Образа – показник вашої особистісної незрілості

Образа – показник вашої особистісної незрілості

Образа – це бич всіх жінок, особливо гостро вона проявляється у відносинах з чоловіком. Жінка ображається на поведінку чоловіка, на його вчинки, слова, коли у неї поганий настрій, намагаючись покарати його своєю відчуженістю і мовчанням.

У багатьох це працює. Чоловік не витримує психічної напруги створеної жінкою і підходить миритися, дарує подарунки та інше. Не тому що йому хочеться приємне їй зробити, порадувати її, а просто тому що вона створила для нього умови в яких здорова психічно людина не може перебувати. Він просто намагається звести нанівець її емоційний гніт.

Образа не зміцнює відносини, вона повільно підточує їх і руйнує. Причому бути скривдженою теж не легка справа – потрібно всередині себе створити абсолютно моторошну енергетику, накрутити думок різних, перебувати в подавленому і негативному стані, не можна посміхатися, радіти, ну і звичайно в кінці кінців образа руйнує не тільки власний розум і здоров’я, а й психіку оточуючих.

Багато жінок знають це, але продовжують ображатися! Чому?

Нам з дитинства втюхували ідею про те, що вийшовши заміж вирішуються всі проблеми. Чоловік повинен приймати рішення, бути відповідальним, прагнути до того, щоб дружина була щасливою. А з нас нічого не візьмеш. Нам головне виконувати свої подружні обов’язки, готувати їсти, бути красивою, утримувати дім в чистоті і народжувати дітей, а настрій і емоційний стан туди не входить. Нам все чітко розподілили: чоловікові – відповідальність, жінці – м’якість.

Чоловік, звичайно, може взяти відповідальність за те, що б створити умови життя для жінки, дати їй дитину, захищати її. Але він не несе відповідальності за те, що відбувається в її голові і за те, як вона це сприймає. Він в цьому не винен абсолютно. Ми перекладаємо відповідальність за наш розум на чоловіків, хоча це вже не є зоною їхнього впливу.

Якось молодий чоловік моєї найкращої подруги приніс їй величезний букет жовтих троянд. Він звичайний чоловік і не знає всіх тонкощів, що жовті квіти дарувати до розлуки та інше. І коли він, щасливий, з’явився в дверях з цим букетом, то моя подруга образилася до глибини душі, стукнула його букетом і викинула за двері. У мене пішло більше години щоб пояснити їй, що це не злий намір, що він з нею не розлучається, що він просто звичайний мужик, який не знає тонкощів квіткового етикету і що він хотів зробити їй приємно.

Абсурдна ситуація, але я впевнена в вашому житті теж були випадки коли Ви ображалися на всякі дрібниці.

Образа, як і багато інших негативних емоцій – це показник нашої особистісної незрілості, що ми не готові брати відповідальність за своє життя, не кажучи вже про життя інших людей.

Коли ми ображаємося на когось, то ми просто віддаємо відповідальність за наше життя в чужі руки, ми дозволяємо іншим людям керувати нашою долею, нашим настроєм, нашими емоціями, ми вибираємо бути жертвою!

Якщо Вас може засмутити, як з Вами поговорив кондуктор в тролейбусі або що чоловік не подивився в Вашу сторону коли Ви цього чекали, або що мама сказала щось по телефону, або подруга злила на Вас негатив – і Ви через це засмутилися, впали духом, у Вас пропала мотивація і блиск в очах, то скажіть будь ласка хто керує Вашим життям? Ви чи ці люди?

 • Зараз, будь ласка, згадайте ситуації, які запускають в Вас емоції образи, злості, роздратування?
 • Що це за люди?
 • Що це за події?

Просто згадайте. Навіщо, Ви дізнаєтеся далі.

Коли я вчилася в школі Психології, мій мудрий наставник (низький йому поклін) сказав річ яку я добре запам’ятала:

«Наша карма (доля) вона укладена в нашому розумі. Ми по кармі народжуємося з певним розумом, який творить нашу подальшу долю. На одну і ту ж ситуацію двоє людей реагують по-різному. Хтось поникне і перестане намагатися, а інший посміхнеться і побачить в цьому урок Бога. Багато подій в нашій долі зумовлені, але наша свобода полягає в тому як реагувати на це – так ми творимо нову карму, хорошу. Між стимулом і реакцією завжди є кілька миттєвостей всередині яких ми вільні вибрати свою реакцію».
Згадайте, коли у Вас все складається добре, чудовий настрій, і раптом хтось на вулиці щось сказав або штовхнув Вас, Ви образитесь? Помітите Ви це? Чи буде це для Вас цінним?

Адже якщо ми не хочемо образитися, то нас і не скривдиш, як не старайся. Слово образитися походить від двох слів «образити себе», а скорочено «образитися».

