“На ображених воду возять”: дізнавшись продовження прислів’я, зрозуміла його реальний сенс

“На ображених воду возять”: дізнавшись продовження прислів’я, зрозуміла його реальний сенс

Мабуть, популярну приказку про те, що на ображених воду возять, хоч раз у своєму житті чув кожен, але чи знаєте ви її продовження? Почувши одного разу її повністю, я усвідомила, що раніше не розуміла справжнього змісту цього виразу, з яким стикалася дуже багато раз (часом навіть його говорили в мою адресу).

Коли говорять про те, що на ображених воду возять, люди мають на увазі безвідмовність у виконанні будь-яких доручень. У житті ж нерідко трапляється так, що під впливом сильних почуттів людини можна спонукати до виконання будь-яких справ, а образа – почуття досить вагоме.

Ось і виходить так, що скривдженою людиною легко маніпулювати, буквально змушуючи її зробити те, на що у звичайній обстановці вона би просто не зважилася, іншими словами, використовувати її в своїх корисливих цілях, хоч “воду возити на її спині” – поглинений почуттям образи цього навіть не помітить, вважаючи, що так і повинно бути.

Продовження прислів’я

“На ображених воду возять, а на добрих самі катаються” – саме так звучить це прислів’я повністю. Дізнавшись продовження цього виразу, я зрозуміла, що сенс його набагато ширший, ніж я думала раніше.

Виходить, сенс цього прислів’я полягає в тому, що добра людина ще більш безвідмовна, ніж ображена. І дійсно: як показує практика, добра людина дозволяє іншим людям звалювати на свою спину навіть чужу роботу, за виконання якої їй не належить нічого.

Усвідомивши сенс всієї прислів’я, мимоволі починаєш замислюватися і в результаті усвідомлюєш, що постійно скривдженою людиною бути недобре, та й надмірна доброта теж ні до чого.

Звідси виходить, власні емоції в будь-якій ситуації потрібно намагатися тримати при собі, щоб не дозволяти навколишнім маніпулювати тимчасовою людською слабкістю, яка періодично притаманна кожному з нас.

Джерело