У вас не могло бути інших батьків, іншої сім’ї, іншого достатку, іншої історії…

У вас не могло бути інших батьків, іншої сім’ї, іншого достатку, іншої історії…

Знаєте, коли я була маленькою, я думала – моє життя було б іншим, якби я народилася в іншої жінки.

Якби сім’я була повна, заможна, були інші діти. Там я, напевно, не відчувала б себе самотньою, наїлася б огірків і помідорів, мене б захищав тато…. А ще у мене не було б такого носа!

Коли мені було вже багато років, але всередині я залишалася скривдженою дівчинкою, я думала, що якби народилася в іншій родині, то інакше б ставилася до чоловіків, мені було б можна це і це, і взагалі було б класно! І так, хотілося змінити це минуле, щоб був інший фундамент, інший старт! Чому так несправедливо – комусь відразу все, а комусь нічого!

Так, ми часто порівнюємо себе з іншими. З їхніми можливостями від народження. Буває, живеш начебто непогано, але раптом зустрінеш іншу людину і …. виявляється, у тебе все було не так!

Ми з мамою жили у двокімнатній хрущовці. І оскільки весь наш район складався із таких хрущовок, то всі жили приблизно однаково. Просто у когось однокімнатна, у когось трикімнатна. І мене все влаштовувало – у мене ж була своя кімната!

А потім в нашому класі з’явився однокласник з іншого району. І ми пішли до нього на день народження. А там величезна квартира в котеджі, де він катався на роликах. І відразу наша квартира здалася мені крихітною. А потім ще один друг, у якого квартира – цілий поверх у котеджі, купа кімнат, хоча в родині всього одна дитина.

Здавалось, життя ніколи не стане таким, як було – тепер ми всі з заздрістю говорили про тих, хто живе інакше. Вони й закордон у відпустку можуть їздити. Закордон! І кросівки в одного з них жовті, а в іншого мобільний телефон! Коли зв’язок вартує нереальних грошей, і він дзвонить по 6 секунд, щоб безкоштовно було.

І нам здавалося, що якби ми були на їхньому місці, то наше життя було б іншим. Цілковито. Чому світ такий несправедливий? Чому у моєї подруги дуже п’ють батьки, б’ють її головою об батарею за погані оцінки, а у цього хлопця є все і навіть більше? Чому у мене немає батька, а у когось просто приголомшливий батько? Чому все так несправедливо? А хтось взагалі народився в іншій країні, з іншою реальністю! Як багато часу я провела в цьому «якби» … У боротьбі з уявною несправедливістю.

Але хіба стартові умови визначають те, як ми життя проживемо? Хіба мало дітей із повних і багатих сімей закінчили сумно? І навпаки? Але ми витрачаємо стільки сил і часу на ці переживання! У мене повинно було бути інакше !!! По-іншому! Це нечесно!

Насправді у вас не могло бути іншої долі. Інших батьків. Інших стосунків із ними. Не могло бути іншого старту. Ніяк!

Ви могли народитися тільки у цієї жінки та цього чоловіка. Тільки в цій країні. Тільки в таких умовах і реаліях. З таким станом здоров’я і такою зовнішністю. Ніяк інакше бути не могло. Все могло бути лише так.

Світ – не є випадкова низка подій, не хаос. Все точно, упорядковано, справедливо. У світі стільки переплетінь і закономірностей, ми просто цього не бачимо! Народившись в іншій родині, я могла б ніколи не дійти до захоплення психологією – а туди рідко хто йде зі «здорових». Якби у мене була сім’я забезпечена, я не пішла б працювати після інституту туди, куди пішла – за копійки та без перспектив. Але тоді я не зустріла б чоловіка.

Якби я народилася в Європі, де б я була зараз і ким? Була б взагалі? Як би мені жилося в тій родині, яка мені здавалася ідеальною зовні (а всередині все виявилося зовсім не таким, і їхні діти зараз розбираються з наслідками). Якби у мене був інший ніс, інше ім’я – що змінилося б у моєму житті? І в мені самій? І чи на благо було б це?

У мене не могло бути іншої мами. Нехай вона була недосвідченою, нехай її особиста історія була непростою, і це не давало їй любити мене в повну силу. Нехай вона не вміла і не могла чогось. Але мені потрібна була саме така мама. Вона дала мені багато того, чого не дала б інша. Саме така мама описана в моїй натальній карті, і було дуже кумедно дізнатися про це в 35 років, що, виявляється, все справедливо і визначено заздалегідь.

Я повинна була народитися там, де зима холодна, і замерзнути там за 25 років настільки, щоб виїхати жити на Балі. Мені потрібні були ці рюкзаки, походи, пиво, щоб знайти своє, себе! Мені потрібен був весь той досвід, що у мене був, щоб стати собою.

Минуле не змінити. Вихідні дані теж. Коли ми перестаємо боротися і чинити опір реальності, коли ми здатні прийняти те, що нам дано, як найкраще для нас – саме для нас – звільняється величезна кількість енергії, дуже сильно змінюється життя.

Джерело