Вийдете на пенсію в 55 – доживете до 80, або працюйте до 65 і помрете в 67

Вийдете на пенсію в 55 – доживете до 80, або працюйте до 65 і помрете в 67

Вихід на пенсію у багатьох людей викликає страх. Так, в списку 43 життєвих подій, що надають найбільший стрес на людину, досягнення пенсійного віку займає 10 місце. Погіршення здоров’я і постійно зростаюча кількість обмежень не дозволяють назвати вихід на пенсію тим самим райським періодом, про який прийнято з таким натхненням говорити в суспільстві.

І хоча пенсійний вік завжди сповнений неприємних сюрпризів, він несе в собі і неймовірну користь, про яку багато хто не знає, але при цьому так сильно про неї мріють. Йдеться про поліпшення стану здоров’я.

Зв’язок між виходом на пенсію і здоров’ям

Немає нічого дивного в тому, що старіння призводить до загострення проблем зі здоров’ям. Набагато більш вражаючим є той факт, що вихід на пенсію сприяє суттєвому покращенню його стану.

Говорячи про фізичне вираження здоров’я, вчені до цих пір сперечаються про те, наскільки добре чи погано на ньому позначається вихід на пенсію. Деякі дослідження вказують на наявність позитивного ефекту, а інші – негативного. Але з точки зору здоров’я психічного їх думки співпадають, і на те є вагомі причини:

  • Нема роботи – немає стресу.На пенсії вся робоча напруга і стрес зникають, даруючи людині відчуття полегшення і розслаблення.
  • Більше сну.Сон є відповіддю на всі питання, пов’язані зі здоров’ям. Якщо з самого ранку вам не потрібно нікуди поспішати, а потім затримуватися на роботі, то сон більше не здається такою вже недоступною раніше розкішшю. Сон сприяє розумовому відпочинку.
  • Фізична активність.З появою більшої кількості вільного часу багато пенсіонерів починають займатися фізичною активністю: походами, йогою, тенісом і т.д. І це не просто спосіб згаяти час, але ще і відмінна їжа для розуму.

Нехай цей вік буде найкращим періодом у вашому житті

Виходить, що вихід на пенсію може поліпшити ваш психічний стан. Але чи дійсно він є такою позитивною подією, якщо ви не можете по-справжньому отримувати задоволення від життя пенсіонера?

Як би сильно людина не чекала цього моменту, вихід на пенсію може виявитися для неї досить непростим. Але є кілька речей, здатних відмінно скрасити перехідний період:

№1. Нові друзі.

Ніколи не пізно розширити своє коло спілкування, в тому числі і на пенсії. Продовжуйте спілкуватися з колишніми колегами і друзями, намагайтеся знайомитися з новими людьми, як тільки вам випадає така можливість.

№2. Продовжуйте вчитися.

Якщо ви будете щодня дізнаватися щось нове, ваш розум буде залишатися здоровим і активним. У світі завжди є чому повчитися, як і можливості для розвитку.

№3. Знайдіть собі захоплення.

Звільнення з роботи може стати для вас полегшенням, але різкий перехід від повної зайнятості до повної свободи – це занадто кардинальні зміни. Будьте креативними! Знайдіть собі хобі, на яке зможете витрачати свій час і отримувати при цьому справжнє задоволення.

Вихід на пенсію як пригода

Вихід на пенсію не завжди має на увазі під собою насолоду прохолодним лимонадом біля басейну або спонтанну подорож до Франції. Але він позитивно впливає на вашу психіку, а разом з готовністю заводити нові знайомства і знайти собі хобі напевно стане для вас початком однієї з найцікавіших пригод у вашому житті.

Джерело