Забирай собі своє – мудра притча

Забирай собі своє – мудра притча

Одного разу мудрець проходив зі своїми учнями повз села, в якому жили люди, які не поділяли їхні погляди. Жителі села вискочили з будинків, оточили мудреця і учнів, і почали їх ображати. Учні теж почали розпалюватися і готові були дати відсіч, проте присутність мудреця діяло заспокійливо.

Але слова мудреця привели в замішання і жителів села, і учнів.

Він повернувся до учнів і сказав:

  • Ви розчарували мене. Ці люди роблять свою справу. Вони розгнівані. Їм здається, що я ворог їх моральних цінностей. Ці люди ображають мене, і це природно. Але чому ви гнівайтесь? Чому ви дозволили цим людям маніпулювати вами? Ви зараз залежите від них. Хіба ви не вільні?

Жителі села не очікували такої реакції. Вони були спантеличені і притихли. У тиші мудрець повернувся до них:

  • Ви все сказали? Якщо ви не все сказали, у вас ще буде можливість висловити мені все, що ви думаєте, коли ми будемо повертатися.

Люди з села були в повному подиві, вони запитали:

  • Але ми ж ображали тебе, чому ж ти не сердишся на нас?
  • Ви – вільні люди, і те, що ви зробили – ваше право. Я на це не реагую.

Я теж вільна людина. Ніщо не може змусити мене реагувати, і ніхто не може впливати на мене і маніпулювати мною. Я господар своїх проявів. Мої вчинки випливають з мого внутрішнього стану. А тепер я хотів би задати вам питання, яке стосується вас.

Жителі села поруч з вашої вітали мене, вони принесли з собою квіти, фрукти і солодощі. Я сказав їм: “Спасибі, але ми вже поснідали. Заберіть ці фрукти з моїм благословенням собі. Ми не можемо нести їх з собою, ми не носимо з собою їжу”.

Тепер я питаю вас: “Що вони повинні робити з тим, що я не прийняв і повернув їм назад?”

Одна людина з натовпу сказав:

  • Напевно, вони забрали це додому, а вдома роздали фрукти і солодощі своїм дітям, своїм сім’ям.

Мудрець посміхнувся: Що ж будете робити ви зі своїми образами і прокльонами? Я не приймаю їх. Якщо я відмовляюся від тих фруктів і солодощів, вони повинні забрати їх назад. Що можете зробити ви? Я відкидаю ваші образи, так що і ви забирайте свій вантаж по домівках і робіть з ним все, що хочете.

Джерело