14 заборонених фраз, які не можна говорити чоловікові. Навіть у сварці!

14 заборонених фраз, які не можна говорити чоловікові. Навіть у сварці!

Слово – це потужна зброя. Словом можна зцілити, а можна вбити наповал. 

Жінки, як ніхто інший, добре це знають. І в їх арсеналі є певні фрази або слова, які вони люблять використовувати. Але деякі фрази говорити своєму чоловікові строго протипоказано, інакше результат буде непередбачуваним…

Фрази, які не варто казати своєму чоловікові:

1. «Якби ти дійсно любив мене, ти…». Почуття провини не зміцнює близькість або бажання співпрацювати. Скажіть краще: «Для мене багато значить, коли ти …».

2. «Ти завжди …» / «Ти ніколи …». Ці слова рідко засновані на фактах. Вони використовуються для позначення сильних почуттів. Якщо ви хочете висловити свої емоції, назвіть їх. Інакше ви ризикуєте почати безплідну суперечку про факти. Краще скажіть: «Я відчуваю образу (мені сумно, я засмучена, роздратована, я боюся), коли ти …».

3. «У мене немає ніяких проблем, проблема в тобі». Цей випад змусить вашого чоловіка відчувати почуття провини та захищатися. Спробуйте інший варіант: «Схоже, ми обидва винні в ситуації, що склалася. Нумо вирішімо, як все виправити? ».

4. «Перестань бути таким чутливим (вимогливим, злим тощо)». Навішувати ярлики – це образливо і неефективно. Замість цього скажіть: «Ти, здається, сприймаєш це дуже близько до серця. Допоможи мені краще зрозуміти твої почуття ».

5. «Не зрозумій мене неправильно, але …». Якщо ви говорите так, ви здогадуєтеся, що торкаєтеся чутливої теми. Якщо ви не хочете, щоб партнер зрозумів вас неправильно, не кажіть натяками.

6. «Тобі потрібно взяти на себе відповідальність». Відповідальність не можна дати, її можна тільки прийняти. Закиди в безвідповідальності спровокують контратаку або викличуть ефект «кам’яної стіни». Краще запропонувати: «Ми можемо розмежувати наші ролі? Як ти бачиш твою і мою відповідальність в цій ситуації? ».

7. «Ти поводишся, як твій батько». Не приписуйте партнеру чужі недоліки. Краще скажіть: «Я заплуталася (або розлютилася). Допоможи мені зрозуміти, чого ти намагаєшся досягти, коли поводитися так? ».

8. «Я хочу розлучитися» / «Я йду». Ці фрази – початок ядерної війни. Їх можна використовувати максимум один раз протягом вашого спільного життя. Якщо ви не готові зробити цей крок, скажіть: «Мене дещо дуже турбує в наших стосунках. Ми можемо поговорити про це? Якщо нам буде важко, може бути, звернемося до сімейного психолога? ».

9. «Я ненавиджу тебе». Не має значення, наскільки скривдженою, злою або переляканою ви себе відчуваєте, ненависть – це токсичне слово для партнера. Краще сказати: «Я люблю тебе, але зараз ти мені не подобаєшся». Або: «Я не хочу сказати нічого образливого, про що потім пошкодую. Ми можемо зробити перепочинок і продовжити завтра? »

10. «Ти негідник». Більш вдалий варіант: «Я здивована твоєю поведінкою. Може, поговоримо про це? ».

11. «Подорослішай» / «Візьми себе в руки». Ви не мама вашого чоловіка і не його критик. Тому скажіть: «Я засмучуюсь, коли ти говориш (або робиш) це. Мені здається, нам варто поговорити про наші потреби та почуття».

12. «Ой, все!». Більшість жінок переживали почуття, що у них опускаються руки, але ця фраза містить явне нехтування партнером. Замість цього скажіть: «Я дуже роздратована. Зараз мені важко говорити про це. Ми можемо поговорити пізніше, коли обидва відчуємо, що здатні вислухати й зрозуміти одне одного? »

13. «Я не повинна про все просити. Якби ти дбав про мене, ти б знав, що я хочу». Як би ми не хотіли, щоб наш партнер міг читати думки та давати нам все, що ми хочемо, це дитяча фантазія. Ви можете очікувати, що чоловік подбає про ваші потреби. Але розраховувати, що він буде знати про потреби, які ви навіть не озвучили, не тільки нереалістично, але і непродуктивно. Дотримуйтесь принципу: «Не попросиш – не отримаєш». Говоріть про те, що ви хочете.

14. «Мої подруги (батьки, сестра, колишній чоловік і т.п.) мали рацію щодо тебе». Ця фраза навряд чи поліпшить ваші стосунки, зате може отруїти стосунки вашого чоловіка з іншими людьми. Замість цього скажіть: «Я відчуваю себе збитою з пантелику.Ти готовий обговорити конструктивно? ».

«Слова – це заряджені пістолети», – сказав Жан-Поль Сартр. Поводьтеся з ними акуратно.

На вашу думку, чи корисні ці поради? Діліться думками та враженнями в коментарях.

Джерело