Головна ознака того, що межа у відносинах пройдена

Головна ознака того, що межа у відносинах пройдена

Межа любові, дружби, спорідненості та терпіння — це не байдужість. Є ще страшніша і остаточна межа, хоча слово хороше, позитивне.

Полегшення.

Полегшення, яке відчуваєш після того, як людина пішла. Немає її. І зовсім не важливо, де вона. Аби не повернулася. Без неї стало просторо, свіжо, тихо, безпечно. Стало значно краще, коли вона пішла. Можна жити та дихати. І соромно іноді собі в цьому зізнатися. Або дико. Але так і є.

Ось до чого можна довести дріб’язковими причіпками, скандалами, брехнею, скаргами, ниттям, зауваженнями — чим завгодно можна довести до цієї останньої межі відносин. Навіть того, хто безмежно любив. Того, хто був рідним та близьким. Того, хто терпів і боровся за стосунки. Можна довести до полегшення.

Коли з полегшенням зачиняють двері або кладуть трубку. І починають дихати.

Наче гора з плечей впала або хтось відчинив вікно в задушливій камері.

Так одна жінка зрозуміла, що коли чоловік їде у відрядження, вона відчуває полегшення. Вона починає дихати та жити. І діти починають гратися та сміятися. І кіт бігає за бантиком і муркоче на колінах.

Ніхто не ходить з похмурим обличчям по квартирі, чіпляючись до дрібниць. Не треба боятися розмовляти, це заважає працювати! Не треба терпіти образливі зауваження та закиди. Ніхто не читає нотації годинами. Не дорікає і не бурчить.

Вона так боялася розлучення. Так жадала краплинок уваги та рідкісних добрих миттєвостей. Так намагалася догодити, уникнути скандалу, утримати у сім’ї. Так мучилася ревнощами.

А потім зрозуміла одного разу, що відчуває полегшення, коли за чоловіком зачиняються двері.

Ось сама межа відносин — коли чекають, щоб людина пішла. І з полегшенням її відхід приймають. Коли без людини легше — вона стала надто важкою. Нестерпною. І це абсолютний кінець кохання…

Автор: Анна Кір’янова

Джерело