Якщо ви незадоволені життям, змінюйте себе, а не інших

Якщо ви незадоволені життям, змінюйте себе, а не інших

Як правило, ми погоджуємося з тим, що вважаємо правильним, прийнятним та безпечним. Ми буквально одержимі ідеєю залишатися на місці, боячись зробити найменший крок уперед і опинитися в незнайомій обстановці без людей, речей та місць, яких ми звикли.

Думка про рух уперед лякає тому, що нам здається, ніби ми не здатні продовжувати жити далі, залишивши щось у минулому. У результаті жертвуємо своїм життям та власним щастям лише заради того, щоб залишитися на місці.

Якщо ви нещасні, рухайтеся. Адже якби вам судилося бути тільки в одному місці, то замість ніг у вас було б коріння.

Якщо вас не влаштовує ваша робота – йдіть.

Якщо вам здається, що ви більше не розвиваєтеся, не вчитеся, ваша продуктивність знижується, а самі ви відраховуєте годинни до закінчення робочого дня, значить, час йти. Якщо ви постійно думаєте про те, що поточна робота вимотує вас психологічно, фізично та емоційно, змініть її. Якщо ви тримаєтеся за робоче місце тільки тому, що воно дозволяє вам оплачувати рахунки, тому що там вас можуть «підвищити» і ви можете назвати себе «успішним» і «щасливішим», то це неправильно.

Ваше щастя не залежить від вашого успіху. Навпаки. І якщо здається, що перед вами відкриваються нові можливості, нові місця та нові речі, які можна досліджувати, які збагачують вашу душу та сприяють вашому особистісному зростанню, вперед! Якщо це гідно займати ваші думки, то варто спробувати.

Ніколи не пізно спробувати. Яким би не виявився результат, це завжди досвід. Не забувайте, що будь-який досвід дає цінні уроки, які за інших обставин ми б не змогли отримати.

Якщо вас засмучують люди навколо вас, йдіть від них.

Якщо вам здається, що вони більше не надають на вас позитивного впливу і поруч із ними ви більше не розвиваєтесь, йдіть. При цьому ваш відхід необов’язково означає спалити всі мости або забути про них. Просто ви нарешті почали рухатися вперед. Час, який ви провели разом, був вражаючим. Ви отримали багато уроків і стимулів, але тепер, коли вони більше не можуть нічого вам запропонувати і все, що роблять, це просто затягують вас у пастку посередності, ймовірно, настав час сказати їм «дякую» і «до зустрічі».

Ви, нарешті, усвідомили, що маєте жити своїм життям, без них.

Якщо вас не влаштовують ваші стосунки, розірвіть їх.

Ваш партнер – це не єдина людина на планеті. Романтичні стосунки – щось більше, ніж просто поцілунки, побачення, міцні обійми та сльозливі листи. Вони, як і будь-які інші життєво важливі зв’язки, повинні стати зрілими разом з вами.

Романтичні стосунки повинні спонукати вас розквітати та розвивати кожен аспект вашої особистості. Підбадьорювати вас щоранку, а не тягнути на дно своїм тягарем сумнівів та розчарувань. Якщо ваш партнер перетворюється на постійне джерело головного болю та токсичності, попрощайтеся з ним. Ви не зобов’язані звалювати на себе цей тягар.

Ваша друга половинка повинна бути людиною, яка спонукатиме вас бути краще, мотивувати і розкривати усьому світу масштаби вашої величі. Пам’ятайте про це. Хто знає, можливо в найближчому майбутньому ви зустрінете того, хто зробить вашу душу ще багатшою.

Якщо вам не подобається ваше місто, змініть його.

Не прив’язуйтесь до зон комфорту та захищеності. Знайома обстановка – це добре, але якщо вона стає надто знайомою, виникає проблема. Трохи ризику та невизначеності можуть багато чого змінити. Якщо ж ви залишаєтеся у своєму місті лише через почуття безпеки, тому що прожили в ньому занадто довго для того, щоб вільно називати його «домом», або просто тому, що це «зручно», то вам варто переглянути своє рішення.

Комфорт може бути набагато страшніший за ризик. Ви перестали прагнути прекрасних речей, коли почали почуватися комфортно. Пам’ятайте, великі речі чекають на нас за межами нашої зони комфорту. Тому запакуйте валізи, залиште своє місто та виберіть для себе інше. Вперед у подорож у нікуди.

Почніть спочатку. Знайдіть собі місце, яке вам буде приємно відвідати і в якому у вас може з’явитися бажання залишитися. Час прийшов. А будинок – це завжди місце, де живе ваше щастя.

Якщо вам не подобається ваш життєвий шлях, поверніть за першої ж нагоди.

На якій ділянці життєвого шляху ви зараз би не знаходилися – навчання в університеті, вибір роботи чи сфери бізнесу – якщо вас щось не влаштовує, зробіть перерву і перегляньте правильність обраного напряму. Якщо поточний стан справ вам не подобається, підіть іншим шляхом. Повірте, вам не хочеться марнувати роки, зусилля і гроші на те, що вам ніколи не подобалося. Це лише навчить вас миритися із речами.

Зрештою, відсутність натхнення призведе до виснаження. Тому не має значення, чи отримаєте ви наступного року свій диплом, краще виріште для себе зараз, чи потрібен він вам, поки ви не виявилися прикутими до офісного крісла з купою ненависної вам роботи, яку ви не тільки не розумієте, але яка ніяк не додає вам задоволеності життям.

Якщо ви витрачаєте роки дорогоцінного часу, займаючись справою, яка не приносить вам задоволення, йдіть. Якщо в майбутньому ви не бачите себе на цій позиції, в чому сенс залишатися на ній? Щоб піти, немає правильного або відповідного моменту. Іти треба тоді, коли вам цього хочеться. Коли ви нещасні. Зараз.

Виберіть для себе новий шлях, різноманітність та розвиток. Хоч би де ви були, повертайте, якщо відчуваєте, що нещасні. Праворуч, ліворуч – підійде будь-який напрямок, за умови, що він робить вас щасливими і не дає втратити себе.

Якщо вас не влаштовує те, яким ви бачите своє життя, змініть точку зору.

Подивіться на життя під іншим кутом та змініть своє ставлення до нього. Впізнайте життя з нуля. Переживаннями та постійним аналізом того, що відбувається, нічого не змінити. Як це заведено говорити, не зациклюйтесь на тому, на що не можете вплинути. Єдине, що дійсно у ваших силах, це змінити свій світогляд і побачити життя у всій його красі. Припиніть оцінювати його з погляду проблем чи труднощів. Життя прекрасне.

Якщо ви незадоволені поточним положенням, рухайтеся вперед. Замість остраху та ретельного аналізу кожного рішення, яке вам необхідно прийняти, просто довіртеся внутрішньому чуттю. Іноді ризик і невизначеність призводять до разючих результатів. І вам зовсім не потрібно постійно зважувати всі за і проти, адже іноді єдине, що справді важливе і має значення, це ваше щастя, ваша пристрасть до життя і прагнення ощасливити своє серце.

Немає жодної потреби знати, яким буде ваш наступний крок. Іноді все, що потрібно, це зробити перший крок, тобто просто рухатися.

Джерело