розрізняти й вирізняти основні. Наприклад, бажання випити протиприродне. Воно призводить до гальмування розвитку особистості. Від таких суперечливих бажань треба звільнятися. Стратегія роботи над собою полягає в тому, щоб якомога більше вміти.

Коли ти вибираєш мету, то, перш за все, дізнайся, чи веде до неї та дорога, якою ти повинен іти. Якщо це не твій шлях — повертай назад. На правильний шлях нас штовхають внутрішні сили.

Відомо, що дерево прагне рости вгору. Якщо у нього це не виходить, то воно починає пускати гілки в боки. Коли перешкода на його шляху зникає, то воно знову росте вгору.

Якщо почав думати — вирішуй, а якщо вирішив — дій.

У нашому клубі розроблена техніка прийняття рішень. Вона полягає в тому, що потрібно згадати першу думку, яка спала на думку, яка і вважається правильною. Якщо це не вдається, то потрібно покластися на долю.

Головне — діяти, не треба вагатися. Не варто боятися помилок, невдача в сім разів корисніша від успіху.

Неприємності допомагають усвідомити свої помилки і наступного разу поводитися правильно. Чому саме сім разів? У мозку позитивні емоції займають 35%, а негативні – 5%. Тому коли людині погано, вона починає думати. Невдачі тримають нас в тонусі, їх не треба боятися, без них немає розвитку.

Тут хотілося б пригадати легенду про перстень Полікрата.

Полікрат, правитель о. Самоса, був дуже везучим — таланило на кожному кроці. Єгипетський цар Амасіс дав йому пораду. Він сказав, що якщо далі так продовжувати, то в будь-який момент везіння перетвориться на велике невезіння, і для того, щоб уникнути заздрості богів, треба вибрати цінну для себе річ і викинути її. Полікрат вибрав свій улюблений перстень і закинув його далеко в море.

Ця втрата дуже засмучувала правителя. Але якось рибалка спіймав рибу, яку одразу подали до царського столу. Коли кухар почав готувати страву, то дістав з неї загублений перстень. Знову Полікрату неймовірно пощастило, і він став занадто покладатися на свою удачу. Вкотре він напав на сусідню державу, що призвело до страшної загибелі правителя.

Не намагайся змінити обставини та інших людей — змінюй себе і пристосовуй обставини.

Обставини намагаються змінити психічно незрілі особистості. Насправді треба змінити себе і своє бачення ситуації. Наприклад, я колись боявся висоти і уникав поїздок в гори. Вони пробуджували в мені паніку, тривогу. Зараз гори ваблять і хвилюють мене. Що сталося? Чи змінилися гори? Ні, вони залишилися тими, що й були. Я змінив себе. Психічно зріла і психічно незріла людина можуть перебувати в одному місці, але при цьому жити в різних світах.

ОЗНАКИ ПСИХІЧНОЇ ЗРІЛОСТІ

Зріла особистість діє.

Людина, психічно незріла, всі зусилля спрямовує на влаштування особистого життя. Для зрілої особистості важливіші справи, набуття незалежності. Приватне у такої людини влаштовується само собою. У моїй практиці зустрічалися невдахи, які скаржилися на проблеми з пошуком другої половинки. Я радив їм почати більше заробляти. І справді, через якийсь час їх особисте життя налагоджувалося, з’являлося набагато більше варіантів вибору другої половини.

Зріла особистість самостійно вирішує свої справи, незріла хоче, щоб за неї це зробив хтось інший.

Психічно незріла людина хвилюється, як вона виглядає. Зріла особистість про це не переживає, хоча завжди виглядає бездоганно. Незріла особистість прагне зайняти високе положення. Така людина хоче мати багато, але при цьому не займається особистісним ростом. До зрілої особистості становище приходить само по собі. Це є продуктом особистісного зростання.

