3 ознаки того, що глибоко всередині ваша душа страждає

3 ознаки того, що глибоко всередині ваша душа страждає

Душевний біль не схожий на біль фізичний. У другому випадку ви завжди знаєте, що у вас болить. Якщо біль виходить з надр вашої душі, ви розумієте тільки те, що вам боляче. Розумієте, що у вашому житті щось не так, але не можете визначити, що саме…

Що робити, якщо дискомфорт у душі?

1. Вас не залишає почуття духовної втоми.

Душевний біль не схожий на фізичний біль. У другому випадку ви завжди знаєте, що у вас болить. Якщо біль виходить з надр вашої душі, ви знаєте тільки те, що вам боляче, без будь-яких подробиць. Ви добре розумієте, що у вашому житті щось не так, але не можете визначити, що саме. Це відчуття нагадує задуху.

Душевний біль – це клубок негативних емоцій, що накопичився або за всі попередні життя людини, або за одне її життя, і причиною цього болю є саме життя. У ролі тригера тут виступає той факт, що вам доводиться продовжувати вести своє безглузде життя. А якщо це почуття долає вас щодня, такий тригер спрацьовує постійно.

Душевний біль відноситься до тих типів болю, які призводять до психологічних, духовних і часом навіть фізичних страждань. Якщо ви відчуваєте душевний біль, ваше життя здається позбавленим сенсу, а кожен новий день є для вас випробуванням. Вам здається, що життя ніколи не стане кращим, ви відчуваєте втому від надлишку рутинних справ. На перший погляд, така проблема виглядає нерозв’язною, тому що ви й гадки не маєте, чим вона викликана.

Все це разом призводить до постійного почуття фізичної втоми. І це той тип втоми, який можна вилікувати з допомогою достатньої кількості сну. Навіть після хорошого нічного сну ви все одно прокидаєтеся втомленими, а день ще навіть не почався. Але це не проста фізична втома. Це духовна втома. Ваш розгублений внутрішній голос намагатиметься зрозуміти, що відбувається, але не зможе цього зробити, викликаючи у вас ще більшу втому. Таке виснаження накладає відбиток на вашу зовнішність, благополуччя та світогляд.

Ви виглядаєте точно так, як виглядає середньостатистична втомлена людина.

У вас може виникнути відчуття, що у вас є проблеми зі здоров’ям. Зокрема, ви підозрюєте розвиток у себе психічного розладу, оскільки душа охоплює і розум, і силу волі, і емоції.

Але у випадку з душевним болем вам не потрібне жодне медичне лікування. Ліки створені для тіла, тому вони лише погіршать стан вашої душі. Вам потрібно зайнятися медитацією.

Медитація є ефективними ліками для душі. Вона допоможе душі заповнити порожнечу і впустити свіже повітря, щоб ви могли знову почати дихати вільно. Після того як ви позбавитеся болю в душі, ваше тіло і розум теж почнуть зцілятися.

2. Вас охоплюють негативні емоції.

Якщо у вас болить душа, страждання не дають їй рости та розвиватися. Цей біль стримує вас. Він заважає вам навчитися контролювати власні емоції.

Якщо ваша душа не в порядку, те саме відбувається і з вашим розумом та емоціями. Ви будь-якої хвилини можете раптово втратити самовладання. Ви часто здаєтеся на півдорозі і починаєте плакати без причини. Ваша воля слабшає з кожним днем, і ви вже не можете змусити себе зробити те, що мали намір зробити.

Так, ви можете пообіцяти собі сьогодні, що почнете працювати над управлінням гнівом, тому що розумієте, що він вас стримує, але наступного дня прокидаєтеся не на тому боці ліжка, і ця дрібниця настільки виводить вас із себе, що весь день виявляється безнадійно зіпсований.

Ви забуваєте, що обіцяли собі працювати над керуванням своїм гнівом. У вас не вистачає сили волі, тож ви не можете тримати емоції під контролем.

Якщо це відбувається досить часто, у вас виникає відчуття, що ви застрягли на одному місці, а все тому, що вам більше не хочеться робити те, що ви збиралися зробити. Ви не дотримуєтеся плану, незважаючи на початкову захопленість ним, а коли ви озираєтеся назад на своє життя і бачите, скільки ви витратили часу та енергії даремно, це робить вас ще злішим.

Ви злитесь, коли бачите, наскільки глибоко загрузли на одному місці, але не знаєте, як вибратися з порочного кола, тому що не бачите світло в кінці темного тунелю, що став вашою в’язницею.

Ви більше не сподіваєтеся на те, що настануть найкращі часи. Вам здається, що на вас наклали вічне прокляття.

Все це змушує вас одночасно і сумувати, і злитися, а люди довкола роблять недостатньо, щоб якось вам допомогти. Вони є просто відображенням ваших почуттів, тому на вашому шляху зустрічаються тільки ті, хто пробуджує в вас негативні емоції (такий собі спосіб всесвіту спробувати вас зцілити). І це схоже на тортури.

