Життя занадто коротке і цінне, щоб хвилюватися про речі, які ви не здатні змінити

Життя занадто коротке і цінне, щоб хвилюватися про речі, які ви не здатні змінити

Як часто вам доводиться турбуватися про речі, які ви не можете змінити?

Зачекайте, знаю відповідь на це питання: це трапляється дуже часто. Принаймні, я сама поводилася саме таким чином.

Раніше я могла годинами переживати через те, що випадковий перехожий накричав на мене. Постійно лаяла себе за те, що не ходжу в спортзал так часто, як планувала. Плакала ночами, не розуміючи, чому у мене не виходить зустріти нормального хлопця, з яким можна жити душа в душу. Весь час турбувалася про те, що думають про мене інші. Хотіла подобатися, тому легко йшла на поступки.

Раніше я страждала.

Але йшли роки, і досвід навчив мене, що багато речей, через які я днями і місяцями перебувала в жахливому стресі, просто не варті того. До мене, нарешті, дійшло, що ніхто не поверне мені мої даремно витрачені роки.

Чим старшою ставала, тим більше розуміла, що немає для мене нічого важливішого мого психічного і фізичного здоров’я. І ось тоді я перестала хвилюватися.

Перестала витрачати свій дорогоцінний час і енергію на те, що просто не здатна була тримати під своїм контролем. Хочете вірте, хочете ні, але це був мій перший крок до отримання щастя.

І пропоную вам свої 6 порад, як жити так, щоб життя приносило більше радості.

1. Життя неможливо передбачити — вам потрібно просто прийняти цей факт. Замість того, щоб бігти від змін, почніть ставитися до них як до цінних уроків.

Зрозумійте, що краса життя якраз і полягає в її непередбачуваності і невизначеності. Ми не відаємо, що нас чекає за рогом, але саме це незнання стимулює нас рухатися вперед і надихає до подальших пошуків.

Робіть все можливе, але і будьте готові до найгіршого сценарію. Не бійтеся змін — вони сприяють вашому особистісному зростанню.

2. Говоріть про свої проблеми відкрито: розкажіть близьким людям про все, що накопичилося у вас на душі.

Це допоможе вам позбавитися від емоційного багажу.

3. Почніть тренуватися — це корисно як для фізичного, так і психологічного здоров’я.

Заняття фізичними вправами стимулюють такі процеси в мозку, як і нейрогенез і вивільнення ендорфінів, які називаються гормонами щастя за їх здатність підвищувати настрій і знімати фізичну напругу.

4. Вчіться жити сьогоденням.

Не витрачайте своє життя на переживання моментів з минулого або на передчуття прийдешніх подій. Зосередьте свою енергію на тому, що відбувається прямо зараз. Одним словом, практикуйте уважність.

5. Намагайтеся знаходити час для речей, якими ви любите займатися.

Це дозволить вам занурюватися у світ своєї багатої уяви. 85% того, про що ми турбуємося, взагалі ніколи не трапляється. Навіщо витрачати стільки своєї енергії і часу на такі дурниці?

Замість того, щоб робити своє життя нещасним, зосередьтеся на тому, що по-справжньому захоплює вас. Викиньте з голови всі зайві думки і почніть займатися тим, що гріє і живить ваше серце і розум.

6. Опишіть на папері все, що вас турбує. Ви здивуєтеся, наскільки це ефективно.

Якщо вам ніяк не вдається заспокоїти свій розум, спробуйте записувати кожну неприємну думку, яка приходить вам в голову. Повірте, як тільки у вас з’явитися можливість прочитати опис своїх проблем, тобто поглянути на них з боку, ви відразу зрозумієте, наскільки ірраціонально і нерозумно вони насправді виглядають.

Джерело