10 негативних наслідків надмірної доброти

10 негативних наслідків надмірної доброти

Люди постійно кажуть: «Будьте добрими до інших». Але при цьому забувають згадати, що дуже велика доброта в результаті змушує нас страждати.

Завжди існує ризик того, що через м’яку натуру вами можуть скористатися. Крім того, слідуючи своєму постійному прагненню допомагати іншим, ви забуваєте про необхідність дбати про себе і нехтуєте власними потребами, що призводить до руйнування найважливіших відносин у вашому житті – із самими собою.

Щоб навчитися говорити «ні» і підтримувати рівновагу між прагненням робити щасливими інших людей та турботою про себе, спочатку ви повинні зрозуміти, у чому небезпека надмірної доброти.

1. Вашою добротою починають користуватися.

Якщо у своєму колі спілкування люди називають вас доброю людиною, то вони, швидше за все, будуть використовувати вашу щедрість. Якщо їм знадобиться послуга, ви будете першими, до кого вони звернуться. А все тому, що вони знають – ви не можете відмовити собі у можливості допомогти будь-кому. На жаль, якщо ви віддаватимете все іншим людям, у вас нічого не залишиться для себе.

2. Люди чекають, що ви робитимете те, що вам кажуть. Завжди.

У нашому цинічному світі доброта, як правило, є ознакою слабкості. Тому, якщо хтось виявляє надмірну доброту, люди автоматично вважають, що цією людиною можна легко маніпулювати. У вашому випадку це означатиме, що оточуючі очікують від вас покори їхній волі, оскільки в їхніх очах ви є пішаком, який легко піддається контролю.

3. Ви притягуєте до себе поганих людей.

Дотримуючись закону фізики про тяжіння протилежностей, добрі люди часто притягують до себе нещирих особистостей. Якщо ви опинилися в оточенні токсичних людей, причиною може бути ваша відкрита душа. З їхньої точки зору ви є тим, кого можна використати заради власної вигоди, тому що ви надто добрі, щоб комусь відмовити.

4. Ви забуваєте дбати про себе.

Якщо ви постійно ставите на перше місце чужі потреби замість власних, то, зрештою, перестанете взагалі стежити за собою. Ймовірно, здорова частка егоїзму не вписується у ваше розуміння доброти, але іноді необхідно поставити на перше місце себе. В іншому випадку люди звикнуть бути вашим пріоритетом номер один і захочуть, щоб ви теж до цього звикли.

5. Люди перестали вас шанувати.

Якщо ви дозволите іншим користуватися вашою добротою та відкритістю душі, у оточуючих не буде жодних причин вас поважати. Якщо ви не бачите різниці між тим, щоб бути добрими, і тим, щоб свідомо дозволяти іншим людям користуватися вашим альтруїзмом, ви не зможете змусити когось поважати вас.

6. Ви перестаєте бути добрими до себе.

Роблячи все можливе для інших людей, ви забуваєте про важливість та необхідність бути добрими до себе. Ваша увага постійно зосереджена на допомозі оточуючим, через що ви не берете до уваги власні потреби. Так, ви просто не бачите, що теж є людиною, до якої також потрібно ставитися зі співчуттям.

7. Люди вважають вас нещирими.

У наші дні зустріти по-справжньому добру людину з високим рівнем емоційного інтелекту дуже складно. Ось чому деякі люди можуть вважати вашу емпатію маскою. Вони називають вас нещирими, підозрюючи, що всередині вами керують погані наміри.

8. У вас ніколи не вистачає часу на себе.

Коли б вам не захотілося зробити крок назад та відпочити, завжди з’являється той, кому потрібна ваша допомога. І ваша надмірна доброта не дає змоги відмовити йому в цьому. На жаль, своїми спробами догодити всім навколо ви тим самим втрачаєте час на турботу про себе.

9. У вас бувають тяжкі періоди емоційного вигоряння.

Постійне виконання чужих доручень та виконання побажань інших людей призводить до дуже частого емоційного вигоряння. Вам приємно робити оточуючих щасливими, але від цього ваше життя сповнюється нестерпною тривожністю та занепокоєнням. Але чи варто воно того?

10. Ваше серце сповнюється ненавистю.

Якщо інші люди очікують, що ви зробите для них все, про що вони попросять, і прийдете до них на допомогу будь-якої хвилини, то рано чи пізно ви почнете ображатися на них за те, як вони до вас ставляться. Ви вважаєте, що робите для них все можливе, тому люди просто зобов’язані ставитися до вас з повагою та захопленням. Однак насправді так буває далеко не завжди, тому що люди звикли сприймати вашу доброту як належне. Подібна поведінка пробуджує в вас злість і ненависть, що пожирають вас живцем.

Джерело