Якщо вас легко образити або вивести з себе – прочитайте цю статтю

Якщо вас легко образити або вивести з себе – прочитайте цю статтю

Чи часто ви чуєте від оточуючих схожі фрази: “чому ти одразу ображаєшся”, “немає права щось тобі сказати”, “реагуєш на дрібниці”?

Це зовсім не заспокоює, а навпаки – ще більше пригнічує. Як розірвати це замкнуте коло? Адже здається, що оточуючі спеціально намагаються обірвати ваше терпіння.

Реакція на таке ставлення може бути різною. Зазвичай люди або відчувають себе жертвою ситуації, або гніваються на свого кривдника, що обов’язково позначиться й на іншому оточенні.

У будь-якому разі вам здається, що саме ви маєте рацію, а вас просто не розуміють.

Згодом ви вирішуєте усі непорозуміння. Стосунки налагоджуються. Але це триває лише доти, доки вас знову не зачеплять за живе. А це зробити дуже легко. У чому ж причина?

Якщо буквально розглянути цю ситуацію, то ви виходите з себе, бо цей вихід знаходиться поруч з вами. Ви користуєтеся ним у будь-якій незручній ситуації, коли вам хочеться виправити поведінку оточуючих.

Щоб позбутися від цієї негативної звички, потрібно навчитися управляти своїми емоціями. Доти, доки ви несамовито направляєте свою увагу виключно назовні, намагаючись переробити та перемогти в суперечці інших, ваша енергія буде витікати, причому безповоротно і безрезультатно.

Однак направлена всередину енергія допоможе вам зберігати спокій та контроль, незалежно від зовнішніх обставин. Ви маєте свої переконання і точку зору. Вони належать тільки вам. Ніхто не зобов’язаний сповідувати ваші цінності. У кожної людини, як і у вас, є право на свою думку.

Усі люди різні і це нормально. Можна ділитися з іншими своїми думками, аргументувати їх, але не варто нічого нав’язувати. Навчіться говорити лише про свої почуття і своє ставлення до речей. Запам’ятайте, що ваш співрозмовник сам несе відповідальність за свої переконання.

Якщо він надто агресивно намагається вам щось донести, то просто дайте йому зрозуміти, що це ранить ваші почуття. На цьому конфлікт буде вичерпано.

Якщо ви будете дозволяти оточуючим бути собою, направляючи енергію всередину, то більше не відчуватимете зайвої напруги і образ.

Джерело