Як навчитися розуміти себе та свої бажання? Притча, яка змусить вас задуматися!

Як навчитися розуміти себе та свої бажання? Притча, яка змусить вас задуматися!

Одна жінка просила у Ангела здоров’я. Він спитав: «Навіщо тобі це?».

«Щоб дітей виростити та дати їм освіту!», – відповіла жінка.

«Твої діти й так здобудуть хорошу освіту, – відповів Ангел. – Вони виявлять здібності, їх помітять і допоможуть вступити до чудового навчального закладу».

Жінка попросила гарну посаду.

«Навіщо тобі це?», – спитав Ангел.

«Я зможу більше користі принести на роботі та згуртувати колектив!», – відповіла жінка.

«Прийде інша людина і згуртує колектив ще краще, – пообіцяв Ангел. – І користі більше принесе, чудовий керівник. Можеш не турбуватися!».

Жінка попросила, щоб чоловік не пішов до іншої. Щоб із нею залишився. Для того, щоб він був щасливим і не припустився помилки.

Ангел запевнив, що чоловік буде щасливий з іншою жінкою. Вона чудова. Можеш не хвилюватись.

А потім спитав:

«А тобі самій нічого не треба? Ти ж для себе нічого не попросила. Ти просила для інших. Хоча тобі здавалося, що ти собі просиш. Ти чого хочеш?

І жінка зрозуміла, що вона не вміє хотіти для себе. Усі її бажання були пов’язані з іншими людьми. Їй тільки цього й хотілося.

А шовкова бузкова сукня, перлинні сережки, обійми коханого, освідчення в коханні, оплески публіки, сяючий новий автомобіль, прогулянки берегом океану, портрет, написаний знаменитим художником, гроші та радості життя – це недобре просити. І хотіти цього недобре. Егоїстично…

Жінка задумалася, а потім розплакалася. Жодного особистого бажання вона не мала. Їй уже нічого не хотілося для себе. Не дивно, що вона почала хворіти, чоловік зібрався піти, а на роботі її просто використовували. Пішла її сила, її краса, її радість життя. І сама вона могла піти. Їй уже нічого не хотілося.

Що ми хочемо особисто для себе? Потрібно щиро це сказати. Для нашого особистого щастя та благополуччя. І для інших, звісно. Але спочатку – яку ми від цього отримаємо радість та користь? Які особисті емоції?

Порядні люди легко засвоюють головне правило: бажання має бути корисним і для інших. Це важливе правило. Але є й друге: бажати треба і для себе, бажати радісно та емоційно. Натхненно. Є навіть такий вислів: “Натхненний покупець” – той, хто бажає і купує з радістю.

Але порядні скромні люди забувають про себе. Або трохи лукавлять: мовляв, я ж не для себе хочу! Я хочу для блага інших!

І інші отримують благо. А той, хто просив для інших, не отримує нічого для себе.

Тому чесно та щиро скажіть, що вам потрібно для щастя. Що принесе вам радість? 

Автор: Анна Кір’янова