4 бажання, від яких потрібно відмовитися людям: стародавня мудрість, яка актуальна й сьогодні

4 бажання, від яких потрібно відмовитися людям: стародавня мудрість, яка актуальна й сьогодні

Ми звикли до твердження: людина жива, доки має бажання жити. Чогось досягати, добиватися, зростати, розумнішати, багатіти.

І як дивно і незвичайно дізнатися, що не всі так вважають. Вчення давньокитайського філософа Лао-Цзи зводиться до того, що таким шляхом – ви ніколи не зможете стати щасливою людиною.

З усіх його мудрих думок я відібрала кілька практичних порад про те, від чого потрібно відмовитися людині, щоб знайти довгоочікуваний спокій, умиротворення та задоволення життям.

Бажання мстити

Якщо хтось завдав тобі зло, не мсти. Не уподібнюйся своїм кривдникам.

“Той, хто посіє зло, його ж і пожме” – писав Авіценна.

Культ речей та бажання володіти ними

Звільніться від прагнення мати. Важко пояснити сучасним людям, що зайві речі забирають у нас енергію. Ми переконані: добре живеться лише тим, хто має багато: кохання, можливостей, грошей.

Лао-цзи твердить: багатий той, хто задоволений своїм нинішнім становищем. Бо саме в цей момент він і починає радіти життю по-справжньому. А решта у своєму бажанні мати якомога більші блага – крутяться як білки в колесі до повного зносу і спустошення.

Якщо ти хочеш стати цілим, дозволь собі бути розділеним на частини. Якщо ти хочеш стати повним, дозволь собі бути порожнім. Якщо ти хочеш отримати все, відпусти все.

Якщо ви матимете багато друзів – ви приречені на зраду.

Якщо у вашому житті буде багато кохання – ви зіткнетеся зі зрадами та ревнощами.

Якщо у вас багато накопичень і майна – ви страждатимете від того, коли ваші активи почнуть падати в ціні.

Всесвіт ніколи не дає людині понад те, з чим вона може впоратися. І не все те золото, що блищить.

Бажання все встигнути

До школи потрібно вступити якомога раніше, у 6 років. Заміж треба вийти до 25 років, а то потім ніхто не візьме за дружину. Кар’єру потрібно побудувати до 30, щоб ніхто не наважився назвати невдахою. До 40 років треба побувати у 10 країнах мінімум. Прочитати провідних класиків, послухати оперу, зустріти світанок біля океану.

Лао-цзи каже:

Природа ніколи не поспішає, але завжди встигає.

Людина за своєю суттю не ув’язнена на гонку, у неї немає натури хижака. Їй до вподоби лінуватися, розглядаючи зірки. І біжимо ми від того, що всі довкола кудись біжать, поспішають, бояться не встигнути.

Позбудьтеся цієї нав’язливої ​​думки. Ви все одно встигнете те, на що запрограмувала вас доля.

Бажання відповідати

Якщо ви вимірюєте свій успіх мірою чужих похвал і засуджень, ваша тривога буде нескінченною.
Ви ніколи не позбавитеся від почуття незадоволеності самим собою, поки будете як планку тримати перед собою картинку якогось ідеалу.

Щоб оточуючі захоплювалися вами, вам потрібно: схуднути, порозумнішати, втерти ніс кривдникам, заробити на гарне життя, допомогти нужденним. Тоді план мінімум буде досягнуто.

Але ви повинні зрозуміти: ви вже є досконалістю, яку створила природа. Бегемот ніколи не стане ланню, а соловей – павичем. І навіть намагатися не варто.