«Генеральне прибирання» у своєму житті

«Генеральне прибирання» у своєму житті

В повну склянку води не наллєш. Це один з основних принципів будь-яких змін. Неможливо кардинально змінити життя і почати жити по-іншому, якщо продовжувати діяти, копирсаючись в купі непосортованого багажу досвіду.

Твій життєвий пазл буде завжди збиратися в одну і ту ж картину, якщо ти будеш використовувати ті ж самі елементи, скільки разів не перемішуй їх на старті.

Починати усвідомлене створення себе і свого нового досвіду треба з обнулення.

Не з пошуку цілей, не з декларування бачення себе через п’ять років, ні з питань місії та призначення. Весь цей процес буде плутатися зі старими уявленнями, які до того ж забирають багато енергії.

Починати треба з викидання всього мотлоху зі свого життя: на фізичному, енергетичному і ментальному рівнях.

Безконтрольне накопичення минулого веде до двох речей:

  1. Безкінечного відтворення свого минулого. Життя стає схожим на дежавю.
  2. Уповільнення швидкості життя. Це коли дивишся на тих, хто встигає в три рази більше, і не розумієш, як у них це виходить. Життєвий успіх і реалізація в усіх сферах можлива тільки в стабільному, жвавому русі.

Важливо провести прибирання життя у всіх трьох вимірах: минулому, сьогоденні і, не дивуйся, майбутньому. Так, в твоєму майбутньому теж уже навалено купу мотлоху у вигляді уявлень про нього, і його теж треба розчищати.

Я пропоную починати з теперішнього, з сьогодення. Воно найважливіше – тут і зараз. Повноцінне очищення поточного моменту від мотлоху додасть тобі помітної сили і свіжої енергії, а вона тобі ще знадобиться.

Головне – прибрати зі списку справ усі завислі питання

Хочу зазначити, тут не пропонується відразу відполірувати своє сьогодення, аки Попелюшка. (Хоча це корисно!) Для початку – треба навести порядок і закрити “висяки”, навіть шляхом їх обнулення. Треба прибрати завдання зі списку очікування або запустити їх в процес, якщо вони там зависли більше, ніж на кілька тижнів. Це додасть колосальний приплив нової енергії.

А тепер детальніше. Чим в найближчі вихідні дні займуться ті, хто дійсно має намір зібрати нову картинку свого життя:

1. Викидаємо сміття

Позбавляємося від всього сміття. Для початку – зі свого будинку. Викидаємо, роздаємо, відносимо до благодійних організацій. Але не за принципом “складу в коробку і колись завезу до карітасу”. А дійсно відвозимо.

Що таке сміття?

Це все, чим ти не користуєшся. Давай так: все, що ти не використав протягом року (це дуже лояльно), треба прибрати-роздати-продати-викинути:

– одяг, який ти не носиш;
– велика частина сувенірів, крім тих, які дійсно створюють затишок в інтер’єрі (насправді, це менша частина того, що у тебе є);
– непридатний або застарілий посуд, техніка і т.ін.

Чим більше ти “нариєш”, тим краще для тебе. Зрозумій, кожна річ, буквально кожна, – це частинка твоєї енергії, дивися на них тверезо і бери в свій новий досвід тільки те, що тобі там знадобиться і буде радувати. Підходь до всіх речей з питанням: “Чи хочу я залишити цю енергію, чи нехай на її місце прийде нова?”

В повну склянку води не наллєш.

Ти сам спустошуєш свою склянку. Скільки виллєш, стільки й увіллється. Поскупився – не дивуйся, що і великим змінам просто не буде куди увійти.

До речі, це стосується всіх твоїх просторів, включаючи робоче місце в офісі, дачу, машину, гараж, приватний літак і що там у тебе ще є. Здивуй своїх колег – прибери по-справжньому на своєму столі, почни справжній процес “виходу з футляру”.

