Наш дім теж може захворіти: 7 ознак того, що дім хворий

Наш дім теж може захворіти: 7 ознак того, що дім хворий

Наш дім теж може захворіти. Наш простір, в якому ми живемо: будинок або квартира, неважливо. Підсвідомість розпізнає наше місце проживання як “наш дім”. І будинок може почати хворіти. Причини хвороб в точності як у людини, можуть бути зовнішніми і внутрішніми.

“Хворіти” наш будинок може заразними хворобами; недарма негативні програми і впливи академік Бехтерев називав “психічними мікробами”. А може захворіти через внутрішні причини і погані звички господарів. Так як і людина може зруйнувати своє здоров’я пияцтвом, непомірністю, екстремальними витівками…

Ми відчуваємо, що наш дім хворий: він перестає бути психологічним притулком. 

Зникає затишок і відчуття безпеки. Нам не хочеться залишатися вдома і поспішати туди після роботи. Підсвідомо ми шукаємо причину затриматися в гостях або на роботі. «Мені не хочеться йти додому», – так говорить людина.

Ми нічого не можемо робити по дому або робимо через силу. 

Важко навіть витерти пил. Важко помити посуд. А раніше ми із задоволенням все робили і містили свій будинок в чистоті. А зараз стало якось не дуже прибрано і чисто. І немає сил, ось що дивно; як ніби будинок їх пожирає, забирає.

Постійно щось ламається. 

Деякі побутові прилади так і стоять, зламані. Перегорають лампочки. Губляться речі.
Можуть гинути квіти і хворіти – домашні вихованці. І люди відчувають якесь нездужання постійно: то голова болить, то слабкість здолає, трапляються дрібні травми на зразок порізів і ударів.

Можуть лунати сторонні звуки. 

То скрипить підлога, то вітер підвиває, то лунає дивне гудіння або дзижчання. Іноді створюється враження, що хтось ходить по хаті. Можуть чути зітхання і слабкий шепіт. Але ми переконуємо себе, що це ілюзія. Хоча кішки і собаки теж щось чують…

Відбуваються конфлікти і скандали. 

Не встигла людина переступити поріг будинку, а вже почала лаятися і сердитися. Якась напруженість і дратівливість немов витає в повітрі. Гості теж відчувають себе некомфортно, можуть вступити в сварку або образитися на рівному місці. Вони можуть відчувати і фізичний дискомфорт.

Губляться речі. 

А потім дивним чином знаходяться, іноді – на тому місці, де ми три рази подивилися, як мінімум, і нічого не знайшли. А потім документ або ключ виявилися саме там! Якась психологічна сліпота опановує людьми…

Будинок може захворіти після візиту недоброї людини: немов хвора рибка потрапила в акваріум і всіх заразила.

І воду інфікувала. Навмисне або ненавмисно, недобра людина вносить в систему свій негатив, своїх «мікробів». Будинок може захворіти після тривалої хвороби когось із членів сім’ї або після його смерті.

Не випадково є стільки захисних ритуалів для очищення будинку у всіх народів світу.У християн освячення дому Водосвятний Молебен. Будинок може захворіти від стресу: сталася якась погана, важка подія. Ви її обговорювали, переживали, думали про неї, – неприємності скінчилися, а будинок тепер хворий. Це наслідок потрясіння. Будинок може отруїтися: якщо часто п’ють і багато курять, лаються брудними словами, сваряться і б’ються в будинку, це теж може стати причиною хвороби.

І будинок може захворіти через чужі предмети-це теж ті самі інфекції. Багато причин для хвороби будинку; і не завжди хворобу можна усунути. Вилікувавши.

Простір іноді стає настільки токсичним, що господарі вважають за краще продати квартиру, змінити місце проживання. Так важко перебувати в «згущеній», похмурій, тяжкій атмосфері; дім стає як у Діккенса, «холодним будинком». Але таке буває не часто, на щастя. В інших випадках будинок слід «лікувати». Але для початку треба усунути причину. Знайти її.

© Анна Кір’янова