Перестаньте бути доброю! На добрих жінках “їздять верхи”!

Перестаньте бути доброю! На добрих жінках “їздять верхи”!

Бути доброю жінкою – дуже погано. Тому що не можна намагатися догодити всім довкола і при цьому зберегти адекватну самооцінку. Синдром Попелюшки ще нікого не привів у обійми прекрасного принца, але з багатьох зробив “робочих конячок”.

Тому що на добрих жінках “їздять верхи”. А жінки при цьому думають – а чи добре я везу? Жах, правда? Якщо ти погана жінка, то покажи цю статтю добрій жінці. А якщо ти добра жінка, то роби ось що!

Перестаньте бути доброю! На добрих жінках їздять верхи!
Бути доброю жінкою – дуже погано. Тому що не можна намагатися догодити всім довкола і при цьому зберегти адекватну самооцінку.

Перестань вгадувати чужі бажання

Твої внутрішні Чіп та Дейл завжди поспішають на допомогу ще до того, як їх про це попросять. Але з твоїми близькими нічого страшного не трапиться, якщо їм доведеться хоч раз відкрити свої ротові порожнини і озвучити, чого їм від тебе треба. Це по-перше.

А по-друге – ти не помічала, що твої дії вже не сприймаються деякими особами як надання послуги? Ти вже всім довкола повинна. І далі буде гірше. Дякуй, якщо в пику не плюнуть за не подані вчасно капці.

Навчися виконувати власні бажання. Спочатку можна хоча б їх записати. Коли втомишся півгодини дивитися в чистий аркуш паперу – зрозумієш, як давно ти не думала про те, чого хочеться тобі самій. Перший крок, вважай, зроблено.

Почни себе хвалити

Вголос. Гучно і з виразом. Не соромся. А ще заведи собі гарний записник і перед сном пиши есе «5 пунктів про те, чому я сьогодні молодець». Бо поки що ти не молодець. Ти залежна від чужої думки, без похвали від сторонніх твоє життя порожнє і безглузде. На жаль, не можна просто так взяти і перестати бути залежною від схвалення оточуючих. Проте можна розбавити оцінки сторонніх своїми власними.

Це допомагає. Через деякий час ти помітиш, що твоя власна думка вилікувалась від німоти. І ти побачиш, яка вона правильна!

Влаштуй собі свято непослуху

Включити мелодраму і обжертися на ніч простими вуглеводами – це не свято непослуху. Хоча за таке ти собі й зробиш а-та-та. Проблема будь-якої хорошої жінки в тому, що вона намагається бути слухняною в буквальному значенні. Як дитина.

Хороші жінки влаштовують у п’ятницю ввечері генеральне прибирання, бо вранці у суботу в гості прийде свекруха. І, якщо побачить безлад, – покарає. Хороші жінки, правда, так думають, просто тому, що це глибинна прошивка з дитинства. Витягти її з себе не так легко, тому діяти треба акуратно.

Вибери якусь справу, яка тебе дратує, але робити її треба – і не роби. На батьківські збори, наприклад, не ходи. На цьому тижні. На наступний – ще чогось не зроби. І небо не впаде на землю, сама переконаєшся.

Перестань шукати виправдання

Найголовніша проблема хорошої жінки – невміння говорити “Ні”. Хороша жінка не може відмовити нікому. Порада «Навчися відмовляти». Треба розібратися, чому ти не можеш сказати це «Ні». А тому, що після відмови починаєш виїдати собі мозок: а раптом людина образилася? А чи правильно я вчинила? А може, треба було…?

Що з цим робити? Ловити себе за руку і перемикатися, інакше, на жаль, ніяк. Якщо відчуваєш, що знову шукаєш собі виправдання – відволікай себе негайно. Як завгодно. Подрузі подзвони, поговори про що-небудь, почитай книжку.

Вв’яжись у конфлікт

Дивись, ти вже майже погана жінка, залишилося найголовніше – конфлікт. Хороша жінка конфлікту боїться, як чорт ладану. Бо як же можна когось образити? Краще хай її образять, так. А потім гарна жінка дивується, чого це у тридцять п’ять років її нервова система розсипається, як картковий будиночок.

Коротше, тобі неодмінно треба з кимось посваритися. Думаєш, що не зможеш? Необов’язково це робити із близькими. Необов’язково провокувати конфлікт. Провокатор тебе сам знайде. Вони тебе завжди знаходять. Нюх у них на добрих жінок.

І тоді тобі залишиться тільки повестися на ту саму провокацію. Не вибачатися і ховатися, як завжди, а відкрити рота і… Ну, по ходу п’єси розберешся. От і все. Ти – погана жінка. І трохи щасливіша при цьому. Що і потрібно було довести!

Джерело