Перед смертю Султан Сулейман виявив всього 3 бажання…

Перед смертю Султан Сулейман виявив всього 3 бажання…

Життя надто коротке, щоб присвятити його справі, яка тобі не подобається, щоб бігти за грошима, які після смерті тобі не знадобляться. Є набагато важливіші речі, приділяйте їм більше уваги. Адже ніхто не знає, чи прокинемося ми завтра.

Перед старою панею в чорному плащі з косою всі рівні: і бідний, і багатий. Здоров’я та безсмертя не купиш ні за які гроші. Ці 3 посмертних бажання султана навчать вас дивитися на життя по-новому.

Коли життя султана Сулеймана Пишного підходило до завершення, він покликав командира своєї армії та наказав йому виконати 3 його посмертних бажання:

  • Правитель заповів, щоб його труну несли найкращі лікарі Османської Імперії того часу.
  • Друге його бажання: коли будуть нести його табут, по всьому шляху розкидали золоті монети та дорогоцінні камені.
  • А також султан хотів, щоб його руки стирчали з табута і їх було всім видно.

Головнокомандувач армією був збентежений тим, що почув. Він спитав у султана, які причини таких побажань, на що Сулейман Кануні відповів:

«Нехай найкращі лікарі несуть мій табут, і нехай всі побачать, що навіть найкращі лікарі безсилі перед обличчям смерті.

Розкидайте зароблене мною золото. Нехай всі бачать, що багатство, придбане в цьому житті, в цьому світі й залишається.

Нехай всі бачать мої руки та зрозуміють просту істину: навіть падишах всього світу — султан Сулейман Кануні — йде з життя з порожніми руками».

Все проходить, тому потрібно збирати скарби не лише тут на землі, але і там, де ні міль, ні іржа не винищують та де злодії не підкопуються та не крадуть. Ким би ти не був, найперше потрібно залишатися людиною.

Джерело