Про неодруженого чоловіка після 30 … – дуже добре сказано мудрою жінкою

Про неодруженого чоловіка після 30 … – дуже добре сказано мудрою жінкою

У перший раз я зрозуміла це, коли мені було близько тридцяти. Я багато і з задоволенням спілкуюся з людьми і, мабуть, якась дивна властивість моєї голови змушує мене часто замислюватися над життям.

Знаєте, я якось прийшла до висновку, що природа над нами здорово посміялася, зробивши нас абсолютно різними не тільки тілами, але і мізками. І з цих невідповідностей ростуть вічні драми життя.

Ось, скажімо, про що думає середньостатистична дівчинка, років так до двадцяти п’яти?

Це просто. Середньостатистична дівчинка не хоче бути одна. Вона хоче мати коханого чоловіка, в ідеалі – сходити з цим чоловіком в рагс, народити йому дитинку, а краще дві, і жити довго щасливою і дружною сім’єю.

Про що думає середньостатистичний хлопчисько, років так до двадцяти п’яти?Хоч тут і так зрозуміло, але даю підказку. Адже не дарма фразу «ще не нагулявся» застосовують набагато частіше саме до чоловіків.

Хлопчаки – це вітер. Ні, їм, напевно, теж хочеться мати дівчину, але краще – кілька, а вже про те, щоб сходити в рагс, і завести дітлахів, так і зовсім, здебільшого, не йдеться.

Але проходить років п’ять. Або сім. Або десять. І все змінюється. До хлопчакам раптом приходить розуміння того, що дівчата, що чергуються з калейдоскопічною частотою, це, звичайно, кумедно, але … вимагає занадто вже великих витрат – і навіть не стільки матеріальних, скільки моральних.

Тому що поки ще звабити, поки пройдеш весь цей доліжковий ритуал полубрачних танців … а в підсумку – так в підсумку все майже одне і те ж.

І це ж ще треба встати і когось шукати. Навіщо? Заради сексу? Смішно. Дуже смішно. Це все з віком стає і складно і ліниво. Тут-то і приходить усвідомлення того, що ця сама свобода, яку хлопчаки так бояться втратити в молодості, на перевірку – та ще повія.

За тридцять і вільний – йди куди хочеш. А йти, загалом-то, особливо і нікуди. Що, справді, встати і піти в кабак, і там сидіти, дути пиво, або що там ще, і виглядати? Або на сайт знайомств? А потім умовляй її, виводь гуляти – а воно треба, воно буде того коштувати?

За тридцять і вільний – роби, що хочеш. А робити щось, виявляється, особливо нічого. Особливо вечорами. І сидиш, чешешь пузо, вирячився в телевізор і згадуєш, хто ще там в записній книжці – і або зайняті вже, або все це було і було, і більше не хочеться.

І доходить раптом до вчорашніх хлопчаків, що постільні ігри кожен раз зі свіжої пташкою – це, звичайно, непогано, але … набридло, та й пташку цю теж треба десь взяти.

А ти вже, злегка побитий життям, просто хочеш більше спати і у тебе, поки ще рідко, але вже болить десь в районі спини.

І навіть не це головне – вже хочеться, щоб хтось просто зварив тобі той самий борщ, смачний, полив його сметанкою, і дивився, посміхаючись, як ти, голодний, що прийшов з морозу в теплу квартиру, сидиш і наминаєш його за обидві щоки . І до біса обридлі пельмені, давно скам’янілі в морозилці.

А потім щоб хтось приніс тобі чай.

І щоб потім за тобою прибрали чашку і тарілку, і не довелося б їх мити. І справа навіть не в тарілках і не в борщі, а в тому, що хочеться прийти в квартиру, в якій хтось чекає. У квартиру, де твої сорочки з’являються чистими і прасованими самі, де твоя постіль уже прибрана кимось, і немає на підвіконні сантиметрового шару пилу.

У квартиру, де просто тепло і затишно.

І приходить раптом розуміння того, що той самий секс, за яким ти гнався, тепер регулярніше не у тебе, а у твого одруженого приятеля. Тому що тобі його, цей секс, ще треба знайти, а у приятеля – та ось він, завжди під боком. І нехай його дружина не така вже ідеальна, і зовсім не модель, і у неї з’явилися боки і животик, але вона просто поруч.

Я запримітила давно: вік трохи після тридцяти – це той самий рубікон, після якого ще неодружені чоловіки масово хочуть одружитися. Вони раптом розуміють, що одному – не так і добре, і починають всерйоз придивлятися і шукати.

І ось тут-то і виявляється, що природа – велика жартівниця! – здорово над усіма посміялася. І посміялася від душі.

І з’ясовується раптом, що одружуватися-то особливо нема на кому.

Молоденькі пташки все більше дивляться в бік таких же молодих кавалерів (які потім, “не нагулявшись”, залишать їх з дітьми), та й на біса ти, старий тридцятип’ятирічний хрін, з першими сивинами в волоссі, здався молодій дівчині?

