4 гідних способи впоратися з осудом

4 гідних способи впоратися з осудом

З давніх часів мудреці говорили нам, що поспішні оціночні судження – це дуже погано. Вони знали, що щире розуміння і співчуття по відношенню до всіх людей без винятку – найкраща альтернатива. Але як нам утриматися від того, щоб не судити інших людей?

Ми зібрали для вас 4 способи, які допоможуть позбавити своє життя від оціночних суджень:

1. Постарайтеся перестати засуджувати оточуючих – в будь-якій ситуації.

Найгірше, що ми можемо зробити з людиною – це швидко засудити його за мову, за зовнішній вигляд, за вчинки, так за що завгодно – адже так ми втрачаємо шанс (часом безповоротно) дізнатися, хто він насправді, і що робить його унікальним . Ми дозволяємо обмеженою перспективі затуманити наше сприйняття, не даючи побачити щось хороше, що напевно в ньому є. А якщо ми робимо це з близькими людьми, то втрачаємо можливість любити їх так, як вони того заслуговують.

«Не судіть, і не судимі будете, бо яким судом судите, таким будете судимі; і якою мірою міряєте, такою і вам будуть міряти», – Євангеліє від Луки 6:37.

Перестати судити наспіх – значить перестати судити і себе самого. Часом ми можемо бути нашими найгіршими критиками. Коли ми скидаємо з себе важкий тягар зайвих суджень, ми звільняємо в душі місце для любові, в тому числі і до самих себе. Після того, як ми перемкнемося з негативної, критичної перспективи на позитивну і люблячу, у нас буде більше стимулів домагатися змін в тих сферах нашого життя, в яких ми хочемо стати кращими.

«День, проведений за засудженням інших – поганий день, і так же поганий день, проведений за засудженням себе», – Будда.

У міру того, як ви мало-помалу очистите себе від осуду інших людей, ви виявите, що тепер вони набагато рідше засуджують вас. Ваше оточення стане набагато позитивнішим, і емоції людей навколо вас будуть не придавлювати вас до землі, а підносити вгору. Це не означає, що вони зовсім не будуть засуджувати вас, але вони будуть намагатися робити це м’яко, щоб вас не образити.

2. Постарайтеся переключитися на позитив.

Перша порада працює, і працює дуже добре, але це поступовий процес, і ви не зможете домогтися результату за один або два дні, як би вам цього не хотілося. Тим часом ви цілком можете попрактикуватися в зміні власної перспективи і точки зору з негативу на позитив. Займіть свій розум власним благом і благом оточуючих – і в ньому просто не залишиться місця на думки про погане.

Коли вас в черговий раз хтось занадто суворо засудить з надуманої причини, кинувши вас в безодню поганого настрою і пригніченості, постарайтеся думати не про те, що пішло не так, а про власні досягнення. Пам’ятайте – ви пройшли довгий шлях по дорозі життя, і вже багато чого досягли.

Ви завжди викладається на повну котушку, і знаєте це. І ви прекрасно розумієте, що чим більшого ви досягнете, тим сильніше заздрісники і песимісти будуть намагатися підрізати вам крила. Саме тому звичка перемикати свою увагу з негативу на позитив, що дозволяє черпати сили з внутрішньої впевненості у власних можливостях, дасть можливість з легкістю впоратися з будь-яким зовнішнім негативом.

«Найвища духовна практика – це спостереження за собою без тіні осуду», – Самі Кріпалу.

3. Не сприймайте слова оточуючих, як особисту образу.

Якщо хтось вас критикує вас без жодної на те підстави, один з кращих способів впоратися з цим – нагадати собі, що їх критика ґрунтується на їх власній обмеженою перспективі. Вони – не ви, і у них не було можливості прожити хоча б день у вашій шкурі. А це означає, що вам не повинно бути ніякого діла до їх думки.

Більш того, дуже часто буває так, що коли хтось відчуває до вас заздрість, ця людина навмисно намагається підставити вам підніжку і позбавити впевненості в собі. Їй від цього стає краще.

Звичайно, навчитися не ображатися на таке не так-то просто, особливо, якщо ви чуєте це від когось, хто вам не байдужий. Вам може здатися, що ви просто зобов’язані перейти в наступ і дати кривдникові гідну відповідь, що мовчати – це нижче вашої гідності. Але насправді найкращий вибір в даній ситуації – просто відвернутися від цієї ситуації, як від чогось малозначимого.

Але не забувайте – для того, щоб мати можливість так вчинити, потрібна неабияка сила волі. Сила, в основі якої лежить повна впевненість в тому, що ви дійсно робите все, на що здатні. І якщо в вас немає цієї впевненості, подумайте, чи немає правди (хоча б часткової) в словах вашого кривдника. І якщо є – чи дійсно він хотів образити вас своїми словами? Часом доброзичлива критика може допомогти нам вирости і стати кращими.

«Якщо ви будете постійно засуджувати людей, у вас не залишиться часу на те, щоб їх любити», – Мати Тереза.

4. Залиште цю ситуацію і цих людей в минулому.

Припустимо, що ви випробували всі поради, але вас все ще обливають деструктивною критикою. Ви більше не можете це терпіти. Можливо, прийшов час покінчити з цією ситуацією назавжди, і серйозно обмежити своє спілкування і взаємодію з цією людиною.

Негативне оточення, особливо, коли його створюють навколо себе люди, які вам небайдужі, робить сильний вплив на ваше відчуття щастя і особистісний ріст. Так що гарненько подумайте, чи так потрібні ці люди у вашому житті. Щоб досягти вершин і максимально реалізувати весь потенціал, ви, перш за все, повинні оточити себе люблячими, позитивними людьми, які дбають про загальне благополуччя і яким не все рівно чи досягнете ви успіху.

«Любов – це відсутність засудження», – Далай Лама.

Навколишні завжди будуть судити вас у ваших справах і вчинках, і ваш найкращий захист від цього – завжди пам’ятати про те, хто ви насправді, чого ви хочете домогтися, і куди ви тримаєте шлях.
Можливо, коли-небудь настане час, коли люди не будуть засуджувати інших, щоб принизити. Коли кожен з нас зможе, нарешті, бути собою, летіти вгору, не побоюючись, що йому підріжуть крила уїдливим зауваженням. Так давайте ж хоча б трохи посприяємо втіленню в реальність саме такого майбутнього – майбутнього, повного співчуття і свободи для всіх!

Джерело