22 чесні фрази, які нам потрібно частіше говорити один одному

22 чесні фрази, які нам потрібно частіше говорити один одному

1. «Я вірю в тебе»

Як правило, ми вважаємо, що ті, кого любимо, і так знають, що ми віримо в них. Можливо, це дійсно так… Але, повірте, якщо ви нагадаєте їм про це, це не буде зайвим. Коли хтось проходить через складний життєвий період або готується ризикнути всім, що у нього є, щоб досягти більшого, наша підтримка може виявитися вирішальною – як і її відсутність.

Іноді тільки від нас залежить, чи вистачить у когось рішучості і впевненості в собі, щоб радикально змінити своє життя. Так що не бійтеся говорити близьким (і навіть не таким вже і близьким людям про те, що вірите в них.

2. «Я поважаю тебе»

Те, що ми комусь подобаємося, те, що нас люблять, і те, що нас поважають, часто сприймається, як три абсолютно різні речі. Підтвердження перших двох з них ми чуємо з вуст близьких людей досить часто, а ось що стосується третього… Повага – це більш тиха і прихована емоція, і ми виявляємо її куди рідше.

Але знаєте, що? Тим, кого ми любимо більше всього на світі, завжди приємно знати, що ми їх не тільки любимо, але і ставимося до них з повагою. Це куди більш приємний комплімент, ніж слова «Ти мені подобаєшся», тому що за ними часто слідує невисловлене «Але…»

3. «Я бачу в тобі найкраще (навіть коли ти не бачиш це в собі)»

Всі ми люди, а тому ніхто з нас не ідеальний. Всі ми робимо помилки – іноді такі серйозні, що починаємо докоряти собі за них сильніше, ніж вправний кат. Всі ми час від часу забуваємо, наскільки ми насправді сильні, розумні і чудові люди. І саме в такі моменти нам мають нагадати про це близькі люди.

Дати комусь знати, що ви все ще бачите в них все добре і гарне, про що вони під гнітом життєвих обставин вже встигли забути. Це немов запалити для них яскраву лампу, коли вони блукають по похмурому і непроглядно темного лабіринту. Це допомагає їм знайти шлях до всіх цим якостей і возз’єднатися з ними.

4. «Спасибі тобі за все, що ти робиш для мене»

Коли в нашому житті настає чорна смуга, ми легко забуваємо про те, що тим сильним і добрим друзям, які постійно підтримують нас у важкі часи, це дається далеко не так просто, як нам здається.

Бути сильним не тільки для себе, але і для інших людей, здатні далеко не всі. І коли хтось підтримує нас у нелегкі часи, то найменше, що ми можемо зробити у відповідь – подякувати за це.

5. «Прости мене за те, що я зробив. Ця помилка мене багато чому навчила і, запевняю тебе, це більше не повториться»

Пробурмотати поспішне і нещире вибачення здатний хто завгодно. Але справжнє, істинне прощення ми можемо отримати лише тоді, коли визнаємо, що саме ми зробили не так. А ще даємо зрозуміти, що надалі не збираємося повторювати цієї помилки і готові загладити свою провину будь-якими доступними способами.

Лише на такому щирому вибаченню можна побудувати фундамент справжньої дружби або любові – фундамент, який не змиє перша злива.

6. «Звичайно, я тебе прощаю»

Ці чотири простих слова, як ніщо інше, здатні залікувати рани на серці – причому як на серці того, хто їх чує, так і на серці того, хто їх вимовляє.

7. «Я прощаю себе»

Іноді найважче – пробачити самих себе. Ми можемо роками намагатися пробачити себе за щось, вчинене в минулому, але в багатьох випадках нам не вдається це зробити, поки ми не промовимо заповітні слова вголос. Говоріть їх, дивлячись на себе в дзеркало, говоріть собі в душі… Повторюйте їх стільки разів, скільки буде потрібно для того, щоб вони, нарешті, перетворилися в істину.

