Якщо вам важко і світ руйнується, дочитайте статтю до кінця

Якщо вам важко і світ руйнується, дочитайте статтю до кінця

Руху тільки нагору бути не може. Якщо ви серйозно маєте намір добитися чогось значущого, ви неминуче потрапите в яму.

Спочатку, чим би ви не займалися, ви відчуваєте велике емоційне піднесення. Пробіжки, англійська мова, відносини, особливо бізнес. Ви бачите тільки добре, але не помічаєте нічого поганого. Але якщо ви йдете далі, ваші високі очікування обов’язково не співпадуть з фактом. На вас чекає жорстке розчарування. Більшість пасажирів виходять уже на цій зупинці.

Що потім? А потім як не дивно життя робить контрольний постріл, як правило, стає ще гіршим і складнішим. Ось цього ви вже точно не очікували. На цій зупинці виходить ще вісімдесят відсотків від пасажирів, що залишилися.

Життя нас перевіряє на твердість.

Потім настає найпідступніший етап — відсутність прогресу чи плато. Причому його легко впізнають спортсмени. Якщо на перших етапах прогрес був очевидним, то тепер ті самі дії залишають тебе на тому самому рівні. Життя нас перевіряє на терпіння.

Коли уроки нарешті засвоюються, коли шлях обраний вірний, звичайно ж, неминуче настає піднесення. І це ні з чим незрівнянне щастя. Підйом може статися швидко, а може відкластися на кілька років. Це залежить від того, наскільки швидко ви можете змінюватися, робити висновки та визнавати помилки та засвоювати уроки. Як ви розумієте, до нього доживають лише одиниці. І це добре.

Яма – це соціальний фільтр

Це проблеми та негаразди, які зустрічаються обов’язково на шляху кожного, хто вважав за краще не залишатися посередністю. Яма це зіткнення неадекватності своєї картини світу з реальністю. Саме яма, а не щось інше та об’єктивне є причиною сильної нерівності у людських досягненнях.

Що таке неадекватність?

Коли ми говоримо, що хтось неадекватний, ми не маємо на увазі, що він кидається на людей або робить малюнки слиною. Ми самі абсолютно точно неадекватні. Неадекватність означає неготовність свого світосприйняття до несподіванок. І несподівана проблема та несподіваний успіх – це дві межі неадекватності. Ви думали, що гроші прийдуть швидко, а вони затягнулися на півроку. Ви думали, що коли ви викладете в інтернет сайт-візитку, на вас посипляться з неба дзвінки. Ви думали, що договір не можна укладати, а вас кинули. Це означає, що у цих питаннях ви були неадекватні.

Вся країна в ямі

Всій нашій країні в цей час, коли я пишу ці рядки, “пощастило” потрапити в яму. Як це завжди було, я не сумніваюся, що ми виберемося. Яма так само має антисептичний ефект. Відімруть багато паразитів і зайві нарости.

Мені дуже не хочеться писати вже тисячу разів побиту фразу Ніцше, але я не маю іншого виходу.

Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими.

Що робити?

По-перше, зрозуміти, що якщо ви опинилися у складному становищі, отже, світ покарав вас за неадекватність. Ви не передбачили, допустили і наробили те, що привело вас до поточної точки. Насправді ніхто, крім вас не винен. Хоча визнавати це дуже тяжко.

Але визнати треба. Бо інакше ситуація лише погіршуватиметься.

Як у клубі анонімних алкоголіків люди спочатку кажуть за всіх: «Мені 28 років і я алкоголік». Визнання проблеми – це 50% її вирішення.

Тому скажіть або напишіть собі: «Мені __ років і я неадекватний».

А якщо серйозно, це означає, що потрібно зняти корону зі своєї голови, припустити, що ваше розуміння речей може бути невірним і відкритися до сигналів ззовні.

Попросіть допомоги. Попросіть поради. Обов’язково зустріньтеся з тими, хто був у складних ситуаціях. Повірте, вони добре вас розуміють і знають, що робити.