 2. Викидаємо файли

Викидання сміття – це квіточки. Пора викидати файли! Як багато часу ти проводиш за комп’ютером і в мережі? Це теж твій простір, хоч і віртуальний, він також є частиною твоєї енергії. Ми звикли все складувати на комп’ютері. Навіщо викидати? Жорсткого диска на все вистачить.

Тут принцип такий же: очищення – це вивільнення енергії. Залишай тільки те, що тобі подобається і є дорогим. Навіщо зберігати фільм, який не сподобався? Навіщо тримати якісь старі безглузді файли? Це все шматочок тебе. Несемо з собою, розуміючи, що чим більше вантажу, тим повільніша швидкість, чи дамо місце новому?

Розбір польотів потрібен не тільки тобі особисто, але і робочому комп’ютеру, а також віртуальним акаунтам: соціальним мережам, блогам, сайтам.

 3. Наводимо порядок, даємо речам своє місце, систематизуємо файли

Я ніколи не була на боці суворої чистоти, навіть довго культивувала творчий безлад, прикриваючись своєю схильністю до мистецтва. Зараз я скажу так: гармонійний порядок (НЕ фанатичний, а систематизований, коли у речі є своє місце) – це запорука гарного і ефективного функціонування справ, особливо якщо прийшов час прискорюватися. Тобі не вдасться переключити життя на нову швидкість, якщо на твоєму робочому столі і в квартирі панує хаос.

 4. Фільтруємо вхідну інформацію

Порядок і прибирання також потрібні для потоку твоєї вхідної інформації. Взагалі, це їжа для розуму, і від її якості залежить … робота твого розуму. По-іншому не скажеш.
Інформаційна інтоксикація – чув? Це поширена недуга, якою сьогодні заражено багато людей. Вони читають в мережі все підряд, нескінченно роблять перепис цитат великих людей, повністю атрофуючи здатність чути голос своєї душі.

У інформації є властивість накопичуватися, вона нікуди не йде з нашої підсвідомості, тому її треба ретельно фільтрувати. Впускати тільки те, що є цінним, і відразу запускати в реалізацію – тоді вона вчить і розвиває нас. В іншому випадку – вона захаращує канали, створюючи потужний інформаційний шум. Це призводить до скоєння помилок на шляху через неможливість почути голос своєї душі.

Тому сьогодні рекомендую зробити наступне:

  1. Почистити свою френдстрічку. Видалити тих френдів, читання яких тобі не резонує і не надихає.
  2. Почистити свої “стіни”. Видалити або приховати тих людей, чиї новини дратують. Особливо тих, хто постійно постить негатив зі світових подій.
  3. Визначитися з набором блогів і сайтів, які ти маєш намір читати.

Мій головний принцип, як визначити особисто для себе цінність ресурсу, – це відгук у душі. Коли ти читаєш щось і всередині відчуваєш віддачу, тоді це цілком помітне відчуття усвідомленості.

 5. Доробляємо незакінчені справи або обнулюємо їх

Важливо завершити всі справи зі списку “очікування”: або перевести їх в статус “в процесі” і реально робити і зробити, або обнулити. Краще вирішити для себе, що на цьому етапі справа закривається і я цього більше не роблю, ніж тягнути з собою цю ношу. Ти повинен відчути зсередини, що всі твої справи зроблені, поточні процеси в графіку, а в підвішеному стані питань не залишилося. Це “перша швидкість” для того, щоб підійти до питання “Чого я хочу від цього життя?” і рухатися до усвідомлення змін.

На завершення

Процес генерального прибирання свого сьогодення складається з двох ключових моментів: позбавлення від мотлоху на всіх рівнях і упорядкування справ, включаючи вхідний інформаційний потік.

Налаштуй свої канали так, щоб до тебе надходила тільки якісна, корисна інформація в помірних кількостях, і ти побачиш, як зміниться твій світ.

Створити себе заново можливо лише в тому випадку, якщо ти розумієш, що старий досвід тобі в цьому не помічник.

А тепер – за прибирання!

Джерело