У моєму житті був випадок, коли я тримала аскезу без солі і цукру. Ми подорожували і доводилося їжу замовляти в ресторанах, ретельно пояснюючи офіціантові, що мені потрібна їжа без солі і цукру. І якось я дуже втомилася і зголодніла. Чоловік повів мене в кафе, він замовив їжу і пояснив наші умови. Їсти хотілося дуже сильно і я дуже чекала, коли принесуть страви. І ось, через 20 хвилин, їжу принесли. Я її спробувала і вона виявилася солоною. Все що ми замовили. На мене нахлинув потік неприємних відчуттів і мені відразу захотілося образитися на чоловіка, адже це він замовляв. Чоловік одразу пішов до кухаря і попросив те ж саме тільки без солі. Я продовжувала злитися. Мене дратували офіціанти, які ходили і посміхалися. Вони не відчували жодної провини за свою помилку, за те, що я сиджу голодна і розстроєна. Мені хотілося їсти, але я змушена була ще чекати. Образа почала перемагати мене!

І тут я вловила цю паузу, ці кілька миттєвостей і запитала себе «А чому я злюся на чоловіка? Я ж сама чула що він замовив і попросив все як потрібно. Він зробив все що міг. І навіть після цього він пішов і спробував виправити ситуацію» і раптом до мене прийшло усвідомлення, що я не хочу брати відповідальність за своє життя, за ті неприємні ситуації які в неї приходять. Набагато легше спихнути все на чоловіка і ще з нього вимагати. Я подивилася на ситуацію зі сторони і зрозуміла, що переклала відповідальність за своє життя, за свій настрій на величезну кількість людей. Їх було так багато, що сама я керувати ним вже не могла. Я зібралася з мужністю і включила залишки розуму. Мені вдалося зловити мить і я нею скористалася.

«Отже, Юля, – сказала собі я – у тебе є вибір. Перше – ти можеш розпсихувався і образитися на чоловіка і взагалі відмовитися від їжі, щоб йому соромно було. Друге – ти можеш подякувати Богові за ситуацію, яка вчить тебе контролювати свої прихильності. І спокійно з вдячністю з’їсти те, що принесуть пізніше. Третє – ти можеш посміятися над ситуацією і сказати «Аскеза – багатство брахмана». Четверте – ти можеш поки погуляти з дитиною і дати чоловікові спокійно поїсти, а потім він змінить тебе і ти теж спокійно поїсти свою прісну їжу. Подумай, який з варіантів зробить твоє життя приємним і поліпшить відносини з чоловіком і з Богом в майбутньому?».

Я зраділа. Я зловила цей момент, коли твориться сьогодення і майбутнє і мені це сподобалося. Тепер я цим користуюся. Мені хочеться самій вибирати, як реагувати на життя. Мені хочеться вибирати ті реакції, які зроблять життя кращим, соковитішим, яскравішим!

Ми можемо вийти заміж і отримати від чоловіка дуже багато благ, але він ніколи не зможе нам надати свій розум і погляд на світ крізь нього. Чоловік може зробити жінку щасливішою, але не щасливою.

Бути щасливою – це наш власний вибір.

Це Ваш добровільний вибір образитися на людину і дозволити йому керувати Вашим розумом або вибрати іншу реакцію, яка буде радісна для всіх.

Всі стани знаходяться у Вашому розумі, ми можемо викликати їх, якщо захочемо. Не світ і люди впливають на наші емоції, ми вільні керувати ними самі. Ми можемо уявити будь-який стан та відчути його, так як це відбувається, коли ми дивимося фільми.

Коли я питаю жінок на консультації «Уявіть, що Ви вже зустріли свого чоловіка, що Ви разом і все добре. Як Ви себе почуваєте?», то кожна жінка може описати в деталях цей стан, хоча ніякого чоловіка в її житті ще немає і може навіть не було. Але вона вже знає, вже відчуває!

У нас є доступ до всіх почуттів, розумієте це? Наше завдання не наклеювати на людей етикетки «З тобою я відчуваю ось це, а з тобою ось це», «Якщо він поведе себе так – я буду рада, а якщо по іншому – засмучусь», ми можемо вибирати набагато красивіші, позитивні реакції на кожну ситуацію життя.

Будь ласка, дівчата, хто заміжня і хто вільна, залиште ілюзії, що чоловік принесе у Ваше життя щастя. Чоловік лише збільшить те, що у Вас вже є! Якщо Ви щасливі – будете щасливішими, а якщо нещасні, то ще більш нещасними.

У нас, жінок, теж є відповідальність, і в першу чергу вона стосується нашого розуму, нашого настрою, нашого світосприйняття. Те, що чоловік може контролювати розум жінки – це ілюзія, Ви ж і самі знаєте що своїми психічними викрутасами ми можемо «винести мозок» навіть найбільш мужньому чоловікові. Чи не так?

Чоловік притягується умонастроєм жінки, її емоціями, це і є поясненням того, що багато некрасивих, за сучасними параметрами, жінок користуються шаленим успіхом у чоловіків. Тому що вони веселі, вони легкі, живі, вони вміють бути радісними і створювати цю атмосферу навколо себе.

