«Підліток іноді жахливий. З ним неможливо домовитися і нестерпно перебувати поруч…»

«Підліток іноді жахливий. З ним неможливо домовитися і нестерпно перебувати поруч…»

Підліток іноді жахливий. 

З ним неможливо домовитися і нестерпно перебувати поруч. Обійняти себе він рідко дає. І постійно відстоює свої інтереси, на які ніхто особливо не зазіхає. Він раптово виріс і не знає, куди подіти руки й ноги, які стали такими величезними.

І йому кажуть: ти такий великий дядько! Або тітка! А йому спати хочеться і лежати – не тому, що він ледар, а тому що маса енергії на це зростання і витрачається. І гормони киплять.

І дві головні думки в голові: перша – що його ніхто не розуміє. Він самотній!

І друга – що з ним нічого не може трапитися.

Ось цілком він безсмертний. Смерть – це для інших. А він, навіть якщо стрибне з вікна, полежить трошки, послухає, як всі плачуть, встане і піде собі у своїх справах. І дуже нерозумно, що ви кричите щось про шапку, яку потрібно одягнути. І без шапки нічого не буде! А, якщо що, він взагалі з дому може піти та прекрасно жити. У друзів або сам по собі. А потім займеться бізнесом, розбагатіє – адже всі, що займаються бізнесом, дуже багаті, – і покаже всім, де раки зимують. І немає нікого вразливішого за підлітка. І треба з ним поводитися обережно і м’яко, як з гранатою бойовою.

Важко з ними, дуже важко. А потім – нічого, все проходить. Але цей важкий період часто буває. Головне – стосунки не зіпсувати. І не докоряти нічим. І наполегливо благати не вимикати телефон. І м’яко схиляти до праці й корисних занять, хоча це так важко. І ще підліток може вам купу докорів і звинувачень наговорити.

Марк Твен правильно описав підлітковий вік: це диво, що у таких дурних батьків міг народитися такий розумний нащадок. Але ви все одно пробачте своєму підлітку за все, за всі прикрощі та непослух. Тому що він потім плаче, коли ніхто не бачить.

Гірко плаче по ночах, як в ранньому дитинстві. І сльози котяться – я це точно знаю. І все життя він буде пам’ятати свої витівки та злі слова – якщо ви йому не допоможете все забути.

Прощати треба своїх безглуздих підлітків. Жаліти. Гладити, навіть якщо вони настовбурчуються, як дикобрази. Все це пройде, а любов залишиться, ось побачите. І бережіть своїх. Поки вони підлітки – вони в небезпеці.

Будьте терплячі – по можливості. І захищайте, як можете, від чужих. А потім разом перейдете цей хиткий місток між дитинством і юністю – і все буде нормально. Точно буде. Якщо берегти й любити.

Автор: Анна Кір’янова