Пожирачі енергії: 6 речей, на що не варто витрачати нерви

Пожирачі енергії: 6 речей, на що не варто витрачати нерви

Запаси енергії не нескіченні — після емоційного виснаження на нас нападають втома, безсилля, апатія. Як і де ми розтрачуємо енергетичні ресурси? Чи можна їх поповнити?

На що ми найбільше розтрачаємо енергію? На чоловіка чи дружину-алкоголіка, сімейні труднощі, побутові негаразди. Такі моменти вибивають нас з колії та забирають життєві сили.

Що відбирає нашу енергію

Поганий настрій та песимізм спричинюють і серйозніші проблеми: хвороби шлунково-кишкового тракту, ослаблений імунітет. Психологи вчать: немає такої проблеми, яку не можна було б подолати. Ми самі спричинюємо свій поганий настрій. Причин для занепокоєння — безліч, але навіть прості, невинні справи можуть отруїти життя.

Проблема 1: Невпевненість в собі

Ми в житті часто озираємося на думку інших людей, хвилюєтеся, що про вас подумають чи скажуть довколишні. А чи можна догодити всім? Звісно, що ні. Так, причина такої поведінки — невпевненість в собі

Як діяти? Не думайте, що люди аж так цікавляться вашим життям. Вони кинули слово і пішли, а ви мучитеся та переживаєте. Подумайте, чи варто витрачати на таке свої нерви і сили.

Проблема 2: Життя на “пів сили”

Навіть якщо ви заощаджуєте свої сили та живете мовби “наполовину”, життєві сили теж тратяться. Ми економимо сили, намагаємось не виснажуватись, а врешті витрачаємо ще більше сил від невдоволення недосконалими результатами.

Як діяти? Набагато краще знайти в житті таку справу, хоча б одну, яка даватиме справжнє задоволення, і викладатися для неї на повну.

Проблема 3: Заздрість

Заздрість — акумулятор поганих емоцій та негативу, вона отруює життя і людині-заздріснику, і всім довкола неї. Найбільші втрати життєвих сил походять саме від заздрості.

Що робити? Насправді дуже важко вилікуватися від такої “хвороби”. Намагайтеся перемкнутися на гарні та спокійні речі — спілкування з коханими людьми, з природою, на позитивні емоції. Не намагайтеся порівняти себе з іншою людиною — ви такі, які є, все у вас так, як має бути. Порадійте за успіхи та досягнення і побачите, як ситуація зміниться на краще.

Проблема 4: Синдром відмінника

Невроз найлегше зможе розгорнутися там, де немає справжньої індивідуальності, але є прагнення до рекламного чи кіноідеалу. Успішність стала нормою нашого часу — прагнучи досягти висот, ми долаємо непосильні бар’єри, і часто забуваємо, що саме всередині нас знаходиться неймовірний потенціал. Хто не злітав і падав, підіймався і спускався на самий низ? Кожна велика людина зазнала злетів і падінь у своєму житті.

Як діяти? Щоб не дійти до морального виснаження будьте поблажливими до себе, пробачте собі маленькі слабкості, любіть і приймайте навіть свої недоліки та хиби. Зрештою, хто їх не має?

Проблема 5: Бажання усюди підстелити м’якеньке

Нестримне прагнення убезпечити себе у всіх сферах життя теж «висмоктує» вашу енергію. Це може проявлятися в постійному прагненні до високого рівня матеріального добробуту, в захопленні всілякими (і часом досить сумнівними) техніками та методиками. Взагалі 100%-ої гарантії безпеки не дасть ніщо і ніхто, а енергію ви втрачаєте.

Як діяти? Застрахуватися від усіх життєвих катастроф неможливо. Життя розвивається за своїми законами. Це неможливо змінити

Проблема 6: Жадібність

Послаблює ваш внутрішній захист. Така людина намагається з педантичною точністю відміряти витрачені сили, але часто результат буває прямо протилежний, і енергія випаровується.

Протиотрута. Прагматизм цієї поведінки — очевидний. Неможливо вибудувати моделі поведінки кожної ситуації, перспективи. Але є такий закон, що, чим більше людина віддає, тим більше вона отримує. Це відбувається через позитив, подяку і добре ставлення.

Як гадаєте, чи справді такі життєві моменти виснажують наші сили? Діліться думками в коментарях.

Джерело