5 ситуацій, що розкривають справжню особу людини

5 ситуацій, що розкривають справжню особу людини

Іноді цілого життя недостатньо, щоб пізнати себе. А що говорити про інших людей! Часом нам здається, що знаємо своїх близьких, друзів чи колег, а вони одного дня не просто дивують своєю поведінкою, а шокують і буквально збивають з ніг.

Ось чому так важливо звертати увагу на дуже важливі деталі, що виявляються у певних ситуаціях. Саме вони можуть пролити світло на те, якими люди є насправді. Адже всі ми, якщо покласти руку на серце, носимо маски. Ніхто не відкривається повністю перед іншими. Це абсолютно очевидно.

Ви знайомитесь з людьми, зближуєтесь, проводите разом час. Однак по-справжньому можете пізнати їх лише за певних обставин. Саме тоді люди зривають маски, а що під ними – це може виявитися досить неприємним сюрпризом.

«Людина використовує лицемірство, щоб обдурити себе, можливо навіть більше, ніж інших».

Хайме Лусіано Бальмес

Мова йде про звичайні, повсякденні ситуації, які так чи інакше пов’язані з дилемою. Перед людиною стоїть вибір: “Як вчинити?”. У 99 випадків зі 100 – він виявляє свою справжню сутність.

Хочете знати, які ситуації розкривають справжню особу людини?

Зверніть увагу на наступні п’ять…

1. Серйозні розбіжності

Дрібні проблеми та розбіжності – це те, з чим більшість із нас легко справляється. Легко бути дипломатичним і терпимим, якщо йдеться про непринципові речі. А от коли торкаються наших цінностей, добробуту, переконань (або упереджень) — нерви вже не витримують. Залишатися милими та цивілізованими — виходить далеко не у всіх. Тим більше, коли конфлікт набуває серйозного обороту і потребує розумного компромісу.

Ми відчуваємо загрозу — реальну та об’єктивну. Саме у такі моменти і перевіряється людина. Слід зазначити, що не всі проходять цей тест з честю і гідно. Деяких людей такі обставини вводять у ступор — вони просто замикаються у собі. Інші ж просто вибухають і постають перед нами в абсолютно новому і страшному вигляді.

Ось чому серйозні розбіжності розкривають важливі речі про суть людини. Ці ситуації витягують світ божий усе те, що він довгі роки приховував як від інших, а й себе самого. Нерідко він не підбирає слів і виразів, б’є в хворе. Одним словом, картинка не для людей зі слабкими нервами.

2. Змагання

Ігри «хто краще» можуть проявити людину, як ніщо інше. У них може і не бути особливого сенсу – люди розважаються, не більше. Правда в тому, що гра – це те саме життя. Кожен хоче виграти. І в цьому немає нічого поганого. Здорова конкуренція мотивує, змушує йти вперед і ставати краще. Ігри також вчать нас дотримуватися або не дотримуватися правил. Вони вчать нас займати певну позицію. Вони вчать боротися до кінця. Інша річ як?

Якщо ви хочете дізнатися про когось більше, запросіть його пограти в гру, яка передбачає справжнє змагання. Ви побачите, на що люди здатні заради перемоги. Як далеко можуть зайти та як багато собі дозволити. Або ж ви побачите, як вони поводяться, коли програють.

Також зможете поспостерігати за тим, як вони ставляться до змагання та конкуренції, які емоції при цьому виявляють. Іноді можна відкрити для себе дуже багато нового та несподіваного…

3. Хвороба

Справжня суть людей дуже добре проявляється у важкі часи, наприклад, під час хвороби. Не має значення – власної чи чужої. Це один із найуразливіших моментів у житті людини. Саме під час хвороби виявляються глибоко приховані якості характеру, а також здатність до співпереживання.

Є ті, хто лякається хвороби і віддаляється якнайдалі. Деякі використовують напускний гумор та байдужість як стратегію самооборони. Інші виявляють нетерпимість: їх дратує хворий та його страждання.

Все це багато говорить про справжню сутність людини.

4. Складання меблів

Це заняття, що може здатися тривіальним чи неважливим, здатне відкрити людей, яких начебто мизнаємо, з дуже несподіваного боку. Зрештою, збирання меблів, як і ремонт – це завжди нерви та екстрим. Щоб зібрати меблі, необхідні терпіння, організованість, наполегливість, винахідливість і толерантність. Це особливо правильно, якщо ви займаєтеся цим ще з кимось. У такі моменти дуже часто можна виявити, чи володіють ці люди переліченими вище перевагами чи ні. Також — як вони сприймають та реагують на чиюсь незграбність чи некмітливість.

Коротше кажучи, якщо ви зберете з кимось меблі, то дізнаєтеся, чи є він добрим партнером для вирішення проблем чи ні.

5. Грошові проблеми

Коли у когось виникають проблеми з грошима, проявляється їхня справжня суть. Нестача грошей — це насамперед випробування для людини. Люди, які вірять у себе та свої здібності, не будуть сильно засмучуватися через грошові проблеми. Це не означає, що труднощі їх «утішають», але вони і не втрачатимуть голову і не впадатимуть у паніку.

Проте є тип людей, котрим матеріальне становище — це найголовніше у житті. Якщо їхні фінанси починають «співати романси» — вони впадають у дику паніку і кидаються, наче це кінець світу. Вони виявляють себе з найнепривабливішого боку, хоч як це сумно.


Всі перелічені ситуації, що розкривають справжнє обличчя людини, схожі на тести. У кожній присутній провокуючий фактор, який знімає з людини маску і показує, хто вона насправді. Тому якщо ви дійсно хочете когось пізнати, немає кращого способу, ніж спостерігати за ним у подібних обставинах. Тоді ви побачите його справжню особу.

Джерело