7 випадків, коли краще промовчати – на думку індуїстських мудреців

7 випадків, коли краще промовчати – на думку індуїстських мудреців

Люди, які слідують індуїзму, надають дуже велике значення духовному розвитку і вирішенню питань, які з давніх-давен займали уми філософів усього світу.

Індуїзм, крім іншого, вчить людей тому, як розвивати здібності ділитися з оточуючими своїми почуттями та емоціями – особливо любов’ю.

Але водночас філософи індуїзму вважають, що є те, чим не варто відверто ділитися з іншими. Це зовсім не означає, що цих думок вам варто соромитися – просто для всього є свій час і місце, і деякі з цих думок та почуттів стосуються лише вас.

Отже, ось ті 7 речей, якими, на думку індуїстів, ми не повинні ділитися:

1. Ми не повинні нав’язувати нікому наші знання, віру і духовний шлях.

Життєвий шлях кожної людини неповторний, як унікальний і духовний досвід, який ми отримуємо на цьому шляху. Так, ми цілком можемо обговорити його з людиною, яка не проти про це поговорити, і навіть вступити з нею у дискусію, якщо вона цього хоче, але не намагайтеся безкомпромісно нав’язати ваші переконання, як єдино вірні. Це безглуздо, неввічливо і недостойно шляхетної людини.

2. Не варто поширювати свої ідеї перш, ніж ми почнемо втілювати їх у життя.

Люди за своєю природою марнославні. Всі ми любимо ділитися з навколишніми своїми планами та ідеями, прагнучи вразити інших їхньою красою та продуманістю. Але чинячи так, ми неабияк ризикуємо, тому що ніколи не знаємо, хто з тих, хто почує ці слова, сприйме їх, як шанс перешкодити нашому плану в зародку, а то й зовсім привласнити ідею собі.

Нехай слова завжди випереджаються справами – це і правильно, і гідно, і послідовно.

3. Ми не повинні ділитися подробицями нашого життя із незнайомцями.

У кожного з нас є своя унікальна історія, яка включає всі уроки, які ми засвоїли на життєвому шляху. Але це не та історія, якою варто ділитися з ким завгодно, особливо якщо ми ледве знаємо людину. Якщо ви збираєтеся розповісти її комусь, краще розповісти лише малу її частину, зберігши інше для себе і тих, хто нам дійсно близький.

4. Ми не повинні вислуховувати плітки, ні розпускати їх.

Коли ми вислуховуємо плітки інших людей за їх спиною, цим ставимо перепони своєму шляху духовного розвитку. Замість того, щоб стати частиною порочного кола, що розпускає плітки і буквально сочиться негативною енергією, варто сприяти множенню позитиву в цьому світі.

5. Ми не повинні хвалитися своєю добротою та щедрістю.

Коли ми надаємо комусь послугу, то не повинні цим хвалитися. Якщо ми починаємо вважати свій добрий вчинок чимось, про що треба розповісти на всю округу, швидше за все, це було не добротою, а замаскованим егоїзмом.

6. Ми не повинні говорити на весь світ про свої проблеми.

Ми часто відчуваємо спокусу поділитися своїми проблемами з усіма, хто готовий їх вислухати – сподіваючись, що це допоможе швидше знайти рішення. Однак найкраще, що можна зробити в подібній ситуації, це обмежити коло тих, з ким ми ділимося проблемами, помилками та невдачами. Так ми зможемо уникнути попадання чутливої ​​інформації, що стосується нас, до рук тих, хто може розпорядитися нею не найкращим чином.

7. Ми повинні тримати при собі подробиці інтимного життя.

Наше інтимне життя – це те, що варто тримати при собі за будь-яких обставин. Якщо вам хочеться обговорити його з кимось, або, скажімо, якщо потрібно поговорити про якісь проблеми у цій сфері, краще це робити з вашим партнером. Ми повинні цінувати межі особистого простору партнера, так само як і він має цінувати наші, а обговорення інтимного життя зі сторонніми людьми виходить далеко за їхні межі.

Джерело