Життя коротке: 6 типів токсичної поведінки, які ви не повинні терпіти

Життя коротке: 6 типів токсичної поведінки, які ви не повинні терпіти

Ніхто у всьому світі не має права гратися з вашими почуттями. Ті, хто по-справжньому люблять вас і поважають, ніколи не дозволять собі нічого подібного. Однак світ складається не лише з приємних та милих людей. Завжди були, є і будуть токсичні «персонажі», які все одно робитимуть, що захочуть. Мало того, при цьому вони ще й твердо впевнені, що ви мало не зобов’язані все це терпіти і сприймати як належне.

Наївно очікувати, що токсичні люди самі зрозуміють, що завдають вам болю або якимсь чарівним чином зміняться. Це ваша зона відповідальності дати зрозуміти, що вони повинні поважати вас та ваші кордони. А якщо не хочуть чи не можуть – до побачення. Хоча, слід зазначити, позбутися їх не завжди можливо. Наприклад, це ваш колега, родич чи бос. Куди ви його подінете і куди втечете від нього?

Токсична поведінка інших людей псує нам дні, тижні та місяці життя. Особливо нестерпно, коли ігнорувати чи піти — неможливо.

Що ж робити? Ну вже точно не терпіти це все мовчки та страждаючи! Ви завжди можете захистити себе від токсичності цих людей. Якщо хтось жахливо з вами поводиться і постійно виводить із себе – цьому необхідно покласти край. Як? Дуже просто: твердо казати “Ні”.

Ось 6 типів токсичної поведінки, які ви ніколи і нікому не повинні терпіти:

1. Коли хтось постійно наголошує і вказує на ваші слабкості.

Чи доводилося вам стикатися з ситуацією, коли ви з кимось сперечаєтеся, він явно неправий, однак замість того, щоб вибачитися або визнати свою помилку, починає згадувати всі ваші промахи і недоліки? Це дуже часто трапляється, коли опонент відчуває, що програє битву, тому намагається за будь-яку ціну послабити вас. А саме – починає принижувати та ображати, щоб вивести з себе.

Цей потік отруйної критики необхідно одразу ж припиняти. Коли хтось намагається змінити тему, щоб ви відчули себе невпевненими і розгублені, слід твердо сказати, що ви дотримуєтеся своїх слів і терпіти їхню огидну поведінку не збираєтесь.

2. Коли хтось робить уїдливі зауваження, кажучи, що це лише жарт.

Деякі люди вважають, що можуть говорити все що завгодно і кому завгодно, прикриваючись тим, що це всього лише сарказм. Вони мило посміхаються вам і водночас ображають і принижують. Ваші почуття їх зовсім не турбують. Ти що, гумору не розумієш? — удавано дивуються вони.

Вони запевняють вас, що все сказане – не більше ніж безневинний жарт, що ви занадто уразливі і т.д. Але жарт викликає усмішку, а не завдає біль, чи не так?

Тому наступного разу, коли хтось скаже щось зле й уїдливе на вашу адресу, а потім почне переконувати в тому, що просто пожартував, оголосіть, що подібного ви трепіти не будете. Скажіть про свої почуття і про те, що такого більше не дозволите, що це було востаннє. З вас вистачить!

Не дозволяйте нікому сміятися з вас, прикриваючись тим, що це просто сарказм. Це не сарказм – це злі слова та злі коментарі, зроблені з єдиною метою – зробити вам боляче.

3. Коли хтось намагається утвердитись за ваш рахунок.

Ви не повинні постійно дбати про те, щоб інші відчували себе комфортно та радісно. Це не ваша робота — безперестанку хвалити людей, які відчайдушно потребують того, щоб їм співали хвалебні оди для більшої впевненості в собі. Їх самооцінка – це виключно їх зона відповідальності, і ви тут абсолютно ні до чого.

Підтримка і допомога, щоб людина не здавалася і продовжувала йти вперед, – це одне, але коли вона буквально змушує вас постійно аплодувати їй або витирати сльози, – це вже очевидний перебір. Ви не нянечка в дитячому садку, так що нехай дорослішають і стверджуються за власний рахунок, а не за ваш.

4. Коли хтось грає роль жертви, навіть якщо сам влаштував драму.

Ви безперечно зустрічали таких людей і не раз. Це справжнісінькі майстри маніпуляції: вони самі починають сварку, а потім ще й ображаються, зображуючи безневинну жертву, яку ніхто не розуміє. Ці типи люблять виставляти інших аморальними і страшними, попри повну відсутність доказів. Вони не просто звинувачують — вони намагаються викликати у вас почуття провини, вибачитись і пошкодувати їх, таких нещасних та скривджених.

Роль жертви – це звичайна тактика, яку токсичні люди використовують, щоб уникнути відповідальності за власні слова та вчинки. Найгірше те, що нерідко вони поводяться настільки переконливо, що ми їм починаємо вірити! Ми віримо, що це ми завдали біль, а не навпаки! Не потрапляйте в подібну пастку — одразу кажіть: «Ні!»

5. Коли хтось поводиться так, ніби життя це змагання.

Життя – це подорож, а не перегони.У ній немає переможців та переможених. У кожного свій Шлях та своє взуття, тому порівняння просто недоречні. Кожна людина йде цим Шляхом зі своєю швидкістю, своїми стежками, і це абсолютно нормально. На жаль, багато людей не тільки самі мчать по життю, немов скажені, а й вважають, що їм постійно необхідно наздоганяти та переганяти вас. Звичайно, їхнє щастя буде неповним, якщо не похваляються, щоб потішити його.

Постарайтеся дистанціюватися від тих, хто радіє, коли ви зазнаєте невдачі або ніяк не можете досягти своєї мети. Вони заздрісні та чорні всередині, тому якщо й можуть щось побажати, то точно не добра.

6. Коли хтось дзвонить чи пише лише тоді, коли ви йому потрібні.

Колишній, який не дзвонить місяцями, а потім з’являється о 3-й ночі тільки для того, щоб почути ваш голос, колега, який знаходить у соціальних мережах, щоб поспілкуватися, але ніколи не розмовляє з вами особисто, родич, який простягає руку тільки тоді, коли в нього закінчуються гроші.

Всі ці люди згадують вас лише тоді, коли їм від вас щось потрібно. В інших обставинах навіть не згадують. Ви для них лише запасний аеродром, на який можна «приземлитися», щоб відпочити і отримати щось. Їм не потрібні ви, їм потрібна ваша енергія, яку можна вкрасти, а потім зникнути, як ні в чому не бувало. Ваша особа не входить до їхніх планів по життю, хіба що використовувати вас час від часу.

Щоб позбавитися від токсичного впливу таких людей, вам необхідно усвідомити, яке відношення ви заслуговуєте. Після цього чітко позначити власні межі.

Якщо ви не дозволите токсичним людям виявляти неповагу, принижувати та завдавати біль – вони й не посміють. Так що все у ваших руках: вчіться говорити: “Досить!”

Джерело