Якщо ви любите когось, відпустіть його на свободу: 20 глибоких уроків від Халіля Джебрана

Якщо ви любите когось, відпустіть його на свободу: 20 глибоких уроків від Халіля Джебрана

Ліванський поет, філософ і художник Халіль Джебран написав понад 30 книг, серед яких найбільш відома – «Пророк». З моменту першої публікації в 1923 році продано близько 10 мільйонів копій книги.

«Пророк» переведений на більш ніж 40 мов. Тексти Халіля Джебрана заворожують багатошаровістю, де під зовнішньою доступністю таїться неосяжна глибина. Як говорив Ошо, в момент написання Джебран просто дозволив Всесвіту текти через себе. Сам Джебран трудився над «Пророком» все життя і вважав його своєю найкращою книгою.

У передмові до книги перекладач Ігор Зотіков написав: «Ідеї і образи цієї книги змушують відкриватися серця так, як це відбувається при читанні Еклезіаста і небагатьох інших подібних книг».


1. Будьте вдячні за важкі часи. Вони показали вам, наскільки ви сильні.

«Найсильніші душі народжуються в стражданнях, найсильніші з них покриті шрамами».

2. Доброта – якість сильних людей.

«Чуйність і доброта не є ознакою слабкості і відчаю, а є проявом сили і рішучості».

3. Абсолютної істини не існує.

«Я не знаю абсолютної істини. Але я змиряються перед своїм незнанням, і в тому – моя честь і нагорода ».

«Не кажіть« я знайшов правду », а скажіть« я знайшов крихту правди».

4. Ви ніколи не забудете тих, хто був поруч у найтемніші часи.

«Ви можете забути, з ким сміялися, але ніколи не забудете, з ким плакали». «Узи смутку пов’язують серця міцніше уз блаженства і радості. Любов, омита сльозами, чиста, прекрасна і вічна ».

5. Найпростіші речі часом є найбільш незвичайними.

«І нехай сміх і взаємні насолоди супроводжують солодощі дружби. Бо в росі малості зустрічає серце ранок своє і освіжається ».

6. Любов – це життя. Життя – це любов.

«Коли ви любите, ви не повинні говорити:« Бог знаходиться в моєму серці », а швидше:« Я перебуваю в серці Бога ». І не думайте, що ви можете направляти любов в її течії, тому що любов, якщо вона знайде вас гідним, сама спрямує вас».

«Життя без любові подібне дереву без плодів і квітів».


7. Робіть все з любов’ю.

«Праця – це любов, яка видима. І якщо ти працюєш без любові і пісні своєї не вподобав, буде краще, якщо ти залишиш роботу, і сядеш біля воріт храму, і будеш просити милостиню у тих, хто працює з радістю. Тому що якщо ти печеш хліб з байдужістю, ти печеш гіркий хліб, який насичує тільки наполовину. І якщо ти співаєш навіть як ангел, але любові немає в твоєму співі, ти тільки заглушуєш голоси дня і ночі в вухах інших людей».

8. Любов’ю неможливо заволодіти.

«Любов нічим не володіє і не хоче, щоб хтось володів нею. І не думай, що ти можеш правити шляхами любові, бо якщо любов вважатиме тебе гідним, вона буде направляти твій шлях».

9. Ваше ставлення до життя визначає ставлення життя до вас.

«Ваше життя визначається не стільки тим, що воно приносить вам, скільки вашим ставленням до нього; не стільки тим, що з тобою відбувається, скільки тим, як ти інтерпретуєш те, що відбувається ».

10. Дивіться на світлу сторону.

«Оптиміст бачить троянду, а не її шипи; песиміст дивиться на шипи, не звертаючи уваги на троянду ».

11. Ми бачимо речі не такими, якими вони є, а такими, які є ми.

«Зовнішність речей змінюється відповідно до настроїв, і тому ми бачимо економічне диво й красу в них, тоді як економічне диво й краса – в дійсності в нас самих».

12. Справжня любов – плід духовної близькості.

«Помилково думати, що любов виростає з тривалої дружби і наполегливого залицяння. Любов – це плід духовної близькості, і, якщо близькість не виникає через секунду, вона не виникне ні через роки, ні через покоління ».

13. Дуб і кипарис не ростуть в тіні один одного.

«Любіть один одного, але не робіть з любові кайданів. Нехай вона буде хвилюючим морем між берегами ваших душ. Наповніть чаші один одного, але не пийте з однієї чаші.

Давайте один одному хліба, але не їжте один і той же шматок.

Співайте і танцюйте разом, веселіться, але давайте кожному з вас можливість побути на самоті.

Як струни лютні відділені одна від одної, хоча і грають вони одну музику».

14. Будьте вдячні за гарне і погане.

«Я навчився мовчання у красномовного, терпимості – у нетерпимого і доброти – у недоброго, але, як не дивно, я не відчуваю жодної вдячності до цих вчителів». «Коли ви радієте, вдивіться в глибину свого серця, і ви побачите, що нині ви радієте саме тому, що перш засмучувало вас. Коли ви сумуєте, знову вдивіться в своє серце, і ви побачите, що воістину ви плачете за тим, що було вашою втіхою».

15. Справжня краса йде зсередини.

«Краса не в обличчі, краса – це світло в серці».

16. Людина, обмежена в серці і думках, подібна до сліпого.

«Людина, яка обмежена в серці і думках, схильна любити в житті те, що обмежене. Той, у кого обмежений зір, не може бачити далі довжини одного ліктя на дорозі, по якій він йде, або стіни, на яку він спирається своїм плечем ».

17. Ваші діти – це не ваші діти.

«Ваші діти – це не ваші діти.

І хоча вони з вами, вони все ж не належать вам.

Ви можете дати їм вашу любов, але не ваші думки, бо у них свої власні думки.

Ви можете дати притулок їхнім тілам, але не їхнім душам, бо їх душі живуть у будинку завтрашнього дня, куди ви не можете прийти Навіть в своїх мріях

… Адже життя не йде назад, і не затримується у вчорашньому дні … »


18. Якщо любите, відпустіть.

«Якщо ви любите когось, відпустіть його на свободу. Якщо він повертається до вас, він ваш, якщо ні, він ніколи не був вашим».

19. Думайте, кому довіряєте таємниці.

«Якщо ти довіряєш свої таємниці вітру, не звинувачуй його в тому, що він відкриє їх деревам».

20. Віддавайте більше.

«Бути щедрим – означає давати більше, ніж можеш; бути гордим – значить брати менше, ніж потрібно».

Джерело