Надмірна доброта призводить до цих 10 негативних наслідків

Надмірна доброта призводить до цих 10 негативних наслідків

Усіх нас вчили бути добрими до інших людей. Нам розповідали, що це допомагає заводити друзів та притягує до нас позитивну кармічну енергію. Але цей світ не ідеальний, і на добрих людей не завжди чекає винагорода за їхні добрі вчинки. Їх швидше покарають за них, перетворюючи душевну доброту на прокляття.

Суть у тому, що вам не можна бути “надто добрими”. Надмірна доброта загрожує проблемами. Так, якщо ви надто хороша людина, то вже могли зіткнутися з такими речами:

1. Вами користувалися

У конкурентному оточенні рекомендується бути люб’язним, але не можна бути дуже добрим. Інші люди конкурують з вами за першість, тому вам необхідно боротися. Щоб вирватися вперед, навіть можуть маніпулювати.

Нікому не дозволяйте користуватись вами. Слідкуйте за обстановкою та дійте відповідно.

2. Ваші межі не дотримуються

Будучи добрими, ви не суперечите оточуючим. А вони розцінюють це як дозвіл переступити через вас. Вони спробують порушити межі, щоб перевірити вашу гнучкість.

Як правило, якщо ви обуритеся, вам скажуть, що це було непорозумінням і, тим самим, просто зб’ють вас з пантелику. Іноді це справді непорозуміння, просто використовуйте свою логіку, щоб вчасно помітити, що вами маніпулюють.

3. Байдужість оточуючих

Не всі люди співчутливі. Деякі з них зроблять будь-що, щоб досягти бажаного. Їх не хвилюють чужі почуття. Вони егоїстичні і, швидше за все, навіть не усвідомлюють цього. Для них це взагалі може бути в порядку речей або вони просто перестали бути добрими в якийсь момент. Але ви маєте бути наполегливими. Заявіть про ваші потреби.

4. Відсутність турботи про себе

Добрі люди схильні вкладати багато часу та ресурсів у інших. Їм неприємно бачити, коли хтось сумує, тому вони пропонують їм свою допомогу. Але проблема в тому, що таким чином «добряки» витрачають надто багато ресурсів.

Далеко не всі заслуговують на вашу доброту. А найважливіша людина, яка її потребує, це ви самі.

5. Проблеми з довірою

Багато хто розглядає безпричинну доброту як щось підозріле. Не варто переживати із цього приводу. Їх не можна звинувачувати. Висловіть свою думку, будьте терплячими і одного разу вони обов’язково дадуть вам відповідь добротою.

6. Спотвореність сприйняття

Всі ми хочемо бути у хорошій компанії. Найкращий варіант, коли хороша людина оточена такими ж добрими друзями. З ними вона почувається у безпеці.

Але іноді через свою благодушність добрі люди починають допомагати тим, хто цього не цінує. І зрештою вам завдають біль. Потрібно дбати і про себе.

7. Хай живе обурення

Невдоволення – це жахливе почуття. Воно руйнує дружбу, романтичні стосунки та породжує проблеми з довірою. Усі добрі люди рано чи пізно з цим стикаються.

Якщо ви допомогли своєму другові вибратися з біди, а він потім відмовляється допомогти вам у відповідь, ви напевно засмутитеся. Іноді, виявляючи доброту, спочатку необхідно переконатись, що це вас не спустошить.

8. Безпідставні вибачення

Добрим людям не подобається бачити чужі страждання. Тому навіть за відсутності своєї провини вони все одно вибачаються, щоб інша людина відчула себе щасливою. Але проблема в тому, що вибачення кажуть про визнання вини. Тобто вибачаючись, ви приймаєте на себе відповідальність, хоча ні в чому не завинили.

Тут важливо зрозуміти, що ви не повинні вибачатися за відсутності вини. Брати на себе відповідальність за власні рішення та вчинки – це вияв хоробрості, але ніколи не вживайте слово «вибач» за чужі помилки.

9. Занадто велика відповідальність

Будучи надто добрими, вам складно сказати людині «ні». Вам не подобається бачити інших людей сумними. У результаті оточуючі звалюють на вас стільки всього, що ви можете не справитися.

Ваша звичка йти на компроміси робить вас легкою метою для маніпуляцій. Тому навчіться говорити «ні». Вам зовсім не потрібно виправдовуватися, одного рішучого “ні” буде цілком достатньо.

10. Приманка для токсичних людей

Токсичні особи користуються своїм впливом на інших людей. Їхні улюблені мішені – добрі люди. Маніпуляторів та нарцисистів притягує до вас через відсутність чітких меж та правильних питань. Заради них ви лізете зі шкіри, а їм подобається цим користуватися.

Щоб зрозуміти, чи не стали ви жертвою маніпуляції, поспостерігайте за цими людьми та їх непослідовністю у діях. Не дозволяйте доброті затуманити ваш розум.

Бути добрим – це дивовижна якість, але надмірна доброта може завдати вам шкоди. Сенс життя полягає у підтримці рівноваги. Будьте усвідомленими та трохи егоїстичними. Переконайтеся, що зберігаєте недоторканність особистого простору, але ніколи не переставайте бути добрими.

Джерело