Мова безпосередньо пов’язана зі здоров’ям та фінансовим благополуччям

Мова безпосередньо пов’язана зі здоров’ям та фінансовим благополуччям

І це стосується не тільки духовних людей, але й тих, хто хоче досягти успіху матеріального. Уміння говорити та слухати дуже серйозно вивчають у всіх бізнес-школах. Навіть у кримінальному світі, щоб піднятися у бандитській ієрархії, треба вміти контролювати мову. Там дуже реалізовано цитують висловлювання Будди про те, що словом можна вбити людину. Три хвилини гніву можуть знищити десятилітню дружбу. Слова дуже визначають нашу карму. Можна десять років займатися духовним розвитком, благодійною діяльністю, але образивши велику особистість, можна все втратити на всіх рівнях та деградувати у нижчі форми життя. Звідки це береться? Від образ.

Ведична астрологія каже, що тіньова планета Кету відповідає за образи. Кету це така планета, яка швидко дає реакції, часто миттєво. Кету також дає звільнення. Але в негативному аспекті Вона карає за образи та нешанобливу мову, швидко позбавляючи людину всього, чого вона досягла в духовному та матеріальному плані.

У Ведичній цивілізації кожну людину вчили дуже уважно стежити за своєю промовою. Поки людина не заговорила, її важко впізнати. Дурня від мудреця можна відрізнити, коли він заговорить. Мова має дуже сильну енергію. Фахівці, які володіють тонким баченням, кажуть, що люди, які спілкуються матом, грубо й образливо говорять, у певному місці тонкого тіла відразу отримують чорну пляму, яка через рік-два може перерости в ракову пухлину.

МОВА — ЦЕ ПРОЯВ ЖИТТЄВОЇ СИЛИ

Найголовніше, для чого нам призначена мова – це читання молитов, мантр та обговорення того, що наближає до Божественного. Можна також за необхідності обговорювати практичні відносини, спілкуватися з близькими. Але, головне, не перестаратися. В Аюрведі йдеться, що мова – це прояв прани. Прана – це життєва сила, Всесвітня енергія. Чим більше прани, тим здоровіша, успішніша, харизматична і гармонійна людина. Так от, насамперед, прана витрачається, коли людина говорить. Особливо, коли когось критикує, засуджує, висуває претензії, матюкається. За статистикою, 90% усіх сварок відбувається через те, що ми говоримо про когось погано.

Найбільш успішні люди, які приємно говорять і вміють контролювати свою промову. У Бхагават-Гіті говориться, що аскеза мови полягає в умінні говорити правду приємними словами. Люди, які брутально розмовляють, посідають у всіх ієрархіях останні місця. Це стосується й країн загалом. Зверніть увагу, що країни з високою культурою промови успішніші — Японія, Німеччина, та й взагалі всі держави, що входять до великої вісімки. Хоча там зараз відбувається культурне виродження, що включає і деградацію культури мови. І це позначається і на економіці, і на духовному житті загалом. На Сході людина, яка елементарно не може контролювати свою мову, вважається дуже примітивною, хоча вона може бути професором на Заході.

КАРМА ВИЗНАЧАЄТЬСЯ НАШОЮ МОВЛЮ

Важливо пам’ятати, що якщо ми когось критикуємо, то беремо на себе негативну карму та погані якості характеру цієї людини. Так діє закон карми. І також ми беремо якості тієї особи, яку хвалимо. Тому Веди закликають завжди говорити про Бога і святих і прославляти їх. Це найлегший шлях для того, щоб набути божественних якостей. Тобто якщо ви хочете набути якихось якостей, вам достатньо почитати про якесь святе, яке ними володіє або з кимось обговорити його якості. Давно помічено, що ми набуваємо якості тієї людини, про яку думаємо і, отже, говоримо. Тому навіть західні психологи радять думати та говорити про успішних та гармонійних людей. Але чим більше в нас егоїзму та заздрощів, тим важче нам говорити про когось добре. Ми маємо вчитися нікого не критикувати. У мене був один пацієнт, у якого по гороскопу з певного року мала бути серйозна хвороба, але в нього все було нормально. Я спитав його, що він почав робити цього року. Він відповів мені, що дав обітницю, що нікого не критикуватиме. І сказав, що реально помітив, що його життя покращало, його духовна практика вийшла на новий рівень.

Той, хто нас критикує, віддає нам свою позитивну карму та забирає нашу погану. Тому у Ведах завжди вважалося, що це добре, коли нас критикують. Як працює мова із нашою кармою? У «Махабхараті» йдеться про те, що якщо ви щось намітили, щось хочете зробити, нікому про це не говоріть. Як тільки ви про це сказали, на 80% зменшується ймовірність, що це станеться, особливо якщо ви поділилися із заздрісною, жадібною людиною. Чому люди, які говорять мало та продумано, досягають більше? Вони не втрачають енергію. Інше просте правило, пов’язане з промовою — якщо ми зробили комусь щось хороше і похвалилися цим перед іншими, то в цей момент ми втрачаємо позитивну карму і всі свої плоди благочестя, які заробили цим вчинком. Хвальки мало чого досягають. Тому ми не повинні ніколи хвалитись своїми досягненнями, тому що в цей момент ми втрачаємо всі плоди, які до цього заробили. «…Хай ліва рука твоя не знає, що робить права» (Євангеліє від Матвія, 6:3).

Джерело