8. «Я не знаю, що сказати, але я тут, поруч, якщо тобі потрібен»

Занадто часто ми уникаємо компанії друзів, а то і близьких людей, що потребують підтримки, просто тому, що не хочемо мати справи з їх негативом, або просто не знаємо, що сказати. Але знаєте, що? У багатьох випадках краща фраза, яку ми можемо сказати – та, яка винесена в заголовок цього пункту. Знаєте, чому? Тому що вона правдива – коли любиш когось, ти зовсім не обов’язково завжди будеш знати, що сказати.

Іноді любити по-справжньому – це просто бути поруч, що б не трапилося.

9. «Я про тебе дуже переживаю»

Коли в нашому житті панує хаос, ми готові піти на що завгодно, аби хоч якось раціоналізувати те, через що доводиться пройти. У багатьох випадках краще, що ми можемо почути в подібній ситуації – це тихі, але щирі слова: «Я про тебе дуже переживаю», вимовлені коханою людиною.

Це дає зрозуміти, що всі ті зусилля, через які нам доводиться пройти, зовсім не марні. Що ми робимо це не тільки заради себе. Що поруч є ті, хто допоможуть нам зцілитися.

10. «Ти надихаєш мене»

Можливо, найкращий комплімент, який ми можемо зробити кому б то не було – це дати знати, що їх рішучість і сила волі настільки великі, що здатні надихнути нас на великі звершення. Це нагадує їм про те, що, коли вони прагнуть до того, щоб стати сильніше, краще і мудріше, вони допомагають цим не тільки собі, але й іншим.

11. «Чим я можу тобі допомогти?»

Чому б вам, замість того, щоб хапатися за соломинку, намагаючись зрозуміти, чим ви можете допомогти близьким, що потрапили в біду, не зробити дуже просту річ – просто не запитати у них, чим ви можете їм допомогти? Найчастіше люди чудово знають, що їхні друзі та партнери могли б їм допомогти, але їм ніяково або просто соромно просити про допомогу.

12. «Ти завжди будеш для мене на першому місці»

Так, безумовно, почути від коханої людини «Я люблю тебе» – це дуже мило, але слова «Ти завжди будеш для мене на першому місці» – це більше, ніж просто щось приємне. Це чітка і недвозначна обіцянка, піти на яку мало хто готовий. Це один з найбільш сміливих способів виразити свої почуття щодо коханої людини – хоча б тому, що вона змушує здійснювати заради вашої любові вчинки, а не просто завалювати її словами, якими б гарними вони не були.

13. «Я дуже злюся, але не хочу тебе втрачати»

Коли емоції зашкалюють і роздратування починає переливатися через край, ця проста фраза часом здатна врятувати стосунки. Кажуть, що ніколи не варто лягати спати після сварки злими і роздратованими, але якщо це не варіант, і сварка затяглась, хоча б скажіть один одному про те, що ви все ще кохаєте один одного, і ця любов вище, ніж тимчасовий гнів.

14. «Я з тобою не згоден, але я все одно тебе люблю»

Занадто часто ми починаємо асоціювати людину, з якою сперечаємося, з його точкою зору. Особливо якщо ця точка зору нам не по душі. Інколи ми робимо це навіть тоді, коли сперечаємося з найближчими людьми. Вміння відокремити одне від іншого і дати співрозмовнику це зрозуміти – іноді може визначити грань між збереженою дружбою або стосунками.

15. «В помилках немає нічого страшного. Всі ми помиляємося»

Ми витрачаємо купу часу на раціоналізацію помилкових рішень, прийнятих близькими людьми. Ми говоримо їм фрази на кшталт «Не журися, ти ж не знала, що все так обернеться», «Це було найкраще, що можна було зробити в тій ситуації» і так далі. Але іноді все, що їм дійсно потрібно для того, щоб залишити помилку в минулому – допомога у визнанні того, що так, вони зробили тк, що не повинні були робити… і що це цілком нормально. Всі ми люди і найкраще, що варто зробити в такій ситуації, це навчитися на своїх помилках, максимально виправити їх наслідки і рухатися далі.

