Буддистська притча: 3 ситуації, коли вам потрібно ігнорувати інших людей

Буддистська притча: 3 ситуації, коли вам потрібно ігнорувати інших людей

Відносини з іншими людьми приносять нам щастя і задоволення, але також часто є джерелом прикрощів і розчарувань. З цієї причини, щоб знайти ключ до щастя, потрібно навчитися ігнорувати певні слова, ставлення та поведінку інших людей.

Більше того, бувають випадки, коли ігнорування є питанням вашого психічного здоров’я , тому що наше ставлення до подій заважає нам рухатися далі і досягати нашого реального потенціалу.

Усвідомлення того, що ми самі часом маємо токсичні відносини, стаючи головною жертвою, є першим кроком на шляху звільнення від пастки, в яку самі потрапляємо.

Ігнорування – це мистецтво

За легендою одного разу чоловік підійшов до Будди і, не сказавши ні слова, плюнув йому в обличчя. Учні Будди прийшли в лють.

Ананда – один з найвідданіших учнів звернувся до Будди:

“Дозволь мені зробити те, що він заслуговує”.

Будда спокійно витер обличчя і відповів Ананді:

“Ні, я поговорю з ним.”

Склавши шанобливо руки, він сказав чоловікові:

“Дякуємо. Своїм жестом ти дозволив мені переконатися в тому, що гнів покинув мене. Я безмежно вдячний тобі. Твій жест також показав, що Ананда і інші учні досі охоплені гнівом. Ми вам вдячні.”

Мандрівник не міг повірити почутому, він був зворушений і розкаявся за свій вчинок.

Ця історія є наочним прикладом того, що значить ігнорувати. Адже в нашому лексиконі воно часто має від’ємне значення, і ми відчуваємо провину за те, що когось ігноруємо.

Насправді, ігнорувати значить не дозволяти словам, відношенню і поведінці інших людей порушувати нашу внутрішню рівновагу. Вам не обов’язково вдаватися до жорстокості або агресії, а досить створити захисний кокон навколо себе.

Це означає ігнорувати певних людей в певний час, але не обов’язково уникати їх. Ігнорувати – це не форма помсти і не спосіб викликати у когось комплекси, а метод захисту себе.

3 ситуації, коли вам потрібно навчитися ігнорувати

1. Руйнівна критика

Якщо критика не допомагає вам стати кращим, а тільки викликає сум і принижує вас, вам потрібно її ігнорувати. Не дозволяйте іншим судити вас, якщо вони не ставили себе на ваше місце. Не допускайте, щоб їх критика вас зачіпала.

2. Негативні дії

Якщо людина вчиняє з вами погано, не дозволяйте її поведінці змінювати вашу психологічну рівновагу, тому що так вона переконається в тому, що досягла своєї мети.

Пам’ятайте про те, що образити можна лише того, хто дозволяє це зробити. Якщо ви помітили неналежну поведінку, перегляньте свої очікування щодо людини і рухайтеся далі.

3. Маніпуляції

Деякі люди намагаються контролювати нас за допомогою емоційних маніпуляцій. Вчасно помічайте їх і намагайтеся уникати коментарів, які можуть посилити почуття провини і відповідальності за те, чого ви не робили. Навчившись ігнорувати їх слова, ви зможете по-справжньому вільно робити кожен крок у своєму житті.

Створіть захисний щит

Ми звикли реагувати злістю на агресивну поведінку або засмучуємося, коли нас критикують. Така реакція нормальна, і не кожен з нас здатен вести себе, як Будда з притчі.

Проблема виникає тоді, коли така реакція триває довше, ніж потрібно, і заподіює нам страждання.

Для того, щоб навчитися ігнорувати, потрібна ретельна підготовка і глибока зміна свого ставлення. Хоча це може прозвучати суперечливо, ігнорувати – не означає закриватися від інших, а навпаки – потрібно повністю відкритися світові.

У психології існує потужна техніка, яка називається “радикальне прийняття”.

Воно означає повне безоціночне прийняття всього. На практиці багато з того, що нам говорять інші, зачіпає нас, тому що не відповідає нашим очікуванням.

Ми відмовляємося приймати слова або поведінку інших людей. Таке заперечення породжує розчарування, образу, ненависть і тугу.

Коли ви використовуєте “радикальне прийняття”,» ви просто приймаєте те, що трапилося, не намагаючись давати подіям оцінку. Така психологічна дистанція створює захисний щит навколо вас і розвиває здатність реагувати на ситуацію, не руйнуючи себе емоційно.

Джерело