Багато моїх підопічних відчувають труднощі через те, що вони намагаються “здаватися”. Насправді треба “бути”. Так, є один цікавий експеримент: станьте на пальці й зверніться увагу, скільки ви так простоїте. Чи довго у вас вийшло? Навряд чи, тому що це не ваш зріст. Ви не можете втриматися в такому положенні тривалий час. Але духовне зростання безмежне.

Перед собою треба ставити лише найвищі цілі, бо до маленької веде одна стежина, а до великої — багато доріг.

Але не забувайте, що мета має бути реальною. Маленька мета ні до чого не призведе, велика дозволить досягти хоч чогось. Наприклад, вічний двигун можна винайти? Ні, і не треба цим займатися. Також як і перевиховати іншу людину у вас ніколи не вийде, можна і не намагатися. Ставити маленькі цілі притаманно для невротичних натур.

Людині потрібно сподобатися трьом людям: собі, керівнику і сексуальному партнерові.

При цьому, слід враховувати, що з дружиною (чоловіком) можна розійтися, а з роботи звільнитися. І тільки від себе нікуди не дінешся. Тому насамперед подобатися треба собі. Багато людей сперечається з цим твердженням, згадуючи про дітей. Вони тільки на четвертому місці. Діти підуть, причому набагато раніше, ніж це відбудеться фізично. У 12-14 років вони вже починають зневажати батьків, не розуміти їх. У 20 років при правильному вихованні дитина йде з дому і повністю відділяється. Але сім’я, якщо побудована правильно, може проіснувати набагато довше, і 40, і 50 років.

МОЖНА ВИДІЛИТИ ТРИ СТАДІЇ ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ:

  • цього не може бути;
  • в цьому щось є;
  • тільки так і має бути

Керують тільки рухомим автомобілем

Хотілося б сказати трохи і про те, що називають долею. Як вийти зі сценарію життя? Спочатку людина запрограмована на зріст, але починають діяти «віруси», і людина починає кружляти. Долею людині визначено рости і розвиватися, і щоб змінити її, треба змінити сценарій.

Ми всі винятки, створені в єдиному екземплярі, тому завжди перші. Не треба копіювати іншу людину, треба формувати себе. Усім відоме прислів’я про те, що солдат повинен мріяти стати генералом. З роками я його переосмислив. Я прийшов до висновку про те, що треба мріяти стати генералом, щоб бути гарним солдатом. Якщо ти нічого не робиш, як тобі можна допомогти? З болота своєї долі треба вилізти. Головне, щоб бруд, що залишився на вас після цього, не проріс і знову не затягнув вас назад.

Не бійтеся виглядати дурнем — бійтеся ним бути. Це усім відома істина. Не варто боятися осуду. Треба використовувати свої можливості, але не треба виходити за їх рамки.

Працюйте на себе. Не треба думати про інших

Якщо так діяти, то можна помітити, наскільки швидко збільшиться якість діяльності. Адже результатом, по суті, вважається продукт правильно організованої діяльності. Наприклад, для лікаря головне полягає в тому, щоб правильно призначити лікування. Не варто переживати, що рекомендації не будуть виконувати, це не справа фахівця. Треба перестати орієнтуватися на інших і зосередитися на своїй роботі.

Якщо хочеш зберегти себе, не оцінюй себе так, як оцінює тебе сусід.

Ще в середньовіччі знаменитий письменник говорив: «Я можу змусити добре про себе говорити, але змусити думати добре не вийде». Тому не потрібно оглядатися на інших людей. Важливо дотримуватися свого шляху. За щастям не треба бігати. Людина в пошуках щастя нагадує стареньку бабусю, яка загубила окуляри, а ті знаходяться на її голові.

Один з поширених афоризмів вчить, що якщо хочеш дізнатися, де твій найбільший ворог — поглянь в дзеркало. Тільки ми самі можемо собі нашкодити. І тільки ми можемо все виправити. Саморозвиток і самопізнання — ось єдиний ключ, що веде до успіху.

Джерело