Яка різниця у віці між чоловіком і жінкою вважається ідеальною

Яка різниця у віці між чоловіком і жінкою вважається ідеальною

Чи дійсно краще зустрічатися з ровесником? Чи, навпаки, краще з людиною, яка значно старша чи молодша?

Суспільство навіть у 21-му столітті негативно ставиться до партнерів із великою різницею у віці. Можливо, люди не вірять у те, що ці пари будуть разом довгий час або взагалі не вірять у щирість їхніх почуттів. Але, виявляється, у чомусь вони мають рацію.

Вчені нещодавно з’ясували, яка різниця у віці між партнерами ідеальна. Тому ми ділимося з вами висновками, опублікованими у Journal of Population Economics.

Яка має бути різниця у партнерів для довгого спільного життя?

Ідеальна різниця – від 0 до 3 років. Як кажуть дослідники, пов’язано це з тим, що люди, які ближчі за віком, проходять через однакові етапи життя. У них з меншою ймовірністю виникнуть конфлікти з приводу глобальних речей на кшталт грошей, шлюбу, дітей.

Якщо у пари велика різниця у віці, вони менше адаптуються до серйозних життєвих змін і не завжди долають труднощі.

Але важливий не лише вік, а й рівень зрілості.

Ви й самі знаєте, що є багато мудрих людей, які старші за свій реальний вік. Тож треба враховувати не лише вік, а й емоційну зрілість партнера. Якщо у рівнях зрілості є невідповідність, у пари виникають труднощі. Причому це можуть бути пари з різницею в 1-2 роки. Але один партнер поводиться як дитина і не готовий ні до чого серйозного, а другий – дуже хоче створити сім’ю.

Чи можна знайти щастя з кимось, хто значно молодший чи старший за вас?

Звісно так! Дослідження ще неспроможні врахувати всіх чинників. І кожна пара є унікальною. Якщо стосунки чесні та здорові, якщо партнери один з одним на одній хвилі і хочуть від життя одні й тих самих речей, то можна не хвилюватися.

Джерело