Не сваріть себе, якщо ви витратили гроші нерозумно…

Не сваріть себе, якщо ви витратили гроші нерозумно…

Не треба себе сварити, якщо ви витратили гроші нерозумно. Трохи розтринькали їх, так вам здається. Замість того, щоб на автобусі їхати, таксі замовили. Замість покупки супового набору з кісток замовили додому смачну піцу з сиром і маслинами. І, перейшовши рамки розумного, заплатили за прибирання – а цілком могли самі квартиру прибрати.

Ви не марнотрат. Ви просто хотіли відчути себе трохи щасливішими – і вам це вдалося! Ви стали щасливішими, зміцнили здоров’я і стосунки з близькими – щасливі люди рідше хворіють і сваряться. І вчені схвалюють вашу поведінку; вони довели, що більше задоволення отримали ті, хто з подарованих сорока доларів заплатив за крапельку вільного часу. Поїхав на таксі. Або їжу додому замовив.

Це невигідно! Це не річ, якою можна користуватися довго. Це непрактично! Але хорошим “гормонам щастя” немає справи до практичності. Вони вироблялися, коли людина купує вільний час…

І той, хто наш час краде, той краде наше щастя і здоров’я. Це теж важливо пам’ятати.

А сварити себе за лінь і нехлюйство у таких випадках не треба. Щаслива і здорова людина легко заробить ще грошей. Або візьме участь в новому експерименті, де гроші роздають, – побільше б таких експериментів, правда?

Джерело