16. «Ти набагато хоробріше/розумніше/сильніше, ніж вважаєш»

Коли життя здає нам погані карти і доводиться плисти проти течії, іноді це стає таким шоком, що ми просто забуваємо про наші сильні сторони, які здатні допомогти виплутатися з цієї ситуації. Саме в такі моменти близькі люди, які нагадують про те, що ми здатні на більше, можуть стати неймовірно сильною підмогою і мотивувати на воістину великі звершення.

Сила цих слів набагато більша, ніж вам здається – так що не забувайте говорити їх рідним і близьким, коли вони цього потребують.

17. «У тебе все вийде – я навіть не сумніваюся»

Почути ці слова – це знати, що довіра до вас з боку людини, яка їх вимовила, неймовірно велика. І іноді єдине, що нам потрібно, щоб повірити в себе і власні сили – одна-єдина людина, яка говорить про те, що вона ніколи у нас не сумнівалася і вірить, що у нас все вийде.

18. «Я тобою пишаюся»

Так-так, розумію, ці слова звучать так, наче їх вимовляє горда своїми дітьми мама чи батько… Але коли вони звернені до наших друзяів або «других половинок», вони являють собою вищу форму похвали. Кажучи комусь, що ними пишаємося, тим самим ми підтверджуємо, що нам небайдуже їхнє благополуччя, що ми радіємо кожному їх досягненню. І коли вони здобувають перемогу, ми плескаємо в перших рядах, і плескаємо голосніше за всіх.

19. «Колись я теж був в подібній ситуації»

Бувають часи, коли наші близькі потребують рекомендацій, здатних допомогти їм виплутатися з неприємної ситуації… А бувають часи, коли все, що їм для цього потрібно – трохи емпатії та співчуття. Знання про те, що комусь вже доводилося проходити через те, через що зараз проходять вони, здатне заспокоїти і підбадьорити. Особливо коли вони знають, що у цих людей все вийшло, а значить, вийде і у них.

20. «Я не хочу сперечатися заради суперечки. Нехай буде по-твоєму»

У будь-яких стосунках завжди будуть суперечки, в яких не можна прийти до єдиної думки, і розбіжності, які не вийде вирішити компромісом. І вимовляючи ці слова, ви даєте зрозуміти, що для вас стосунки з близькою людиною набагато важливіші, ніж бажання завжди бути правими. Ви готові поступитися своєю гордістю заради того, щоб зберегти те, що для вас дійсно важливо.

21. «Тобі не потрібно завжди бути сильною, відпочинь, а я про все подбаю»

Навіть найвідважніші люди іноді потребують відпочинку, інакше вони просто згорять, немов свічка. І коли ви говорите таким людям, що розумієте, наскільки вони насправді втомилися, і не очікуєте, що вони будуть сильними весь час, це може стати для них неймовірним полегшенням.

Всім нам іноді потрібна людина, яка укладе нас на диван, нагодує улюбленими смаколиками, погладить по голові і скаже, що нам не потрібно ні про що турбуватися… І ми можемо бути такими людьми один для одного.

22. «Привіт. Я дуже скучив за тобою”

Чим довше ми не спілкуємося з кимось, кого ми любимо – або любили колись – тим важче зробити перший крок до того, щоб перекинути місток через разделившую нас прірва. Ми боїмося, що прочекали занадто довго, а то і зовсім назавжди втратили свій шанс. Але насправді, коли ми маємо справу з дійсно близькими людьми, в більшості випадків ніколи не буває занадто пізно. Справа лише в тому, чи достатньо у нас хоробрості для того, щоб сказати те, про що ми думаємо вже дуже давно.

Джерело