Дивовижний секрет щасливих стосунків (на думку психологів)

Дивовижний секрет щасливих стосунків (на думку психологів)

Хоч би яким міцним не здавався той чи інший союз, партнерам все одно доводиться стикатися з цілою низкою проблем.

На думку психологів з Університетського коледжу Лондона, ключовим фактором успішних відносин є те, що щасливі пари здатні разом насолоджуватися позитивними та радісними моментами.

Це може здатися очевидним, але поділ радостей повсякденного життя дійсно сприяє стабільності та щастю у стосунках.

І найкраще зробити це разом посміявшись. Сміх – це і є той дивовижний секрет щасливих стосунків, який багато хто хоче знати.

Психологи вивчили життя подружніх пар середнього та старшого віку. У ході дослідження вони зосередилися на загальних перевагах, пов’язаних із умінням керувати емоціями. Вони назвали цю здатність «емоційною регуляцією», розглядаючи її як уміння почуватися краще, коли не все добре.

Сміх є найважливішим компонентом «емоційного регулювання». Як пояснили дослідники:

«Це вираз позитивної емоційної реакції на такі негативні емоції, як страх, гнів, огида. І, можливо, це найефективніший спосіб керування негативними емоціями».

У ході дослідження, проведеного в Стенфордському університеті, психолог Ліан Блок та її колеги проаналізували дані 13-річного спостереження за парами, щоб з’ясувати, чи дозволяє процес емоційного регулювання негативних переживань краще справлятися з труднощами у відносинах.

Простіше кажучи, вчені спробували знайти відповідь на питання, чи справді сміх у парі та інші способи вираження позитивних емоцій є ефективними засобами регулювання сімейних конфліктів.

У ході дослідження подружжя залишалося разом на 15 хвилин, протягом яких вони говорили про події минулого дня, спілкувалися на тему нових конфліктів, а також обговорювали щось приємне або те, що їм подобається робити разом.

Протягом цих сеансів вчені відстежували всі фізіологічні реакції та емоції учасників, і навіть вміння вирішувати конфлікти.

Отримані результати виявилися дуже цікавими. Виявилося, що емоційне регулювання є ключовим фактором, від якого залежить задоволеність партнерів їхнім подружнім життям. Причому в руках жінок цей інструмент ефективніший.

Як зазначається в журналі Psychology Today, результати доводять, що контролювати емоційний клімат у своїх відносинах здатна будь-яка пара – для цього досить регулярно сміятися разом. Спочатку вам це може здаватися чимось дивним і неприродним, але з часом ви виявите, що є все більше і більше загальних приводів для сміху.

Натисніть кнопку паузи, перш ніж сімейний конфлікт переросте в щось руйнівне, і тоді ви зможете подивитися на ситуацію збоку та посміятися з неї.

Можливо, що вперше це буде зробити досить складно, але згодом такий спосіб розряджання негативних емоцій увійде у вас у звичку, яка стане вашим секретом щасливих та тривалих стосунків.

Джерело