10 уроків про відносини, які я хотіла б знати у 20 років

10 уроків про відносини, які я хотіла б знати у 20 років

Відносини – це не завжди легко. На жаль, лише «хімії в голові» і «метеликів у животі» недостатньо для того, щоб побудувати з коханою людиною довготривалі та міцні стосунки. Хоча, звичайно ж, нам не хочеться в цьому зізнаватись: усі мріють про те, як житимуть довго та щасливо, і як у казках – помруть в один день.

За роки стосунків та набутого досвіду я винесла для себе кілька корисних уроків. А саме – 10 дуже мудрих речей про стосунки, які хотіла б знати у свої 20 років. Можливо, тоді мені вдалося б уникнути багатьох помилок і вберегти своє серце від болю. Отже, починаємо:

1. Час наодинці з собою так само важливий, як і час проведений з партнером

Всі ми зустрічалися з таким кліше, що для того, щоб починати будувати з кимось здорові стосунки, насамперед слід навчитися бути щасливими та самодостатніми самими. Звучить банально, але з цим неможливо не погодитись. Справа в тому, що це не просто правда – це одна з наймудріших речей, які я коли-небудь чула.

Коли ми зустрічаємо когось, закохуємося і захоплюємося, то перша реакція – проводити з цією людиною якомога більше часу разом. Це природно та прогнозовано. До того ж – так здорово та приємно!

Якщо в такий момент нам заборонити проводити так багато часу разом, то ми просто вибухнемо від обурення: “Як, ми ж так любимо одне одного! Коли ж нам бути разом, якщо не зараз – у цей чарівний час?”. Насправді відмовитися від спокуси бути поряд надзвичайно складно. Але цим ви надаєте і собі, і своєму партнеру ведмежу послугу.

Постійне перебування поряд з кимось неминуче змінює багато у вашому житті, навіть якщо ви не усвідомлюєте цього і навіть не намагаєтеся. Коли ви припиняєте проводити час наодинці з собою, то повільно, але правильно втрачаєте зв’язок із власними цінностями. Як же ви можете побудувати здорові стосунки, якщо повністю відриваєтеся від себе, від розуміння, що вам важливо, чого хочете, про що мрієте і куди йдете?

2. Вразливість – це не слабкість, а сила

Всі ми живемо в суспільстві, в якому нам постійно нагадують: «Вище ніс, що б не сталося!», «Припини плакати, ти ж не в дитячому садку!». З часом ми починаємо вірити, що сумувати та плакати – це справді щось ганебне і є ознакою слабкості та неповноцінності. Тому до повноліття ми вже так віртуозно вміємо стримувати сльози, що не можемо плакати навіть коли хочемо цього!

Придушення емоцій – дуже шкідливе у багатьох відношеннях, а в любові тим паче. Справа в тому, що коли ми почуваємося скривдженими, вразливими, зляканими чи сумними, то відкриваємо для себе свого партнера по-справжньому. Але це можливо лише за умови, що ми не стримуватимемо своїх сліз чи печалі. До речі, реакція партнера, якої ми так страхаємося (розсміється, розсердитися, висміє та інше), майже ніколи не відповідає реальності.

3. Добре мати різні інтереси

Якось, нагадую, я припинила слухати музику одного музичного гурту лише з тієї причини, що мій хлопець не схвалював її. А потім я почала слухати новини щодня, що ненавиділа, бо мій партнер цікавився політикою. Думаю, багато хто з вас може згадати сотні подібних історій. Адже ніхто нас не змушує так чинити. Адже все заради кохання, заради стосунків…

Тоді я ще не усвідомлювала, що це нормально і навіть корисно мати різні уподобання та інтереси. Що ви з коханою людиною зовсім не повинні бути «близнюками» у всьому. Інакше як ви зможете розповісти щось нове, вчитися одне в одного?

4. Нерозв’язані розбіжності нікуди і ніколи не зникають

Коли ви перебуваєте у стосунках, то нерідко виникає спокуса, як то кажуть, сховати суперечку під килим заради того, щоб не сваритися і жити у мирі. Ніхто не любить злитися та сперечатися. Але я вас прошу: не тікайте від проблем!

Намагайтеся обговорити з партнером те, що вас виводить із себе або злить. І чиніть так щоразу, коли у вас виникають розбіжності.

Проаналізуйте спокійно (а не на підвищених тонах) причину розбіжностей та накресліть шляхи вирішення проблеми. Інакше, якщо ви просто поховаєте старі образи, вони все одно рано чи пізно спливуть на поверхню. І, повірте, буде вже набагато болючіше – вам обом.

5. Важливо, щоб ви однаково бачили ваше майбутнє

Я завжди любила подорожувати світом (або, принаймні, країною), але далеко не всі захоплювалися подібною витівкою. І як же я чинила? Наступала на горло своїм бажанням і відмовлялася від подорожей. Якось один із моїх колишніх сказав мені в обличчя, що воліє життя на дивані, де тепло і безпечно, ніж напівкочовий спосіб життя. Я промовчала, намагаючись зберегти наші стосунки. Тобто відмовилася від своєї мрії назавжди.

Як здогадуєтеся, мої жертви виявилися марними. Так, наші стосунки тривали довше, ніж слід, але все закінчилося повним крахом. Причому для нас обох.

6. Якщо ви добре ладнаєте, це ще не гарантія успіху

Багато хто з нас помилково вважає, що якщо ми добре ладнаємо з кимось і відчуваємо неймовірне та взаємне тяжіння, то стосунки будуть розвиватися, немов у казці – природно та легко.

