Історія талановитого хірурга, який в Антарктиді змушений був прооперувати себе сам

Історія талановитого хірурга, який в Антарктиді змушений був прооперувати себе сам

Історія талановитого хірурга, який в Антарктиді змушений був прооперувати себе сам.

Ця історія сталася в 1961 році в Антарктиді. 27-річний доктор Леонід Рогозов брав участь в антарктичній експедиції. 29 квітня Леонід захворів. Як досвідчений хірург, він визначив, що у нього гострий апендицит. Але так як він був єдиним лікарем на станції, а погода була нельотна, він вирішив робити операцію сам.

За допомогою метеоролога, який подавав інструменти та водія, який тримав дзеркало і спрямовував світло від настільної лампи, лікар зробив собі місцеву анестезію і почав операцію, яка тривала близько двох годин і переривалася на час, коли він втрачав свідомість.

«Я не дозволяв собі думати ні про що, крім справи… Мої бідні асистенти! В останню хвилину я подивився на них: вони стояли в білих халатах і самі були біліше білого. Я теж був переляканий. Але потім я взяв голку з новокаїном і зробив собі першу ін’єкцію. Якимось чином я автоматично перейшов до режиму оперування, і з цього моменту я не помічав нічого іншого».

До півночі операція, що тривала 1 годину 45 хвилин, була завершена. Через п’ять днів температура нормалізувалася, ще через два дні були зняті шви. Леонід Рогозов став відомий всьому світу. Операція, виконана їм на собі, увійшла в десятку подібних актів героїзму.

Джерело