Кожна людина, яку ми зустрічаємо на життєвому шляху, стає нашим учителем

Кожна людина, яку ми зустрічаємо на життєвому шляху, стає нашим учителем

У житті кожного з нас настає момент, коли ми почуваємося ображеними чи ізольованими. Думаємо, що життя поводиться з нами абсолютно нечесно і несправедливо.

Коли ми потрапляємо до якихось складних ситуацій, найчастіше приміряємо на себе роль жертви, і починаємо себе шкодувати при чому даремно. Ми просто здаємось і опускаємо руки замість того, щоб хоча б спробувати зрозуміти: те, що з нами трапилося, дає нам чудову можливість зробити себе краще, засвоїти якийсь важливий життєвий урок. А потім, озброївшись отриманими знаннями та вміннями, почати нарешті рухатися далі.

Уявіть себе такою собі людиною-магнітом, яка привертає до себе проблемних людей і незручні ситуації тому, що наша душа відчуває — ми можемо багато чого навчитися у цих людей, а ці ситуації допоможуть стати кращими і нашому розуму, і нашій душі.

Будь-яка людина, яка зустрілася нам на нашому життєвому шляху, може стати нашим учителем. Будь-хто навіть той, кого ми спершу можемо порахувати лиходієм.

Є одна притча про душу, яка, ширяючи в порожнечі між світами, вирішила вибрати, чому корисному їй навчитися для наступного втілення. І зрештою вона вирішила, що найкорисніше їй навчитися прощення. Душа вирушила до інших душ, які разом з нею готувалися до наступного втілення, і попросила їх допомогти їй засвоїти уроки, потрібні для того, щоб навчитися прощати.

Одна з душ, погодившись допомогти, вирішила зіграти роль її чоловіка, який час від часу ставав буйним і грубим, ранив почуття, щоб душа навчилася його прощати. Ще одна душа взяла на себе роль її матері, яка зовсім не розуміє своєї дочки, не звертає на неї уваги, принижує її, щоб вона навчилася прощати і її. Наступна душа приміряла на себе роль її найкращої подруги, яка відвернулася від неї, коли їй було дуже погано — щоб, знов-таки, душа навчилася прощати своїх друзів.

Так само, як і та душа, ми приходимо на Землю для того, щоб навчитися прощення, терпіння, прийняття, любові та ще багато іншого. І життя допомагає нам у цих прагненнях, спрямовуючи в наш бік найрізноманітніших людей та життєві ситуації, здатні нам у цьому допомогти.

На жаль, народжуючись, ми не пам’ятаємо про те, які уроки наша душа вирішила вивчити в тому просторі між світами, і тому ми бачимо людей, які ставлять нас у незручне становище і завдають нам болю, як своїх заклятих ворогів, коли вони насправді є нашими помічниками та вчителями.

Спробуйте трохи змінити ваш погляд на цей світ — щоразу, коли ви почуватиметеся жертвою певних людей чи обставин, постарайтеся згадати, що ці люди увійшли у ваше життя далеко не просто так.

Доля помістила вас саме в ці життєві обставини з якоюсь метою — то чому б вам не скористатися тим, що трапилося для того, щоб навчитися чогось нового? Люди, які образили вас, в більшості випадків зовсім не є вашими непримиренними ворогами, вони просто грають свої ролі — так само, як і ви граєте свою роль у житті когось ще.

І тому раджу вам прямо зараз скласти список усіх людей, які вас ображали, завдавали біль і наповнювали ваше життя стражданнями. Погляньте на них із нової точки зору. Подумайте, чому доля звела вас саме з ними? Чого вони вас навчили? Який життєвий урок, що став у нагоді надалі, ви винесли зі спілкування з ними? А якщо ви все ще не засвоїли цей життєвий урок… Що ж, настав час зробити це.

Пройдіться по кожній людині в цьому списку і поклоніться її. Прийміть їх із серцем, сповненим любові. Вибачте їх за те, що вони зробили з вами, і відпустіть їх з миром та почуттям глибокої вдячності.

Насамперед скажіть «дякую» вашим батькам, які були першими вчителями у вашому житті, потім — братам і сестрам, дружинам і чоловікам, дітям, друзям, начальству, сусідам і так далі…

Продовжуйте говорити «дякую», поки почуття прийняття та подяки за всі ті уроки, які виклали люди у вашому житті, не заповнять вашу душу повністю, звільнивши її від усього негативного.

І повірте, коли ви починаєте сприймати кожну нову людину у вашому житті, як вчителя, життя стане набагато простіше, бо… Ну це ж безглуздо — злитися на вашого вчителя в школі лише тому, що він поставив вам погану оцінку. Адже не він винен у тому, що ви не вивчили уроку. Хіба не так?

Джерело