Тому поверніть відповідальність за своє життя і за свій настрій собі, керуйте ним самі! Будьте господинями, відьмами в хорошому розумінні цього слова.

Наступного разу, коли захочете образитися, подумайте:

 • Що дасть мені образа?
 • Що я отримаю, образившись?
 • Чи покращаться відносини із-за цієї образи?
 • Чи стане світлішим і радіснішим моє життя?
 • Чи стане більш духовним мій шлях?
 • Чи принесе мені це хоч якийсь розвиток?

Ви, звичайно, запитаєте: «А якщо людина робить реально неприємні речі (ображає / принижує / висміює)? Що і на нього не ображатися?»

Звичайно, ні! Якщо Ви не ображаєтеся – це не означає, що Ви тепер станете сміттєвим баком в який можна злити, що завгодно. Я теж думала над цим і до мене прийшла чудова фраза «Я не ображаюся – я роблю висновки».

Якщо людина раз повелася по-хамськи – Ви не відреагували, вона продовжує робити це другий і третій раз – нащо ображатися? Робіть висновки – навіщо Вам взагалі потрібна така людина у Вашому житті?

Якщо до Вас погано ставляться рідні чи близькі люди, то зрозумійте, це дзвіночок від Всесвіту про те, що пора почати працювати над собою і над відносинами.

 • Пишіть листи;
 • Вибачайте;
 • Вчіться правильно розмовляти зі старшими, ровесниками і молодшими.
 • Зважуйте ситуацію. Тихо. Спокійно. Не виходячи з будинку.

Образа не вирішує проблем – вона їх збільшує.

Відмовтеся від негативних емоцій, усвідомлено, з радістю, з бажанням. Це так здорово, коли можна управляти своїм настроєм.

Якось, пам’ятається, видався складний день, і все було не так як я хочу. В кінці дня чоловік повів мене в кіно. Але настрій був паршивий. І мій мудрий чоловік мені сказав:

– Розумієш, зараз все склалося так – як склалося. Ми вже не можемо змінити ситуацію, але ми можемо побачити щось хороше в тому, що відбувається. Ти можеш спробувати зусиллям волі змінити свій настрій з поганого на радісний? Просто уяви, що є всередині тебе такий рубильник і його потрібно просто підняти. Спробуй, будь ласка!»

– Добре – я і спробувала. І у мене вийшло. Я раптом почала навколо помічати позитивні знаки від Всесвіту. Він немов підбадьорює мене. Так в гарному настрої ми пішли в кіно.

А якщо Вам хочеться посумувати (таке ж буває, що просто сумний настрій), то сумуйте усвідомлено, світлим смутком, не шукайте причин, не перевалюйте це на людей. Карма жінки відпрацьовується часто через настрій, тому якщо прийшов смуток і Вам хочеться в нього зануритися, попередьте близьких: «Мені хочеться трохи посумувати, просто так, без причини» і сумуйте собі на здоров’я. Це зробить Ваші відносини з людьми і до себе самої більш усвідомленими, гармонійними!

Зараз я все більше вивчаю роботу жіночого розуму і шукаю доступні для всіх жінок способи керувати ним. Це дуже цікаво і з новими знаннями і практиками – відкриваються нові можливості. Ця стаття лише початок.

Я написала її, щоб вже сьогодні Ви почали відстежувати свої реакції, подивилися на тих людей яким Ви вручили своє життя і подумали, чи справді Ви хочете бачити Ваше життя таким, яким воно зараз є чи Вам приємно було б бачити його більш радісним, свіжим, легким?

Подумайте вже зараз.

P.S. Прикладаю притчу, яка ще більше поглибить розуміння цього питання.

Один чоловік ображав публічно мудреця:
– Ти безбожник! Ти п’яниця! Ти мало не злодій!
Мудрий чоловік у відповідь лише посміхнувся. Спостерігав цю сцену добре одягнений юнак. Він запитав:
– Як же ти можеш подібні образи терпіти? Невже тобі не образливо?
Мудрець сказав юнаку:
– Якщо ти хочеш дізнатися мій секрет тобі доведеться пройти зі мною.
Мудрець зайшов в запорошену комору, запалив лучину і порившись в скрині знайшов рваний, брудний і старий халат. Кинув його юнакові і сказав:
– Приміряй, це тобі до лиця.
Юнак оглянув його і обурився:
– Навіщо мені надягати на себе ці брудні обноски? Ти бачиш я одягнений в пристойний і добротний одяг, – ти, напевно, з глузду з’їхав!
І кинув рваний халат назад.
– Зверни увагу, – сказав мудрець, – ти чомусь не захотів приміряти старе лахміття. Точно так само і я не став приміряти до себе ті брудні слова, якими намагався дістати мене той чоловік. Чи зможеш ти ображатися на образи, якщо будеш розуміти всередині себе дуже ґрунтовно і твердо, що образи це лахміття, які тобі кидають з чужого плеча люди. Звичайно, ніхто не забороняє тобі приміряти будь-чиї образи і навіть носити їх, якщо у тебе раптом не виявиться власного одягу.

Джерело