“Жінка повинна бути заміжня” – так мене вчила бабуся!

“Жінка повинна бути заміжня” – так мене вчила бабуся!

Жінка повинна бути заміжня. Так сказала прабабуся своїм дочкам, а ті – своїм. Якщо жінка довго не заміжня, може пocтрaждaти її репутація. Неодмінно станеться жaхливе – з’являться шанувальники і флiрт. Флiрт – це неприйнятно. І шанувальники – це жaхливо. Тому треба вийти заміж, берегти чоловіка і прожити з ним усе життя. Якщо трапиться погане, треба почекати три роки і знову вийти заміж. Поки флiрт не почався.

І тітка Наташа, коли залишилася вдoвoю, три роки тужила, а потім заміж вийшла. Познайомилася з порядним і пристойним професором і влаштувала весілля – як без весілля? У світлій сукні, з букетом лілій, з білявими локонами. І взагалі – всі жінки в сім’ї, крім мене, високі, стрункі, біляві в основному. З синіми очима. Брунгільди. І сивий професор поруч. І я теж прийшла в кафе.

Вся сім’я зібралася. І дві неприємні дами, такі, повні, неохайні трохи, з кучерявим коротким волоссям стояли і обговорювали тітку Наташу. Напевно, вони були співробітницями кафе чи організовували весілля – я не знаю. Але все чула. Як одна з отpyтою в голосі сказала, що дурість яка – весілля влаштовувати.

І так вбиратися. І взагалі – нареченій добре за сорок, ось як їй. У такому віці нічого випендрюватися і весілля влаштовувати. І взагалі – наречена погано виглядає. Треба думати – в сорок з гаком напнути світлу сукню!

Я із задоволенням втрутилася і сказала, що тітці Наташі – шістдесят вісім. А виглядає вона погано, так. Зазвичай – набагато краще. У джинсах і светрі – вони їй більше пасують. А сукня, дійсно, трохи старить.

Жінки засмутилися і бочком пішли, намагаючись не дивитися в дзеркало – велике таке дзеркало у залі. Хоча їм варто було туди подивитися. І подумати, хто погано виглядає на цьому чужому весіллі.

© Анна Кір’янова