Той, хто посміхається, завжди сильніший за того, хто злиться

Той, хто посміхається, завжди сильніший за того, хто злиться

«За часів великих потрясінь або труднощів завжди краще продовжувати займатися справою, направляючи свою злість і енергію на щось позитивне», –
Лі Якокка.

Кажуть, що людина живе тим, на чому зосереджена її увага. Тому коли ситуація виходить з-під контролю і здається, що ви не знаєте «з чого почати», тільки терпіння і певна частка оптимізму допоможуть впоратися з проблемою без згубних наслідків.

Якщо ж ви виберете негативність, вона може привести до непотрібного емоційного дисбалансу і стати причиною ще більшого стресу, неспокою і злості.

Спокійна усмішка допоможе досягти більшого

У більшості випадків конфлікти розпалюються між близькими людьми. У подібних ситуаціях є два варіанти розвитку подій: ми втрачаємо контроль або ж намагаємося максимально раціоналізувати те, що відбувається.

Вибір на користь того чи іншого варіанту залежить від здатності контролювати власну імпульсивність і бути гранично уважними. Тут буде набагато правильніше використовувати відкритість розуму, яка дозволить «заспокоїти хвилі».

«З посмішкою простіше досягти бажаного, ніж з мечем», – Вільям Шекспір.

Суть не в тому, щоб в суперечці хтось переміг, а хтось програв. Урок, взятий для себе тим, хто діяв більш врівноважено, буде більш корисним.

Мирний діалог, своєчасна посмішка і розслаблена поведінка у відповідь на агресію обов’язково стануть в нагоді і в інших ситуаціях в майбутньому. Ось чому ми говоримо: «Якщо хочете чогось досягти, посміхайтеся».

Злість – це дорога в нікуди

Гнів призводить до безвихідної ситуацій. Він заважає слухати і бути почутими, не дозволяє розуміти оточуючих і їм розуміти нас. Коли сердимося, ми вже не бачимо нічого, крім власного его.

Жодна зі сторін конфлікту не думає про те, що може помилятися, що нав’язує свої ідеї, а не пояснює їх, або що приймає як належне пояснення, які можуть не мати нічого спільного з реальністю.

«Злитися – це все одно що хапатися за розпечене вугілля, щоб кинути його в іншу людину. Єдиний, хто отримає опіки, це ви самі », – Будда.

Гнів затуманює розум людини, змушуючи його повірити в неможливість своєї помилки. А ще вона може навіть не усвідомлювати, що перемога в битві нічого їй не принесе, тому що вона не впізнала, про що думає його опонент, або тому, що в кінцевому підсумку вона повірить в брехню.

Спокійне вирішення складної ситуації

З іншого боку, той, хто посміхається перед лицем труднощів, виявляється більш стійким, ніж той, хто злиться. Така людина розуміє, що роздуми і аналіз – це найгірші вороги зарозумілості і грубості, часто породжувані гнівом.

Більш того, він отримує цінний досвід пошуку рішень проблем, відкриваючи для себе терпимість. Дуже важливо вміти слухати і поважати чужу думку, відмінну від нашої, як і пам’ятати, що всі ми робимо помилки (і в мові, і в вчинках).

Звучить банально, але вміння контролювати себе в складні часи допомагає впоратися зі своїми поривами люті. Мова йде не про те, щоб дивитися на проблеми крізь пальці, а про те, щоб навчитися максимально ефективно управляти цими поривами.

Джерело