Найчастіше це дуже далеко від істини. Адже кожен із нас – це людина зі своїм життєвим багажем, переконаннями, очікуваннями, надіями та комплексами. Тому без чіткої комунікації та зусиль – стосунки не продовжаться довго, як би ви не були закохані один в одного спочатку.

Іскри кохання – надто мало. Вогонь почуттів потребує постійної підтримки обома партнерами.

7. «Хімія кохання» з часом змінюється

У перші місяці стосунків вас тягне один до одного, наче магнітом. Притягнення просто божевільне! Тому вам не доводиться змушувати себе до фізичної близькості з партнером – ви самі цього прагнете і чекаєте. Але так буде не завжди.

За кілька років все змінюється. Люди наводять всілякі виправдання, чому це відбувається, але я вважаю, що основним фактором є міф про те, що напруження пристрастей має бути на найвищій позначці завжди, і якщо цього не відбувається – щось не так. У житті все – зовсім по-іншому.

Правда полягає в тому, що підтримання регулярного сеkсуального життя з вашим партнером також потребує зусиль. Вам доведеться знову і знову запалювати іскру пристрасті та тяжіння, щоб зберегти стосунки. Ось так це працює.

Експериментуйте, спробуйте щось нове – головне, щоб вам було комфортно. Це підтримає вогонь кохання та не дасть йому згаснути. Інша ідея полягає в тому, щоб запланувати близькість, що здасться вам не таким вже й романтичним, але насправді допоможе змінити гру. Ідея полягає в тому, що замість того, щоб сподіватися, що в одного з вас буде настрій для близькості, головне займатися цим. Як кажуть: “Апетит приходить під час їжі”. Це допоможе зрозуміти, що ви, як і раніше, дорогі і бажані один одному. А те, що ваша близькість матиме «графік», що в цьому поганого?

8. Ревнощі – це нормально, головне, щоб від них не страждав партнер

Ми живемо у світі, повному тривог та небезпек. І нас вчать, що якщо і існує щось справді надійне, то це стосунки та сім’я. Тому коли ми помічаємо, що нашому партнеру подобається інша людина, це негайно викликає занепокоєння або навіть паніку.

Ми злимось і навіть лаємося, коли помічаємо «хімію» з іншою людиною, бо в глибині душі боїмося, що партнер може знайти когось краще, ніж ми.

Отже, ви повинні усвідомити, що ревнощі – це нормально. А ось влаштовувати партнеру скандали та дошкуляти підозрілістю – це вже ненормально. Ви повинні самі справлятися зі своїми ревнощами або приймати рішення про розрив. А от якщо ви вирішили залишатися у стосунках, але продовжувати «виносити мозок» своїй половинці – ревнощі дуже швидко зруйнують такі стосунки.

Отже, все залежить виключно від вас: вчіться справлятися зі своїми почуттями. Або вчасно розривати стосунки з невірними партнерами.

9. Не тягніть травми та комплекси минулого у нові відносини

Ви коли-небудь помічали, що дуже злитесь на свого партнера, коли його дії справді виправдані? А оскільки гнів викликає він, то найлегше перекласти вину за свою реакцію (злість і відсутність безпеки) саме на нього!

Справа в тому, що всі ми приходимо в нові відносини з багажем від попередніх. І не завжди він «білий та пухнастий». Нерідко ми не довіряємо новому партнеру лише тому, що нас обманювали у минулому. Або не віримо, тому що минулий партнер був патологічним брехуном.

Залиште минуле у минулому. Якщо не хочете зруйнувати своє сьогодення та майбутнє.

Намагайтеся контролювати себе і свої емоції. Ваша кохана людина зовсім не заслуговує на те, щоб платити за ваші минулі травми.

10. Відносини повинні допомагати вам стати найкращою версією себе

Люди входять у відносини з різних причин. Але якщо ви замислюєтеся про те, чи будувати з кимось відносини, то, перш за все, запитайте себе: «Чи допомагає ваш партнер (або потенційний партнер) відчувати себе більш впевненими та здатними досягти поставлених у житті цілей?».

Думаю, не варто навіть говорити про те, що якщо ваш друг висміює або знецінює ваші мрії, то вам з ним не по дорозі. Інша справа, що це не завжди очевидно, тому не забувайте замислюватися про цей момент час від часу.

Навіть пасивність та байдужість партнера до того, що для нас важливо і дорого, підриває впевненість у собі та «обрізає крила». Зрештою, ви просто відмовитеся від того, про що мріяли, чого хотіли, а значить – і від себе справжніх. Підсумок очевидний: стосунки будуть зруйновані.

І на закінчення хотіла б підкреслити (ще раз), наскільки важливою є відкритість у відносинах.

Наш розум так влаштований, що намагається обдурити себе, аби тільки було спокійно. Він вселяє нам, що розповідати про себе якісь вразливі речі – це дуже небезпечно, і зрештою завдасть нам болю. Але якщо ви все ж таки ризикнете – реальність може приємно здивувати.

Якщо вас щось турбує – скажіть партнерові. Наприклад, якщо не зрозуміли його слів чи якогось вчинку. Тому що найчастіше ми просто себе накручуємо, а насправді все набагато простіше.

До речі, почніть сьогодні. Чим частіше практикуватиметеся, тим здоровішими і щасливішими будуть ваші стосунки.

Джерело