6 порад мудреців кожному, хто скривджений і не може пробачити

6 порад мудреців кожному, хто скривджений і не може пробачити

Мудрий Конфуцій сказав: «Забувайте образи, але ніколи не забувайте про доброту». Але як? Образила вас людина, а ви мовчки це «проковтнули» і забули? Звичайно, в глибині душі, ми розуміємо, що прощення потрібно нам самим, але розум не хоче просто перестати думати про це, прокручуючи у спогадах раз-по-раз неприємні моменти.

До бажання пробачити треба прийти, потрібно дозріти, навіть дорости до цього, зрозуміти, що ви більше не в змозі жити з образою в душі, і що без неї буде легше.

“Ти прощаєш інших не для того, щоб вилікувати їх. Ти пробачаєш інших, щоб вилікувати себе”.

Чак Хіллінг

По суті, образа — це не проблема кривдника, нехай він навіть мільйон разів не має рації. Це просто важкий камінь на душі того, хто образився. Саме він не зміг прийняти ситуацію, у нього не вистачило сил впоратися зі своїми почуттями та емоціями.

Ви помічали, що задоволених життям та постійно чимось зайнятих людей образити складніше? Вони не накопичують у собі негатив. І це відбувається саме тому, що їм просто ніколи думати про свою образу і по сто разів згадувати кривдника та його вчинок. Вони зайняті собою, своїм життям. У житті немає вільного часу для цих думок. Ні, їм звичайно боляче, вони можливо теж не відразу готові пробачити, а щось, можливо, і ніколи не вибачать, але вони не живуть цим, вони нічим не підживлюють свою образу, а просто йдуть уперед.

Як правило, ображаються найчастіше саме ті, хто має якісь проблеми в житті. Ось, скажімо, що від жінки пішов чоловік. Вона на нього сердиться, їй боляче. Але все проходить, коли вона сама зустрічає іншого чоловіка, з яким їй добре. І образа на колишнього одразу минає. Жінка почувається чудово, у її душі весна, вона сповнена сил та енергії… Ну хіба в такому стані взагалі можна на когось ображатися?

Загалом, якщо ви на когось ображаєтесь і ця образа вас мучить, то просто придивіться до себе, до свого життя. Можливо, Ви самі не можете наповнити її радістю та щастям, ну чи хоча б просто зайняти себе чимось.

“Ніхто не може мене образити, якщо я сам цього не дозволю”.

Махатма Ганді

Будь-яка образа – це ваше вражене его. Так, саме так стверджують багато психологів. Ви відчуваєте, що з вами обійшлися не так, як ви того заслуговуєте. І тепер вам болісно, ​​і ніяк не вдається відпустити ситуацію. Але якщо подумати, то кривдник зараз живе і насолоджується життям, і на нього ваш стан ніяк не впливає.

«Злитися на людей означає вважати їхні вчинки чимось важливим. Настійно необхідно позбавлятися такого відчуття».

Карлос Кастанеда

Якщо ви ображаєтеся, значить кривдник впливає на все ваше життя, і ця образа найважливіше, що відбувається з вами. Краще не мучити себе.

«У моєму житті бувало так, що мене кривдили, як мені здається, марно, незаслужено. А в мене така воля, що, якщо людина мене образила, я її виключу зі свого життя, я можу з нею вітатись і розмовляти, але вона для мене як людина вже не існує…».

Євген Леонов

Джерело