3 найбійльших ворога кохання: висновки від відомого психолога

3 найбійльших ворога кохання: висновки від відомого психолога

Це три найбільших ворога кохання. 

Це заздрість.

Хто любить, не може заздрити коханій людині. 

Чоловік став заздрити успіхам дружини на сцені. Вони у театрі працювали. Чоловік жорстко жартував над грою дружини, критикував. Він знаходив привід конфлікту, коли дружині бурхливо аплодували.

А коли траплялися невдачі, тішився. І приходив у добродушний настрій.

І дружина зловила себе на думці, що боїться розповідати чоловікові про пропозицію, яку отримала від знаменитого театру.

Шлюб розпався. Вони стали чужими людьми. Але відчуження раніше почалося – із заздрощів. Коханим не бажають зла та не хочуть їх зруйнувати. Це суперечить суті любові.

Як суперечить і жадібність. Дівчина зауважила, що наречений собі купує найкращі речі. А їй дарує дешеві речі. І йому шкода витрачати на неї гроші. Він начебто любить її! Але дуже пильно стежить, щоб вона сама платила за себе. І заздалегідь повідомляє, скільки їй потрібно заплатити.

У неї були гроші, звісно. І вона платила. Але жадібність нареченого була обтяжливою.

Жадібність – це конкуренція у боротьбі за виживання. Потрібно схопити найкращий шматок і взяти собі якнайбільше! Відштовхнути інших претендентів та схопити. Це моє!

Між тими, хто любить, не може бути конкуренції в боротьбі за ресурс. Коханий партнер – наша найкраща частина, а не суперник у боротьбі за блага життя.

Жадібність – ознака нелюбові.

І неповага чи зневага несумісні з любов’ю. Саме тому, що кохана людина – наша частина, рівна нам. Кохання в стосунках, де партнера вважають нижчою істотою, неможливе.

Чоловік дозволяв дружині себе обслуговувати, при всіх називав її неосвіченою, висміював її думку, жартував над її духовними цінностями… Він був інтелектуалом. А дружина – він її з села витяг, вона продавцем працювала, тільки подумайте! – так він друзям говорив.

Чоловік казав, що любить свою дружину. Але вона таки від нього пішла. Тому що коханням там і не пахло. Кохання загинуло давно…

Ось три ворога кохання. Де хоч один завівся, там кохання скоро не буде. Або вже нема.

Це антагоністи кохання.

Якщо таке з’явилось, може, є засоби врятувати стосунки. Але кохання немає.

Автор: Анна Кір’янова