Я викреслила з життя людей, які не мають для мене часу, і відчула полегшення

Я викреслила з життя людей, які не мають для мене часу, і відчула полегшення

Ви знаєте тих нечисленних люблячих і дбайливих друзів, які завжди поруч, попри все? Ну от, я була тією самою людиною.

Завжди жила, дотримуючись правила, що про дружбу, як і про квіти, потрібно добре дбати – лише тоді вони розквітнуть.

Інакше стосунки висохнуть і загинуть дуже швидко. Тому я завжди вкладала сили, щоб підтримувати дружбу. Завжди хотіла бути поруч із людьми, яких люблю.

На жаль, я не завжди отримувала адекватну реакцію від тих, щодо кого виявляла турботу. Але завжди говорила собі – «стався до інших так, як ти хочеш, щоб вони ставилися до тебе». Ті, кому судилося бути в твоєму житті, будуть поруч. Достойні люди обов’язково прийдуть на твоє світло.

Все це тривало доти, поки одного прекрасного дня я нарешті не зрозуміла, що віддаю себе не тим людям.

Нарешті побачила правду, яка була перед моїми очима всі ці роки. Усвідомила, що весь цей час обманювала себе.

Люди не завжди ставляться до тебе так само, як ти ставишся до них. Деякі з них залишаються з тобою лише для того, щоб користуватися твоєю добротою. Вони з’являються лише тоді, коли їм щось потрібно від тебе.

Тож я провела невеликий експеримент. Перестала дзвонити. Перестала приходити у гості. Я повністю зникла. Просто хотіла подивитися, скільки «мертвих рослин» поливала багато років.

Жорстока реальність вразила мене. Вона розбила мені серце, але я дещо зрозуміла про людей, які весь цей час мене оточували.

Після цього, нарешті, вирішила взяти справу до рук і викреслити з життя тих людей, яким не було діла до мене. І треба сказати, що багатьох із них я вважала справжніми друзями. І після цього я відчула справжнє полегшення.

Дружба – це вулиця із двостороннім рухом. Ви не можете розраховувати отримати щось, якщо ви нічого не даєте натомість. Це закон життя.

Якщо вам справді небайдужа людина, ви будете поруч із нею, незалежно від того, наскільки зайняті. Немає відмовок, коли любиш когось. Ви дбаєте про дорогу вам людину, тому що самі хочете цього. І немає такого місця на Землі, де б вам хотілося бути більше, ніж поряд з другом, який вас потребує.

Отже, я вирішила, що вистачить віддавати себе людям, які не здатні цього оцінити. Я гідна того, щоб мене оточували друзі, які щиро шанують і люблять мене.

Мені набридло рятувати стосунки, які, на жаль, були мертві від початку. Набридло бути поруч із людьми, які ніколи не мають на мене часу. Набридло весь час вдавати, що все гаразд, коли це явно не так. Вирішила, що більше не дозволю людям зловживати моєю добротою.

У мене не так багато часу, щоб витрачати його на людей, які не хочуть мене любити так само, як я їх люблю.

Викреслюю зі свого життя тих, хто спричиняє біль, нехтує, кидає у складні моменти, але з’являється, коли потрібна моя допомога.

Я хотіла б мати одного, вірного, дбайливого друга, який дійсно любить мене, ніж витрачати своє життя на людей, які вдають друзів заради вигоди. Якість важливіша за кількість – завжди і в усьому.

Джерело