Не треба себе звинувачувати.

Ви б ніколи не опинилися в ямі, якби ви нічого не робили. Або працювали б настільки повільно і однаково, що ймовірність неправильних дій зводилася до мінімуму.

Ви вибрали шлях зростання, отже обов’язкову опцію ям. Яма – це найпростіший, але дуже стресовий спосіб скоригувати вас на шляху до мети. У моменті переживається дуже важко, зате потім ви зрозумієте, що це необхідно.

Поведінка у складній ситуації носить іншу логіку, від поведінки, коли все нормально. І зараз ми про неї поговоримо.

Живе та мертве

У тілі є здорові клітини, а є хворі, які живляться енергією здорових. Так і у вашій справі. Є ті ділянки (співробітники, відділи, продукти та напрямки, клієнти), які підтримують життя, а є ті, що ведуть до смерті.

Якщо ви нарешті зрозуміли, що ви падаєте, треба насамперед відрізати те, що прискорює падіння. Відмовитися від явно збиткових напрямків, відрізати нелояльних та марних співробітників, можливо навіть відмовитися від проблемних клієнтів. Потрібно відмовитись від усього зайвого, щоб намацати головне.

Не можна різати усе. Те, що працює має отримати більше уваги та ресурсів, а те, що не працює, має бути відторгнуте. Економити на всьому – погана стратегія.

Заберіть вампірів та зберіть військо

Найголовніше зараз – це ваш нормальний стан. Ваша енергія зараз конвертується в дії, які змінюють ситуацію на краще. Якщо у вас антиенергія і антистан, значить, ви продовжуєте здійснювати антидії.

Вирішення проблем та прийняття важких рішень потребує найпотужніших енерговитрат. Сховати голову в пісок і думати, як завагітніла дев’ятикласниця в анекдоті, що все само собою розсмокчеться, зовсім неправильно. Тимчасова ілюзія спокою обернеться ударом молота по голові.

Тому все, що висмоктує з вас енергію (люди, новини, клієнти) має бути відторгнуте тією мірою, наскільки це можливо.

Не дивіться телевізор, ігноруйте курс гривні та долара, якщо він прямо вас не стосується. Видаліть всіх скигліїв і тих, хто вносить у ваш стан негатив, паніку та апатію.

Будь-які складнощі на 100 відсотків розкривають суть людей. Хтось починає ставити палиці в колеса, хтось при першому сигналі небезпеки біжить з корабля, а хтось ставить вам своє плече підтримки та допомоги. Причому це часто не ті люди, які були на першому плані в щасливі часи.

Лояльність, вірність та відданість переважують всі інші якості. Не ігноруйте допомогу, дякуйте за підтримку, підтримуйте всіх самі. Зберіться разом у військо. Будь-які складнощі легше вирішувати спільно. Діліть обов’язки, радійте разом перемогам, зустрічайте складнощі разом. І зрозумійте, саме в цей час ви розумієте, хто справді ваша людина.

Я буду сміятися через 5 років

Як би мені тяжко не було. Що б зі мною не відбувалося, я завжди знав, що це минеться, що я виберуся. Я пам’ятаю час, коли ми сиділи з моєю дівчиною в якомусь дворі. Мені потрібно було терміново знайти гроші на зарплату, оренду і зобов’язання постачальникам. Грошей взагалі не було. На останні гроші в гаманці ми купили батон та кефір. Більше грошей не залишалося, як не було розуміння, звідки їх брати.

Я досі вдячний їй за віру та підтримку, за відсутність якихось закидів та скарг у найскладніший період. Напевно, завдяки цій вірі я тоді вижив.

Я сидів на лавці, доїдав батон. Всередині було настільки гірко й прикро, що хотілося закричати та завивати на весь голос. Але я тримався, скрипів зубами і думав, що колись через 5 років, я згадуватиму цей день і посміхатимуся. Адже я тоді вже знатиму, як я вибрався, і як круто склалася моя доля.

Михайло Дашкієв

Джерело