Спина – місце, куди ми поміщаємо все, на що у нас немає бажання дивитися

Спина – місце, куди ми поміщаємо все, на що у нас немає бажання дивитися

Спина

Спина являє собою цікаву суміш символів і значень. З одного боку, це місце, куди ми поміщаємо все, на що у нас немає бажання дивитися, або те, що не повинен побачити будь-хто інший, з іншого боку, це наше «сміттєзвалище», де ми ховаємо ті наші почуття і переживання, які викликали біль і розгубленість.

Ми не можемо бачити нашу спину і тому уподібнюємося до страуса, який думає, що якщо він засунув голову в пісок і не бачить, що робиться навколо, то все в порядку. Тоді ми скаржимося на «погану спину», як ніби вона в чомусь завинила! Але вона не тільки грає роль «сміттєзвалища», в спині міститься хребет, найважливіша частина внутрішньої структури розуму тіла, основа нашого єства, опорний каркас, на якому тіло і вибудоване.

Хребет

Цей набір хребців представляє нашу центральну внутрішню енергію і співвідноситься з нашими найвищими духовними устремліннями. Хребет служить опорою для всіх інших частин тіла. Він робить нас сильними і впевненими або надає нам «безхребетний» вид. Він з’єднується з усіма різноманітними аспектами нашого єства за допомогою скелета, центральної нервової системи та системи циркуляції крові, що надходить від мозку до решти частин тіла. Таким способом кожна думка, почуття, подія, реакція і враження «вкарбовуються» в хребет і до відповідних відділів організму.

Багато напрямів медицини приділяють увагу цій галузі. Наприклад, мануальна терапія фокусуються саме на хребті, «техніка зміни» – на спинальних рефлексах. У цих системах враховується той факт, що через хребет можна досягти всіх відділів нашого організму і надати на них вплив.

Хребет – це перша частина фізичного тіла, яка формується після зачаття; звідси розвивається і все інше тіло. Отже, він відображає наше прагнення до втілення, вступу в буття. Розвиток свідомості в період вагітності, згідно пренатальної моделі, відбувається через хребет.

Ця модель відстежує розвиток від зачаття на рівні шиї до народження на рівні статевих органів; рух, що відбувається тут – це одна з форм дозрівання в міру руху енергії вниз вздовж хребта. У той же час хребет відображає і систему чакр, і енергію кундаліні, яка від основи хребта сходить вгору.

Верхня частина спини

Під верхньою частиною спини ми маємо на увазі область, розташовану нижче рівня плечей до основи лопаток. Оскільки ця область відображає стадію внутрішнього і особистісного розвитку, то і невирішені питання, які ми накопичуємо тут, неминуче пов’язані з нашими почуттями або розгубленістю по відношенню до самих себе. У цій області ми здатні висловити сердечну чакру і енергію любові за допомогою рук і кистей.

У спині замикаються такі аспекти, як любов і теплота у ставленні до іншої людини, які ми не можемо висловити і тому ховаємо, або навпаки, роздратування і байдужість, які ми не хочемо допустити. Ці почуття шукають вихід, але якщо їх постійно ігнорувати або заперечувати, то вони будуть накопичуватися і проявлятися як гнів і лють.

Напружені м’язи, що утворюють «броню» у верхній частині спини, часто сповнені люті, яка спочатку була спрямована на себе, але потім спроектувалася назовні щодо будь-кого іншого. Це можна бачити на прикладі «удовиного горба» – утворень з м’яких тканин у верхній частині спини, характерних більшою мірою літнім жінкам. Він свідчить про накопичення злоби і образи, які не мали на протязі багатьох років вираження; він свідчить про настання старості і про втрату сенсу і мети життя.

Верхня частина спини тісно пов’язана з плечима і енергією, яка виражається в цій області, як це було описано раніше. Отже, біль і напруга, які проявляються тут, пов’язані з розчаруванням і роздратуванням через те, що ми займаємося не тим, чим хотіли б дійсно займатися, всупереч своїм амбіціям і прагненням.

Це неминуче відбувається через те, що ми відкидаємо себе від справжніх внутрішніх бажань і «ховаємо» їх в спині, можливо, тому що вони здаються неприйнятними або суперечать тому, що від нас очікують. Звільняючи приховане роздратування і розчарування, ми можемо також розкрити свої заховані амбіції і прагнення. Так як ця область відноситься до першої стадії розвитку після зачаття, тому вона постає як прояв нашої внутрішньої мети. Це може означати просто пошук свого шляху в житті, проте на більш високому рівні це може означати звільнення від спокуси і влади матеріального світу, усвідомлення свого духовного призначення.

Середня частина спини

Це невелика область спини в проекції сонячного сплетіння, в якій досить часто відбувається порушення рівноваги. Вона являє період появи перших ознак ворушіння плода, тобто той час у розвитку плоду, коли відбувається зміщення в свідомості від усвідомлення себе до усвідомлення того, що немає «Я». Іншими словами, вона нагадує вісь гойдалок, врівноважує внутрішні, особисті аспекти нашого єства із зовнішніми, громадськими. Коли ця область відкрита і функціонує, тоді ми вільні у тому, щоб висловити свої внутрішні почуття і додати глибину і сенс свого світу. Коли вона закрита або заблокована, то це свідчить про перешкоду, про утримання енергії, яка повинна вільно спрямовуватися назовні, або ж про боязнь самовираження; це може бути небажання відпускати енергію в зовнішньому напрямку через те, що ми відчуваємо себе в безпеці, коли вона захована усередині.

Оскільки рух вниз є частиною процесу дозрівання, тут розташовується природна точка блокування, точка утримання енергії, яка відображає наш внутрішній опір старінню, заперечення відповідальності або власної смертності. Тут ми повинні перейти від власного «я» до взаємин, а це означає, що ми повинні і навчитися вирішувати питання, властиві зрілому віку.

Це також область третьої чакри, початково пов’язаної з владою і самовизначенням. Отже, дисгармонія в цій частині хребта або спини може свідчити про пов’язані з владою ігри або конфлікти, які часто активуються в процесі пошуку себе і свого місця в світі. Наша духовна енергія природно спрямовується увись, до переживання піднесених станів, але наше его робить все, щоб її зупинити! Спокуси і приховані перспективи влади надзвичайно привабливі; одного разу пізнавши їх, важко сказати «ні». У той же час ця енергія тісно пов’язана з розбещеністю і обманом. Мета нашого духовного шляху – стати вище цих спокус.

Нижня частина спини

Ця область простягається від проекції сонячного сплетіння до куприка і представляє остаточне дозрівання перед народженням. При вивченні випадків болю в нижній частині спини виявилося, що найчастіше вони з’являються в тих ситуаціях, які нагадують нам, що ми старіємо: в дні 60 або 70-літніх ювілеїв, річниць одруження, випускних вечорів дітей, від’їзду їх з дому, виходу на пенсію.

Хоча причиною болів в спині зазвичай вважають непосильні садові роботи або підняття важких предметів, проте ймовірніше, що слабкість в цій області вже присутня і лише проявляється при підвищеному навантаженні. Ця слабкість неминуче пов’язана з опором дорослішання і старіння в контексті соціальних взаємин. На Заході це особливо яскраво проявляється в прагненні жити довго і залишатися молодим і енергійним якомога довше.

© Деббі Шапіро

Джерело