Ну був би ти хоч безмірно багатий, мав би хоч джип і велике бабло …

Так ні ж, ти – ну признайся! – абсолютно середньостатистичний, ходиш на роботу з дев’яти і до шести з понеділка по п’ятницю, і зарплата твоя така ж, середньостатистична. І ти розумієш: якщо заводити сім’ю, то, щоб вам прожити нормально, твоя жінка теж повинна працювати, а сам ти все якщо і потягнеш, то з великими труднощами.

Ні, молоді півники, на яких дивляться молоді курочки, так само бідні, як і ти, але у них, у півників цих, є головний і незаперечний плюс: вони молоді. А ти вже не дуже. 

І ти починаєш придивлятися до тих дам, що вже постарші. Вони теж хороші і відстоялися, як вино, і явно знають, як варити той самий борщ, і …

І ось тут-то чекає головна засада. Вони, жінки старшого віку, вже занадто «навчені», щоб просто бути з тобою. Просто тому, що ти – це ти.

Вони вже нажерлися в цьому житті, вони вже порозводилися по першому разу і тягнуть своїх дітей, і головне – вони дуже добре розуміють вже, що сім’я – це не тільки легкість буття, а й сорочки, і шкарпетки, і пил на підвіконні; і що чоловік поруч – це ще одна турбота.

А турбот, крім чоловіка, у жінки вистачає і так. Особливо якщо діти.

І вони вже не дивляться на те, який ти гарний і балагур, вони дивляться, що ти можеш дати взамін, за турботу про себе і за той самий борщ.

А ти ж нічогісінько, якщо подумати, не можеш дати.

Зарплату? Не сміши. Ти – середньостатистичний, вона – теж, а тому заробляє не менше тебе (а іноді і більше), а тому від цього союзу виграєш тільки ти: себе вона і без тебе забезпечить, тільки тепер у неї додасться домашніх турбот, тому що історично так вийшло: робота по дому – вона завжди жіноча.

І те, що вона раніше могла відкласти на потім, або не робити зовсім, тепер доведеться робити, тому що є ж ти зі своїми борщами і сорочками, які потрібно прасувати для тебе.

Секс? Кумедно. Тільки вона сексуально розцвіла, і їй треба і треба, а ти – згасаєш потихеньку, і тепер тобі ледачий раз в тиждень – цілком достатньо для того, щоб відчувати себе спокійно.

Ти, що називається, «з руками»? А скільки в тій квартирі потрібно рук? Це ж тобі не будинок в селі. Та й правда, що «руки золоті»? Або тебе треба просити по десять раз, поки ти заб’єш той самий, горезвісний цвях? Ну признайся ж.

Чоловіка в будинку, який захистить її від життєвих проблем? Та хіба!

Вона отримає, найімовірніше, лінивця з позиками і в стареньких штанях.

Ось і виходить на круг, якщо подумати добре, що ти, одружившись, отримаєш борщі, сорочки і турботу про себе, а вона … зайву роботу в будинку і, за великим рахунком, ще одну дитину. Тільки дорослу.

І вона це прекрасно розуміє. І тому придивляється до тебе набагато більше, ніж ти до неї.

Там, на початку, я сказала, що ближче до тридцяти дещо зрозуміла.

Так ось – я зрозуміла, що чоловікові у віці «за тридцять» сім’я набагато більш необхідна, ніж жінці в такому ж віці.

Але ж природа пожартувала ще більше. Запитайте, в чому? Я розповім, це дуже просто.

Жінки психологічно сильніше чоловіків, це відомий факт. Жінки витриваліші морально.

Так, людина – істота парна, це безумовно. І всі ми хоч десь, в душі, але боїмося бути самотніми. І жінки теж бояться. Але часто тверезий погляд на потенційного «чоловіка поруч» і те, що він в життя жінки привнесе, переважує цей страх. І крім того, у жінки, найчастіше, в цьому віці є діти. І вони – з нею. А у чоловіка – що?

І саме чоловікам у віці «за» сім’я потрібна, як ніщо інше.

І саме чоловіки, від самотності, найчастіше починають спиватися. І опускатися.

Ні, мова зовсім не йде про маргінальність, просто все стає якимось не особливо потрібним, та й просто не має особливого сенсу. Домагатися чогось – навіщо? Заради кого або чого?

Та й особливо доглядати за собою вже стає якось ні до чого.

Поставте поруч десять середньостатистичних жінок без чоловіків, у віці близько сорока, і десять таких же середньостатистичних чоловіків без дружин – і все зрозумієте самі.

Просто так було і так завжди буде: чоловіка робить жінка.

І не просто робить – саме жінки в результаті доглядають за чоловіками і саме вони, жінки, найчастіше, тримають чоловіків «на плаву».

А тому, мужики, прямо зараз, відірвіть попи від диванів і йдіть поцілуйте дружин. Ну, ті мужики, у яких вони, дружини, є.

А іншим – ну що ж, інші, дай бог, щоб знайшли.

Джерело