Коли до тебе хтось погано ставиться, пообіцяй собі ці 5 речей

Коли до тебе хтось погано ставиться, пообіцяй собі ці 5 речей

Якщо людина, яка ставиться до нас погано, належить до нашого найближчого оточення, то ми повинні обов’язково дати їй зрозуміти, що якщо вона не змінить свого відношення, нам доведеться від неї віддалитися, тому що наше особисте благополуччя – пріоритет.

Якщо хтось погано ставиться до нас, у нас є три варіанти: реагувати на це з розумом, терпіти і миритися з цим, реагувати агресивно.

Керувати своїми емоціями в подібних напружених ситуаціях не так просто. Але такими ситуаціями слід навчитися керувати у вигляді емоційного інтелекту. Так ми позбавимо себе почуття страху або гніву, які захоплюють нас цілком і ми можемо втратити контроль над собою.

І ось 5 обіцянок, які ви повинні собі дати, щоб правильно реагувати, якщо хтось ставиться до вас неналежним чином.

1. Я даю собі обіцянку завжди пам’ятати, хто я і чого вартую

Коли хтось до нас погано ставиться і переходить усі межі дозволеного, це шкодить нашій самооцінці. Зневага, образливі слова, приниження, обман.

Якщо ми стикаємося з подібними ситуаціями та подібним до себе відношеням, то відчуваємо себе пригніченими і розбитими, тому що це б’є по тому, чим ми дорожимо: почуття власної гідності та особиста цілісність.

І якщо хтось каже вам, що «ви нічого не варті» або «нічого з себе не представляєте», то останнє, що ви повинні робити — це лютувати.

Перше і головне, в даному випадку: не приймати чужі висловлювання близько до серця. Слід реагувати гідно і завжди пам’ятати, що ми дуже багато чого вартуємо. Знайте собі ціну.

Чужі слова нас не характеризують. Тому будь-яку агресію на свою адресу потрібно вчитися сприймати, не втрачаючи внутрішньої рівноваги і не виходячи з себе.

2. Я даю собі обіцянку обмежувати твою агресію

Уявіть собі таку картинку: навколо вас плаває золоте коло, як рятівне. Воно дозволяє вам «триматися на плаву» у будь-якому середовищі та будь-якому оточенні: вдома, на роботі тощо…

Це ваша підтримка та щоденна сила, яка розчищає вам шлях і прокладає дорогу… Але одного разу в житті з’являється той, хто підходить до вас надто близько.

За плечима він несе щось гостре (спис, голку, неважливо) і віроломно спрямовує її у бік вашого рятувального кола, щоб проткнути його та випустити з нього все повітря.

Після цього ви помічаєте, що починаєте тонути.

Не дозволяйте, щоб таке діялося з вами. Ви маєте повне право завадити цьому, захищатися, встановити межі, визначити, що можна робити, а що не можна.

Не дозволяйте завдавати собі шкоди.

3. Я даю собі обіцянку впевнено говорити

По-перше, завжди і в будь-якій ситуації необхідно зберігати спокій. Тільки так ви зможете говорити впевнено.

Уявіть собі палац, білу залу з відкритими вікнами, через які в приміщення проникає світло та повітря. Увійдіть туди і глибоко вдихніть. Ніщо з того, що говорять або роблять інші, не повинно змусити вас забути про те, хто ви є і чого варті.

Після того як ви відчуєте, що абсолютно спокійні, починайте говорити. Бути впевненим і навіть наполегливим означає бути в змозі говорити спокійно і водночас жорстко, ясно даючи зрозуміти, що ви дозволяєте, а що ні по відношенню до себе.

Говоріть без страху, захищайте себе.

4. Я даю собі обіцянку залишити осторонь усіх, хто погано ставиться до мене

Той, хто ставиться до вас погано, не заслуговує ні на ваш час, ні на ваше занепокоєння. Є люди справжні фахівці, «профі» створювати всім проблеми. Вони намагаються заразити всіх своїм поганим настроєм і зневажливо ставляться до тих, хто найменше цього заслуговує.

Дуже часто ті, хто нас утискує, відносяться до нашого найближчого оточення: колеги, родичі або навіть наш партнер у житті.

Але тут важливо не забувати одне важливе правило: той, хто ставиться до вас погано, не поважає вас, не співпереживає, не поділяє ваші емоції. А жити день у день в такій напрузі не можна, це надто руйнівно та згубно для вашої особистості.

Про це необхідно подумати і прийняти відповідне рішення: чітко сказати цій людині, що ми не можемо допустити такого до себе ставлення і дозволити їй і надалі примушувати нас страждати. Дати їй зрозуміти, що якщо так продовжуватиметься, то нам доведеться віддалитися від неї і зберігати цю дистанцію заради свого ж блага.

Адже ваше емоційне благополуччя в цьому випадку знаходиться на першому місці.

5. Дайте собі обіцянку залікувати рану і стати ще сильнішими

Найбільше страждань у таких ситуаціях нам завдають найближчі люди: наш партнер, брат, батьки… І іноді буває недостатньо просто встановити дистанцію. Розчарування та образа залишаються, і цю рану у душі необхідно вилікувати.

Дайте собі час. Вам потрібен час для себе, щоб полегшало, підберіть заняття, яке вам до душі: гуляйте, пишіть, малюйте, подорожуйте, проводьте час із друзями.

Втіху можна знайти в багатьох речах. Але найкращий спосіб вилікувати свої рани, це оточити себе людьми, які по-справжньому нас люблять і які заслуговують на нашу любов. І так само, як є люди, здатні принести смуток у наше життя, є ті, хто дозволить почати все наново. Просто знайдіть їх.

Джерело