Подарунки долі – це не зовсім подарунки

Подарунки долі – це не зовсім подарунки

Подарунки долі – це не зовсім подарунки.

Це обмін. Як в грі, коли можна вибрати подарунок, а за нього віддати свій. Віддарувати. Що є, тим і віддарити. На свій вибір і за своїми можливостями, по-чесному.

І одна жінка вибрала красиву прикрасу зі срібла. Першою побачила цю прикрасу і моментально зробила запит. А натомість їй шкода було щось віддавати; вона жадібна була, тому і сиділа цілими днями на сайтах з акціями, де можна безкоштовно щось отримати. І, отримавши прикрасу у вигляді метелика, вона вислала у відповідь старого і брудного ведмедика. Вона могла і зовсім нічого не висилати, але боялася, що її більше не пустять в гру. Тих, хто нічого не висилав, могли виключити. А все інше – це на свій розсуд. Це справа твоєї совісті.

Ось у неї совісті вистачило вислати ведмедика. Згодом її стали переслідувати збитки. Cпорожнів і рахунок в банку, і шафи, набиті речами… і життя спорожніло; чоловік пішов, син перестав спілкуватися.

А жінка, яка отримала брудного ведмедика, подумала, що він досить милий. Так шкода його, видно, що про нього ніхто не дбав. І раділа, що її прикраса радує якусь злиденну жінку. Адже тільки дуже бідна людина ведмедика б надіслала у відповідь?..

І через деякий час ця жінка щасливо вийшла заміж. Вона була медсестрою; на роботі познайомилася з полковником у відставці. І на роботу жінку запросили в нову клініку з відмінною зарплатою. Ведмедик тепер сидів на новому дивані в новій квартирі…

Подарунки долі вимагають адекватного обміну, ось в чому справа. Балансу треба дотримуватися; правил етики треба дотримуватися. Якщо отримали щось хороше: гроші, любов, одужання, роботу, – треба зробити щось хороше, щось віддати. Щиро, від душі. Хитрувати з долею марно; все одно віднімуть оплату з відсотками і помножать на хитрість! А якщо ви віддали чесно – прийде винагорода. І не від того, кому ви щось подарували, а з інших джерел. Джерел багато! Обмін триває вічно…

За цим теж стежать.

© Анна Кир’янова