Якщо є людина, від якої легше на душі, бережіть її!

Якщо є людина, від якої легше на душі, бережіть її!

Якщо є людина, від якої легше на душі, бережіть її!

Якщо є на світі хоч одна людина, від спілкування з якою вам тепліше і світліше, бережіть її як зіницю ока. Як свій скарб, як свій життєвий ресурс.

Якщо є той, до кого можна прийти, кому можна подзвонити, написати, поділитися своїм горем, а потім відчути себе краще, – вам пощастило. У Вас є ліки від смутку життя і джерело енергії. Бережіть ці відносини і цю людину.

Даруйте їй подарунки, діліться тим, що маєте хорошого, не тільки проблемами. І моліться за неї, щоб вона не зникла, не залишила вас. Не набридайте їй через дрібниці. Це справжні ліки; приймати їх треба тільки в хворобі і по ложечці …

Це може бути старий друг, близький родич, у особливо щасливих – чоловік (дружина), може бути священик або психотерапевт. Старенька бабуся або знайомий лікар, – хто завгодно … Але ознака одна – вам легше після спілкування, навіть якщо нічого особливо розумного або підбадьорливого ця людина не говорить. Вам просто легше.

І справи потім починають налагоджуватися, проблеми – вирішуватися. З вас зняли частину тяжкості, звільнили розум і душу від каменю турботи і тривоги, ви успішніше справляєтеся з життям. І перемагаєте.

Якщо є така людина, вам дуже, дуже пощастило. Але багато це розуміють потім, коли втрачають цю людину. Нехтують нею. Або сваряться і псують відносини. Або своєю нав’язливістю і тиском відштовхують того, хто полегшував ношу, норовлять залізти йому на шию і повиснути всім вантажем. Або просто ця людина йде з цього світу, – всяке може статися.

І ось тільки тоді її починають цінувати. Виявляється, нікому не потрібні наші проблеми. Нікому не цікаві наші переживання. Немає у людей часу і сил вслухатися в наші історії, – щиро співчувати і щиро підтримувати. Скажуть чергову фразу і відвернуться. У самих проблем повно …

Але це потім розумієш. А краще б відразу цінувати і берегти того, хто ділиться енергією життя і теплом серця. Буденно і звично ділиться. Кому можна сказати або написати і отримати підтримку.

Це наші ліки, наш запас, наш захист. Наш земний ангел. І він є не у всіх; багато людей на самоті борються і не справляються. Немає у них такої людини. Якщо у вас є – бережіть і цінуйте її. Це світильник в ночі. Це запас кисню. Але часто це розуміють після того, як зник той, від кого ставало легше на душі …

Анна Кір’янова