«Новизна виникає, тільки якщо зберігаєш вірність одній жінці»: Фредерік Бегбедер про тонкощі стосунків

«Новизна виникає, тільки якщо зберігаєш вірність одній жінці»: Фредерік Бегбедер про тонкощі стосунків

Сноб, бунтар, самовпевнений і ексцентричний егоїст — така слава закріпилася за французьким письменником, автором багатьох блискучих романів Фредеріком Бегбедером. Сам він зізнається, що був тихим і сором’язливим хлопчиком, поки йому не виповнилося 16… «Різниця між мною та будь-якою нормальною людиною в тому, що мій перехідний вік досі ніяк не скінчиться», — каже Бегбедер.

Величезну популярність письменнику принесли романи «Спогади молодої людини», «Канікули в комі», «Любов живе три роки», «Розповіді під екстазі», «Романтичний егоїст», «99 франків».

Фредерік Бегбедер із тих авторів, які не просто відчувають свою аудиторію, вони її багато в чому самі створюють… Ось кілька яскравих цитат письменника на підтвердження.

«…Коли спиш із жінками направо і наліво, вони всі зливаються в одну. І вона просто змінює ім’я, шкіру, пику, зріст і голос. Довжина волосся, об’єм грудей, колір білизни варіюються іноді. Але ти повторюєш їй заучені фрази, робиш одні й ті самі штучки, здійснюєш однакові рухи в установленому порядку:

«Ти добре пахнеш… посунься ближче, ще… я тебе боюся… я так хочу твої губи… швидше, я більше не можу… о, дякую тобі, Господи, яке щастя… ти мені страшно подобаєшся… мені здається, це сон… ми будемо займатися цим всю ніч, все життя…». Говориш одне й те саме щовечора різним дівчатам із завороженим поглядом дитини, яка розгортає подарунок. Зміни призводять до повторюваності.

Хоч як парадоксально, новизна виникає, тільки якщо зберігаєш вірність одній жінці. Донжуани позбавлені уяви. Казанову прийнято вважати багатоверстатником, а він був просто ледарем. Тому що, як не змінюй баб, ти залишаєшся тим самим мужиком, поборником шляху найменшого опору.

Щоб зберігати вірність, потрібний талант».


«Коли змушуєш страждати іншого, найгірше робиш самому собі».


“Серце, не розбите любов’ю, ще не серце”.


«Бує так, що людина, яка може врятувати тебе, топить».


«Я довго казав про себе, що я потворний нікчемний придурок, сподіваючись, що мене спростують: «Та ні, кинь, ти гарний і розумний, Фредерік!». Що називається, напрошувався на компліменти. Це такий дещо збочений спосіб шукати кохання. На жаль, це не спрацювало: мене зрозуміли буквально».


«Новина: від горя худнуть. Ніхто не рекламує цю дієту, адже вона найефективніша з усіх. Депресія для схуднення. Бажаєте скинути вагу? Розлучіться, закохайтеся в когось, хто вас не любить, живіть один і сумуйте з ранку до вечора. Зайві кілограми розтануть, як сніг на сонці. Ваше тіло знову стане струнким і зможе чудово вам послужити, звичайно, якщо виживете».


«У перший рік купують меблі. На другий рік меблі переставляють. На третій рік меблі ділять».


«Кохання не має нічого спільного з серцем — цим мерзенним органом, насосом, що качає кров. Кохання насамперед здавлює легені. Нерозумно говорити: «У мене розбите серце», треба висловлюватися точніше: «У мене стисло легені».


«Після тридцяти всі ми одягаємося щільною бронею: переживши кілька любовних катастроф, жінки тікають від цієї небезпеки, зустрічаючись із надійними літніми дурнями; чоловіки, також побоюючись любові, втішаються з «лолітами» чи повіями; кожен сидить у своїй шкаралупці, ніхто не хоче виявитися смішним чи нещасним. Ти сумуєш про той вік, коли любов не завдавала болю. У шістнадцять років ти залисявця до дівчат, кидав їх (або вони кидали тебе) і не маявся ніякими особливими комплексами: раз-два і справа в капелюсі. То чому ж з роками все це набуває такого значення? За логікою речей, має бути навпаки: драми в підлітковому віці, дрібниці — після тридцяти. Але нажаль”.


«Шлюб — це ікра на сніданок, на обід і вечерю: тим, що любиш, теж можна обжератися до нудоти».


«У житті буває тільки одне велике кохання, всі попередні йому любові – лише проба пера, а всі наступні – надолуження упущеного. Кохання – це тепер чи ніколи».


«У перший рік кажуть: «Якщо ти підеш, я покінчу з собою». На другий рік кажуть: «Якщо ти втечеш, мені буде боляче, але я виживу». На третій рік кажуть: «Якщо ти втечеш, я відсвяткую це шампанським».


«Померти за кохання не складно. Складно знайти кохання, за яке варто померти».

Джерело