Вас стомлює постійна необхідність ховатися під маскою фальшивої радості і за фальшивою усмішкою, щоб люди перестали запитувати вас, чому ви виглядаєте такими сумними або чому ви злитесь. Ви посміхаєтеся, хоч глибоко всередині відчуваєте, що вмираєте.

При розмові з людьми ви вдаєте, що у вас все нормально, але в таємниці мрієте, щоб вони забралися подалі, давши вам можливість знову бути собою.

Багато людей відчувають душевний біль, тому що тривалий час нехтували собою та своїми потребами. Вони нехтували собою, віддаючи перевагу турботі про інших. І робили вони це, бо є добрими людьми і хочуть допомагати всім довкола. Вони безкорисливі, але ця безкорисливість досягається ціною добробуту їхньої власної душі.

Немає нічого поганого в тому, щоб бути добрими чи намагатися допомогти іншим. Але спочатку ви маєте допомогти самі собі. Ви повинні врятувати себе і подбати про себе, перш ніж спробуєте врятувати когось іншого або подбати про будь-кого ще.

Не можна полюбити іншу людину, не навчившись любити себе.

3. Ви постійно почуваєтеся самотніми.

Присутність інших людей не допомагає вам позбутися відчуття самотності. Вам самотньо незалежно від того, що ви робите і з ким. Ви можете бути в оточенні рідних, але все одно відчувати себе настільки самотніми, що від цього стає боляче. Через це ви перестаєте бачити сенс у тому, щоб бути серед людей. Ви вважаєте за краще залишатися наодинці зі своїми думками.

Ви вважаєте за краще бути одні, тому що інші люди викликають у вас лише негативні емоції. Вони не роблять вас щасливішими, від їхньої присутності стає лише гірше.

Люди не помагають. Люди завжди запитують, що у вас трапилося, ставлячи це та інші настирливі питання. Ви ненавидите це тому, що й самі не знаєте, що з вами не так. Ви не знаєте, в чому полягає ваша проблема, а якби відповісти дійсно необхідно, ви все одно не змогли б зробити цього через незнання.

Все сказане вище нагадує вам про те, наскільки погане ваше життя. Тому ви тримаєтеся на відстані інших людей, нікому не дозволяючи себе провокувати чи допитувати. Коли ви самі, у вас є можливість спокійно побути наодинці зі своїми думками без будь-якого втручання у ваш розумовий процес.

Роздуми (і часом бездумність) допомагають людині уникнути справжнього.

Вам здається складним повністю зануритися в цю мить, тому що ви відірвані від своєї душі. А у разі такої відірваності ви починаєте чіплятися за минуле чи майбутнє, бо сьогодення завжди виглядає надто сумним, дратівливим, стресовим і навіть самотнім.

Нехай ваше тіло і присутнє в конкретному місці і в конкретний час, але розум ваш час від часу вирушає в подорож до минулого або до уявного майбутнього, де він почувається краще.

Звертаючи свій погляд на сьогодення, ви немов задихаєтеся, а ваша душа кричить про необхідність щось змінити. Ви втомилися робити ті самі речі одним і тим же чином, і глибоко всередині ви усвідомлюєте свою потребу в оновленні.

Ваша душа прагне змін

Якщо ви відчуваєте душевний біль, не думайте, що його не можна позбутися. Це можливо. Той факт, що ви здатні відчувати його, вже означає, що ваша душа намагається привернути до себе вашу увагу, щоб ви могли зосередитися на вирішенні проблеми.

Біль служить джерелом розвитку, перетворюючись у результаті в ціль.

Найкраще, що ви можете зробити для своєї душі, це щось змінити. Ви повинні спробувати розірвати хибне коло рутини, інакше ви в ній застрягнете. Будьте спонтанними та зробіть те, чого за звичайних обставин робити б не стали.

Подаруйте своїй душі подорож чи гострі відчуття.

Ваша душа просто забилася десь у темному куточку вашої психіки, втомившись від ваших думок. У цьому полягає ваша проблема. Це і є джерело вашого болю. Ваша душа хоче змін.

Дайте їй можливість вийти з мороку і видихнути. Допоможіть їй зцілитись за допомогою своєї захопленості та цілеспрямованості.

Дуже важко жити на цьому світі, не маючи уявлення про те, що ви тут робите і чому взагалі народилися. Але ще важче, якщо ви не знаєте, що вам подобається і в чому полягає сенс вашого існування.

Якщо ж ви знаєте свою мету, знаєте і те, що вам слід робити, а чого робити не потрібно. Ось чому так важливо знайти собі за мету, коли ви застрягли на місці. Так ви зможете відсторонитися від речей, що стримують вас.

Як тільки ви визначитеся, куди хочете піти, що хочете там отримати і яким чином ви станете настільки зайнятими, що у вас уже не залишиться часу почуватися такими самотніми. Ви забудете про духовну втому, адже ваша душа врешті-решт вийде з тіні на світ, роблячи те, що їй подобається робити.

Джерело