Головні помилки батьків у спілкуванні з дорослими дітьми

Головні помилки батьків у спілкуванні з дорослими дітьми

Які типові помилки роблять батьки щодо своїх дорослих дітей?

Як можна побудувати стосунки зі своїми дорослими дітьми, щоб вони задовольняли обидві сторони?

Скільки поколінь змінилося з часів існування людини, а питання «ЯК БУДУВАТИ СТОСУНКИ З ДОРОСЛИМИ ДІТЬМИ?» залишається на сьогодні одним з  найбільш важливих і основних у сім’ях. Когось ці стосунки не влаштовують, хтось вважає, що так і повинно бути, хтось не бачить проблеми й лише деякі отримують справжню радість від спілкування один з одним. Основна причина нерозуміння в таких стосунках – це ДУМКА ПРО ТЕ, ЩО «МОЯ ДИТИНА – МОЯ НАЗАВЖДИ!»

Дорослі діти: Помилки в поведінці батьків

Ні, дорогі мами й тати, ваші діти – це окремі особистості та після 18 років вони повністю повинні взяти відповідальність за власне життя і щастя у свої руки.

З того моменту, як вашому синові або доньці виповнилося 18 – ви повинні зрозуміти, що роль матері для вас в минулому, тепер ви можете бути на рівних, як дві дорослих та окремих людини. Роль матері з цієї пори змінюється і вона більше виступає в ролі друга, а не опікунки.

В основі всього лежить ПОВАГА до вашої власної дитини, що виросла. Саме відсутність справжньої поваги заважає батькам ставитися до дітей як до рівних собі.

Основні помилки:

1. Батьки вважають, що їхні діти так назавжди й залишаться у їхній владі. Це омана. Чим більше ви будете намагатися проявити владу у взаєминах, чим сильнішим буде опір з боку сина або дочки.

2. Вказівки як жити, що робити, як і де вчитися і працювати. Цим самим ви говорите своєму дорослому сину чи доньці, що вони не здатні самі вирішувати та вибирати.

3. Думка про те, що дитина вам зобов’язана (за те, що народилася, за те, що ви її виростили; за те, що ви дбали про неї). Це також омана. Ваш син або дочка вам нічим не зобов’язані. Коли ви надумали завести дитину, це ж було ваше рішення, ви його хотіли. Інша справа, що виховувати потрібно так, щоб у дітей було почуття величезної вдячності до батьків.

4. Порушення кордонів. Часто батьки лізуть з непроханими порадами, намагаються впливати на вибір супутника життя, планування нової сім’ї.

5. Образи. Образи говорять про те, що в обох сторонах (батьки – діти) є недомовленість, минулі травми. Дуже часто батьки ображаються на своїх дітей через те, що їх не влаштовує ставлення і холодність з боку дорослих дітей.

Можна ще перераховувати помилки батьків дуже довго, але суть, причина всіх їх буде така:

– Наші діти виросли й ми раптом виявилися непотрібними… Так, потрібно зізнатися собі в цьому. Уявіть, це зазвичай буває у тих батьків, які все своє життя присвятили дитині. І раптом – порожнеча…

Чим себе зайняти? Тому мами й тата продовжують свою «Справу» виховання. Почуття непотрібності виникає тільки тоді, коли людина не потрібна сама собі.

– Батьки, як і раніше, хочуть для себе втіх від дорослої дитини. Звідси образи, вказівки, вимоги, поради. Колись ви народили, щоб ними тішитися (гратися, піклуватися, захоплюватися – вдумайтеся, це ж ви отримували позитивні емоції!). Тепер хочете продовження…

– Небажання чи страх жити власним життям.

В основі причин лежить егоїзм.

Будьте сміливими, щоб дивитися правді в очі!

Джерело